الی گشت و دریافت جایزه بهترین کارگزار غرب آسیا از دستان سفیر مالزی

برترین کارگزار
شرکت مسافرتی الی گشت توانست جایزه برترین کارگزار سفر به مالزی را دریافت کند. این جایزه به امیر فنائیان مدیرعامل شرکت الی گشت در محل سفارت مالزی در تهران اعطا گردید.

سفیر مالزی در ایران در مراسم اهدای لوح به آژانس منتخب ایرانی و در دیدار با خبرنگاران گفت: «این جایزه یکی از جوایز مهم بین‌المللی گردشگری مالزی است که به عنوان یک کشور مطرح در حوزه گردشگری، این جایزه را بر اساس استانداردهای خود تعریف کرده است. دولت ایران نیز می‌تواند چنین جایزه‌ای برای آژانس‌های کشورهای هدف خود در گردشگری تعریف کند و صنعت گردشگری خود را از این طریق رونق دهد.»

یکی از دلایل اعطای این جایزه به شرکت مسافرتی الی گشت برگزاری باکیفیت تور مالزی در شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، تامان نگارا و تیومان آیلند و همچنین فرستادن بیشترین تعداد مسافر به کشور مالزی بوده است و شرکت الی گشت به عنوان برترین توراپراتور در غرب آسیا معرفی شد.

الی گشت در سال ٢٠١۵، ١٢ هزار گردشگر ایرانی را راهی مالزی کرده است و نقش ویژه ای در جهت تحقق اهداف و توسعه ی گردشگری بین دو کشور ایفا کرده است.

امیر فناییان رئیس آژانس منتخب ایرانی نیز در این مراسم با بیان این خبر خوش که قرار است از این پس و با برداشته شدن تحریم‌ها، پذیرای تعداد بیشتری گردشگر مالزیایی در ایران باشیم، گفت: «مردم ایران بیشتر برای خرید، گذراندن اوقات در سواحل و جزایر به کشور مالزی سفر می‌کنند. مهم‌ترین دلیل اینکه از چند سال گذشته تاکنون تعداد گردشگران ایرانی که به مالزی سفر کرده‌اند یا برعکس، کاهش پیدا کرده است، کم شدن خطوط هوایی و پروازهای مستقیم تهران – کوالالامپور و برعکس بوده است که امیدواریم این پروازها افزایش یابد.»
وزارت گردشگری و فرهنگ مالزی در ۱۷ فوریه ۲۰۱۶ مراسمی را با عنوان جوایز گردشگری مالزی MTA(٢٠١۵-٢٠١۴) برگزار کرد. این جوایز به ۶۵ شرکت و سازمانی که نقش چشمگیری در رشد و توسعه صنعت گردشگری در مالزی ایفا کرده‌اند، اعطا شد. در مراسم امسال شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی الی گشت در کنار ۲۵ دفتر مسافرتی دیگر از کشورهای مختلف جهان موفق شد در فهرست نهایی بهترین برگزارکنندگان تور خارجی در نوزدهمین آیین جایزه گردشگری مالزی قرار بگیرد و جایزه بهترین شرکت مسافرتی آسیای غربی در سال ۲۰۱۵ را دریافت کند.
لازم به توضیح است که شرکت مسافرتی الی گشت یکی از پیشروترین سامانه‌های رزرواسیون آنلاین را در اختیار دارد که توانسته بیشترین مسافران این مقصد را جذب کند. جایزه گردشگری مالزی یکی از باارزش ترین جوایز در منطقه آسیا و اقیانوسیه است که از سال ۱۹۸۷ به طور سالانه به برگزیدگان اهدا می شود. این مراسم با حضور ۵۳ داور و اهدای ۶۵ جایزه به فعالان گردشگری داخلی و خارجی منتخب از میان بیش از ۵۹۰ شرکت کننده برگزار شد. مالزی قصد دارد با خلاقیت، ایجاد جاذبه های جدید و تمرکز بر گردشگری ورزشی مانند گلف، خرید، Homestay و پرنده نگاری، تا سال ۲۰۲۰ به هدفش در جذب ۳۰ میلیون گردشگر دست یابد.

ایران و مالزی با برداشته‌شدن تحریم‌ها بار دیگر رابطه گردشگری خود را تقویت می‌کنند تا آمار ۷۲ هزار نفری خروج گردشگر ایرانی به مالزی در سال ۲۰۱۵ و برعکس را افزایش دهند. در همین راستا، وزارت گردشگری مالزی، جایزه آژانس منتخب را به‌منظور افزایش روابط گردشگری میان ایران و مالزی و اعمال سیاست‌هایی برای ترغیب فعالیت بیشتر آژانس‌های مسافرتی دو طرف در انجام تورهای گردشگری، به یکی از آژانس‌های ایرانی اعطا کرد.
راجانوشیروان با بیان اینکه نیازی به انعقاد تفاهم‌نامه جدید در زمینه گردشگری نیست، افزود: «از آنجا که رابطه ایران و مالزی رابطه‌ای دیرینه است و به‌دلیل تحریم‌ها این روابط کاهش یافت، بنابراین درصدد هستیم که با افزایش روابط و احیای تفاهم‌نامه‌هایی که از قبل در این زمینه میان دو کشور امضا شده گردشگری در این مسیر را رونق بخشیم.»به گفته سفیر مالزی در ایران، مالزی فستیوال‌های بسیاری را در تمام ماه‌های سال برگزار می‌کند که فستیوال‌های موسیقی، رالی و خرید با تخفیف‌های زیاد که مورد علاقه ایرانیان است، از جمله آنها است و از این طریق نیز گردشگران زیادی را برای سفر به مالزی ترغیب می‌کند؛ چیزی که ایران نیز می‌تواند با استفاده از معرفی برخی قابلیت‌های خود از آن بهره‌مند شود.
کشور مالزی به‌عنوان یکی از کشورهای مطرح دنیا در زمینه گردشگری با اینکه بازار خوبی برای گردشگران دنیا است، باز هم سیاست‌های تشویقی برای ورود هرچه بیشتر گردشگران مشتاق به کشورش را دنبال می‌کند و در همین راستا جایزه منتخب بهترین آژانس مسافرتی و دیگر زمینه‌های فعالیت گردشگری را تعریف کرده است. بنا به گفته سفیر مالزی در ایران، تعداد کمی از مالزیایی‌ها، ایران و قابلیت‌های گردشگری‌اش را می‌شناسند که جا دارد سفارت ایران در مالزی در این راستا و برای شناساندن ایران و ترغیب گردشگران این کشور برای سفر به ایران، برنامه‌ریزی و فعالیت کند.

سفرنامه پوکت از زبان الی گشت
سفرنامه پوکت از زبان الی گشت
چرا با الی گشت به چین سفر کنیم؟
چرا با الی گشت به چین سفر کنیم؟
آخرین فرصت های مسابقه ی بزرگ سفرنامه نویسی الی گشت
آخرین فرصت های مسابقه ی بزرگ سفرنامه نویسی الی گشت
آفر استثنایی الی گشت: ۱۰% تخفیف تور تایلند
آفر استثنایی الی گشت: ۱۰% تخفیف تور تایلند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code