طوفان مرگبار فیلیپین ده ها قربانی داد!

طوفان استوایی در کشور فیلیپین

طوفانی سهمگین که در کشور فیلیپین رخ تا کنون ۱۸۲ کشته و ۱۵۳ مفقود داشته است. این کشور که به مجمع الجزایر معروف است به دلیل شرایط جغرافیایی که دارد طوفان هایی شدیدی را متحمل می شود و مردم این کشور مجبور به دست و پنجه نرم کردن با آن می باشند. کشور فیلیپین دومین جزیره بزرگ جهان می باشد. در طوفان اخیر دو شهر توبود و پیاگاپو به شدت آسیب دیده اند و نیروهای امدادگر با تمام قدرت برای نجات گرفتار شدگان در تلاش هستند. طوفانی تمبین در فیلیپین باعث بروز سیل و رانش در جزیره میندانائو شده است در ادامه با الی گشت همراه باشید تا بیشتر در طوفان اخیر در کشور فیلیپین اطلاعاتی را ارائه دهیم.

طوفان هایان
مطالب مرتبط:
ماجراجویی آن هم در فضا؟!
نیوزلند، سرزمینی شگفت انگیز برای ماجراجویی

به گزارش خبرگزاری فرانسه در روز جمعه اول دی ماه ۱۳۹۶ در کشور فیلیپین طوفانی مرگبار رخ داد، که زندگی بسیار از افراد در این کشور تحت الشعاع قرار داده است. این طوفان در مجمع الجزایر فیلیپین باعث بروز رانش و سیل شد و شماری از مردم فیلیپین را از خانه های خود فراری داد. تاکنون شمار ۱۸۲ نفر کشته و ۱۵۳ مفقودی از این حادثه طبیعی در کشور فیلیپین گزارش شده است.

طوفان هایان در کشور فیلیپین

طوفانی که در کشور فیلیپین روزهای اخیر به وقوع پیوست سبب شد تا یک دهکده به طور کامل از نقشه جغرافیایی این کشور حذف شود. این طوفان سبب شده تا آب رودخانه بالا بیاید و همه خانه های این دهکده را از بین ببرد. تمامی نیروهای پلیس و ارتش به همراه داوطلبان این کشور در حال کمک رسانی به دهکده ناپدید شده هستند. امید است تا میزان خسارات جانی کمی در این روستای که حدود ۲۰۰۰ نفر جمعیت داشته است به وقوع پیوسته باشد. شهر (توبود) و روستاهای حومه آن بیشتر از دیگر نقاط این کشور مورد آسیب های طوفان قرار گرفتند. به گفته پلیس کشور فیلیپین: در شهر توبود سیل بسیاری از خانه‌ها را با خود برده است و رانش زمین در شهر “پیاگاپو” منازل مسکونی بسیاری را در انبوهی از گل و لای دفن کرده است. به گفته خبرگزاری های رسمی تعداد زیادی از روستایی به پناهگاه های موقت روی آورده اند و تعداد زیادی از افراد در پس ممنوعیت ترددهای دریایی و پروازهای هواپیما در فرودگاه ها و بنادر سرگردان شده اند.

شهردار شهر سیبکو در کشور فیلیپین، بونگ ادینگ گفت : (سیلاب با سرعت هرچه تمام‌تر از کوه سرازیر شد و مردم و خانه‌ها را با خود برد. این خبری غم‌انگیز است چرا که چند روز دیگر کریسمس از راه می‌رسد، ولی این اتفاقات خارج از اختیار ماست). او علت این حادثه را قطع درختانی که در پای کوه های اطرفا شهر آنونگان را دانسته است. او در این باره اضافه کرده است که در سال های اخیر این عمل خشن با طبیعت فیلیپن در حال انجام است، و نتیجه آن بروز چنین حوادث مرگباری برای مردم این کشور است. او همچنین از مقام ها و سایر افراد مسئول در این کشور خواست که در این مورد فعالیت های بسزایی را انجام دهند تا مردم کشور فیلیپین از این حادثه طبیعی در امان باشند.

کشور فیلیپین

طبق گزارشی از منابع رسمی کشور فیلیپین، طوفان سهمگین اخیر در کشور فیلیپین شامل بادهایی با سرعت ۹۵ کیلومتر بوده و در بامداد شنبه از جزیزه میندانائو که ۲۰ میلیون نفر جمعیت داشت است خارج شده و از طریق دریای زولو در جنوب غربی فیلیپین که  دریای زولو واقع است به سمت جزایر پالاوان گسیل کرده است. احتمال این که بادهای شدید این طوفان به سمت جزیره پالاوان برود داده شده است. روز پنجشنبه یک کشتی بین جزیره‌ای از ایالت شمالی کوئزون در حال گذر بوده که ناگهان دچار جمله این طوفان سهمگین قرار می گیرد. این کشی مسافری پس از اینکه هدف بادهای شدید و امواج سهمگین قرار گرفت غرق شد در پی این حادثه دست کم پنج نفر کشته شدند. و همچنین آماری که گزارش شده است به این صورت بوده که بیش از ۲۵۰ مسافر و خدمه خوشبختانه توانسته اند از این کشتی جان سالم به در ببرند. طوفان های زیادی کشور فیلیپین را در بر گرفته است، یکی از آنها حدود چند هفته پیش به عنوان (کای تاک) رخ داده که با بارندگی سهمگینی که داشته است سبب کشته شدن ۵۴ نفر و مفقود شدن ۲۴ نفر شد. تقریبا یک هفته پیش طوفان “کای تاک” با بارندگی سهمگین فیلیپین را درنوردید که ۵۴ کشته برجای گذاشت و ۲۴ نفر نیز ناپدید شدند.

طوفان هایان یکی از سهمگین ترین طوفان های کشور فیلپین در سال  ۲۰۱۳ بوده است. طوفانی که در کشور فیلیپین رخ داد به نام (هایان) در فیلیپین به طوفان یولاندا نیز شناخته می‌شود، این بلای طبیعی که قدرت بسیاری داشت در بخش‌های از جنوب شرقی آسیا و بیشتر از همه کشور فیلیپین را مورد آسیب قرار داد. در اثر این طوفان مهیب کشور فیلیپین متحمل ۵٫۶۷۰ کشته شد، که جزء مرگبارترین حادثه های طبیعی بشمار می رفت. بعلاوه طوفان هایان یکی از قوی‌ترین طوفان های بوده که به خشکی رسیده است.

برگزاری مراسم بزرگداشت مولانا در قونیه از ۱۶تا ۲۶ آذر
برگزاری مراسم بزرگداشت مولانا در قونیه از ۱۶تا ۲۶ آذر
احداث اولین جاده برقی + تصویر
احداث اولین جاده برقی + تصویر
برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران
برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران
خدمات VIP و خدمات CIP چه هستند؟
خدمات VIP و خدمات CIP چه هستند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code