ویلی تراکتور مشهور دوباره عزم سفر کرده است!

ویلی تراکتور

همیشه در گوشه و کنار دنیا خبرهای جالبی راجع به افرادی که با سفرهایشان به دور دنیا شگفتی ساز می شوند می شنویم، این بار خبر سفر ماجراجوی سالمند اهل کشور آلمان ملقب به ویلی تراکتور، خبرساز شده است. همراه الی گشت باشید تا از دنیای این مرد ۸۱ ساله و ماجراجویی های او بیشتر بدانید:

ویلی تراکتور
مطالب مرتبط:
آیا ونیز دیگر توریست ها را دوست ندارد؟
ساخت زمین تنیس زیر دریا در دبی + تصویر

شاید نام ویلی تراکتور برای ایرانی ها زیاد آشنا نباشد اما در اروپا و حتی آمریکا به اندازه ای شناخته شده که خبر سفر دوباره ی او در همه جا به چشم می خورد. وینفرید لانگر که به او لقب ویلی تراکتور را داده اند، مردی ۸۱ ساله است که به همراه تراکتورش سفر می کند و به همین دلیل به او این لقب را داده اند.

این سالمند بازنشسته مدتی پیش سفری به مایورکا و دماغه ی شمالی در نروژ کرد و این بار می خواهد به سنت پترزبورگ روسیه سفر کند. او در روز ۲۰ اردیبهشت، زادگاهش یعنی لاونفورده (Lauenförde) در ایالت نیدرزاکسن را ترک کرد و توسط همشهریانش بدرقه شد.

بدرقه ویلی تراکتور توسط مردم

تخمین زده شده است که سفر ویلی تراکتور به سنت پترزبورگ حدود ۴ ماه طول بکشد و در این مدت و در تمام سفرش قرار است در کاروانی که به پشت تراکتور خود وصل کرده است، اقامت کند و بخوابد. او تا حالا با تراکتور خود که حداکثر سرعت آن ۱۸ کیلومتر در ساعت است، سفرهایی به اتریش، سوییس، جزیره مایورکا در اسپانیا و دماغه ی شمالی داشته است و نظر رسانه های زیادی را جلب کرده است.

تراکتور و کاروان ویلی تراکتور

دختر ویلی می گوید: این سفرها باعث زنده نگه داشتن پدرم شده اند و امیدوارم دوباره مثل قبل سالم و خوشحال به خانه برگردد اما خود ویلی گفته است که بازنشسته نخواهد شد و آرزو دارد تا بتواند با تراکتور از قاره اروپا خارج شده و با کشتی به آرژانتین برود. ماجراجویی های این مرد سالمند و علاقه ی بی حد و حصر او به سفر با این وسیله، باعث شهرت او در رسانه های شده و حتی هنگام سفر به دماغه ی شمالی، فیلم مستندی از او ساخته شده است.

البته این آقای خوش ذوق تنها فرد ماجراجوی سالمند نیست، در سال ۲۰۱۷ هم شخصی به نام هایدی هترز که ۷۷ سال سن داشت با اتومبیل هودسون قدیمی خود توانست دور دنیا را در ۲ سال بگردد.

هایدی هترز
معرفی هتل ۴ ستاره اینترسیتی در برلین
معرفی هتل ۴ ستاره اینترسیتی در برلین
نویشوانشتاین در باواریا، قصر زیبای خفته در واقعیت
نویشوانشتاین در باواریا، قصر زیبای خفته در واقعیت
خیابان های رویایی درسدن در آلمان (عکس)
خیابان های رویایی درسدن در آلمان (عکس)
معرفی هتل ۳ ستاره سنترو کانتی در کلن
معرفی هتل ۳ ستاره سنترو کانتی در کلن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code