رشد ۲ برابری گردشگران سلامت ایران در اثر تغییرات ارزی

گردشگران سلامت ایران دو برابر شدند

گردشگری انواع مختلفی دارد. هر کدام از کشورها با توجه به سیاست های درون مرزیشان یکی از انواع گردشگری را انتخاب می کنند. گردشگری میراث، گردشگری تاریخی، گردشگری تفریحی، گردشگری تجاری، گردشگری سلامت و … از جمله انواع گردشگری هستند. کشور ما هم با توجه به سیاست هایی که در پیش گرفته است، توجه بسیار زیادی به گردشگری سلامت کرده و در سال های اخیر پیشرفت های زیادی هم در این زمینه داشته است. رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، از دو برابر شدن آمار گردشگری سلامت ایران با توجه به تغییرات ارزی خبر داد. در ادامه این خبر با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

گردشگری سلامت ایران
مطالب مرتبط:
ببینید گردشگری چه تاثیری بر مناطق محروم می گذارد؟
درباره ی گردشگری سلامت چه می دانید؟
مقدمه ای بر گردشگری سلامت

به نقل از خبرگزاری ایسنا، سعید هاشم زاده رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، در حاشیه نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته و نهمین نمایشگاه سراسری گردشگری و هنرهای سنتی ایران، آمارهای گردشگری سلامت ایران را اعلام کرد. بر اساس گفته های او، سال گذشته حدود ۳۰۰ هزار نفر گردشگر سلامت به ایران سفر کرده اند. بخش زیادی از گردشگران سلامت ایران توسط بخش غیر رسمی و دلالان وارد کشور می شوند، به همین خاطر هاشم زاده عقیده دارد که احتمالا آمار گردشگران سلامت ایران، از رقم ۳۰۰ هزار نفر هم بیشتر است.

وی در این رابطه اظهار داشت:

ما سه ماهه اول سال ۹۷ را به سه ماهه اول سال های ۹۶ و ۹۵ مقایسه کردیم. آمارها نشان دادند که تعداد گردشگران سلامت ورودی به ایران نسبت به سال گذشته حدود ۲ برابر افزایش داشته است. امیدواریم که با توسعه و رونق این صنعت در کشورمان، شاهد افزایش بیشتر این تعداد گردشگر سلامت باشیم.

آمار گردشگران سلامت ایران

بیشترین گردشگران سلامت ایران از عراق و افغانستان هستند

هاشم زاده درباره گردشگران سلامت ایران افزود:

بیشترین تعداد گردشگران سلامت ایران، از کشورهای دوست و همسایه عراق و افغانستان هستند. البته با توجه به تغییرات و نوسانات نرخ ارز، بیشتر عراقی ها در اولویت ما هستند. شهرهای مقدس مشهد و قم، مقصد اول گردشگران سلامت عراقی هستند. البته آن ها به غیر از درمان هدف زیارت بارگاه امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) را هم دارند. پس از این کشورها، کشورهایی دیگری هم هستند که در رتبه های بعدی قرار می گیرند. گردشگری سلامت ایران در حال پیشرفت است.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، در ادامه صحبت هایش به ظرفیت های گردشگری سلامت ایران اشاره کرد. طبق گفته های وی، از ۳۰۰ هزار گردشگر سلامتی که به ایران سفر می کنند، ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر در سال خدمات بستری دریافت می کنند. این تعداد گردشگر، در مقایسه با هموطنانی که هر سال در بیمارستان بستری می شوند، بسیار اندک است. هاشم نژاد اعتقاد دارد که این رقم با توجه به ظرفیت های کشورمان، می تواند تا ۶۰ درصد افزایش داشته باشد. گردشگری سلامت، یکی از انواع گردشگری است که در برخی از کشورها روز به روز توسعه و رونق می گیرد. این صنعت یکی از صنایع درآمدزای دنیاست و مطمئنا اگر با برنامه ریزی و طبق اصول پایداری توسعه یابد، می تواند به رشد و رونق اقتصاد کشورمان کمک کند.

یزد به عنوان پایتخت جهانی شهرهای پایدار انتخاب شد
یزد به عنوان پایتخت جهانی شهرهای پایدار انتخاب شد
امروز مهرآباد میزبان ۵ فروند هواپیمای جدید است
امروز مهرآباد میزبان ۵ فروند هواپیمای جدید است
تلاش ها در پی ثبت جهانی زنجان به عنوان شهر صنایع فلزی
تلاش ها در پی ثبت جهانی زنجان به عنوان شهر صنایع فلزی
جام قدیمی ایرانی در روسیه رمز گشایی شد
جام قدیمی ایرانی در روسیه رمز گشایی شد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code