کشف هرمی جدید در مصر با قدمت ۳۷۰۰ سال

کشف هرم ۳۷۰۰ ساله در جنوب شهر قاهره

شکی نیست که قاهره شهری اسرار آمیز با تمدنی افسانه ای است که حتی امروز هم خیلی از رازهای آن بر مردم و دانشمندان پوشیده است. قرن ها قبل، قبل از اینکه علم تا این اندازه پیشرفت کند، تمدن های پیشرفته ای در این شهر وجود داشته است و بناهای بسیار عظیمی در آن ساخته شده است که حتی هنوز هم مشخص نیست که مردم آن دوران بدون هیچ ابزار خاصی چطور توانسته اند چنین سازه هایی خلق کنند. بناهایی مرموز که انگار از دنیای دیگری وارد این دنیا شده اند. به محض ورود به قاهره، سازه ها آنچنان شگفت زده تان می کند که فکر می کنید قاهریان گذشته، مردمانی فرازمینی بوده اند و اصلا متعلق به این دنیا نبوده اند. حالا هم در جدیدترین کشف ها، باستان شناسان توانسته اند بقایای یک هرم را که متعلق به ۳۷۰۰ سال پیش است، کشف کنند. در ادامه با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
پرواز بزرگترین هوایپمای آبی- خاکی جهان در چین
ساخت ۱۳۶ فرودگاه جدید در کشور چین

اهرام مصر

این هرم، در ۳۰ کیلومتری جنوب قاهره قرار دارد و دارای یک راهرو با چند بلوک داخلی است. طبق گفته های تیم باستان شناسی ای که این هرم را کشف کرده است، یک هرم کاملا سلطنتی است و متعلق به یکی از مقامات عالی رتبه ی آن دوران مصر بوده است اگرچه هنوز ابن تیم در اولین مراحل کشف است و چیز زیادی از اندازه دقیق آن نمی داند.
هرم ۳۷۰۰ ساله کشف شده، در نردیکی هرم «سنفرو» قرار دارد و دارای یک سر در گرانیتی و بلوک های سنگی زیباست. روی بلوک های داخلی این هرم، حکاکی هایی با خط هیروگلیف عمودی وجود دارد و همین موضوع باعث شده تا محققان بر این باور باشند که بین این هرم با گورستان مقامات بزرگ مصر، رابطه ای وجود دارد.
هنوز چیز زیادی از این هرم مشخص نیست و انتشار نشده است اما از آنجا که داخل آن جایی که برای دفن مرده ها باشد، وجود ندارد، امکان دارد که هدف از ساخت آن، امور دینی بوده باشد.

تختی با خصوصیات فراهوشمندی
تختی با خصوصیات فراهوشمندی
برگزاری تور گوا از ۵ ژانویه
برگزاری تور گوا از ۵ ژانویه
باغ کنسولگری سابق انگلیس در کرمان گشایش می یابد
باغ کنسولگری سابق انگلیس در کرمان گشایش می یابد
برگزاری تورهای تهران گردی نوروز ۹۸ توسط شهرداری
برگزاری تورهای تهران گردی نوروز ۹۸ توسط شهرداری

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code