رکوردشکنی واشنگتن در کسب درآمدهای گردشگری

شهر واشنگتن

بیش از ۱۹ میلیون گردشگر از داخل آمریکا طی سال ۲۰۱۵ از واشنگتن، پایتخت ایالات متحده دیدن کردند.
بیش از ۱۹ میلیون گردشگر از داخل آمریکا طی سال ۲۰۱۵ از واشنگتن، پایتخت ایالات متحده دیدن کردند و با این میزان گردشگر، رکورد جدیدی در صنعت گردشگری این شهر به ثبت رسید.
براساس گزارشات منتشر شده، گردشگران داخلی و خارجی در این بازه‌ی زمانی هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار در واشنگتن هزینه کردند. این آمار از زمان رکود اقتصادی بزرگ این کشور تاکنون بی‌سابقه بوده است.
رشد گردشگری داخلی واشنگتن ۵/۳ درصد نسبت به سال ۲۰۱۴ افزایش داشته و این رقم در مورد بخش خارجی حدود چهار درصد بوده است. آمار کلی این افزایش استقبال در ماه اوت اعلام می‌شود.
صنعت گردشگری منطقه کلمبیا برای ۷۴ هزار شغل سودآوری می‌کند. هزینه‌ای که مسافران طی این مدت برای اقامت خود صرف کرده‌اند، ۲/۶ درصد افزایش داشته است.
گردشگری واشنگتن پس از انفجار برج‌های دوقلو در سال ۲۰۱۱ و سپس رکود شدید سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ به شدت افت کرد و از سال ۲۰۰۰ آمار گردشگری این منطقه روند ثابتی را طی می‌کرد.
احداث هتل‌های جدید و افزایش قیمت اقامت در واشنگتن از مهم‌ترین عوامل این تغییر آمار است. بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ هتل‌های جدیدی با بیش از ۳۰۰۰ اتاق در واشنگتن راه‌اندازی شدند که بزرگترین آن‌ها «ماریوت مارکیز» است که سال ۲۰۱۴ در نزدیکی مرکز همایش‌های شهر افتتاح شد.
بررسی‌ها نشان می‌دهد آمریکایی‌ها به ازای هر یک دلار، ۲/۵۶ دلار مالیات برای رونق صنعت گردشگری شهر از مسافران می‌گیرند.

تعدادی از مهمترین جاذبه های گردشگری واشنگتن شامل موارد زیر است:

بنای یادبود واشنگتن (Washington Monument)
بلندترین ساختمان در جهان در سال ۱۸۸۴ ، سازه ۱۷۰ متری (ابلیسک) بنای یادبود واشنگتن بود که جهت ادای احترام به اولین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ساخته شد .

کاخ سفید (White House)
محل اقامت رسمی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا کاخ سفید است که در سال ۱۸۰۰ به اتمام رسید و حدود یک قرن بعد نام رسمی این ساختمان به کاخ سفید ملقب شد .

ساختمان کنگره آمریکا (US Capitol)
هر دو مجلس سنا و مجلس نمایندگان که قوه مقننه دولت آمریکا را تشکیل می دهند در ساختمان کنگره آمریکا حضور می یابند .
بنای یادبود لینکلن (Lincoln Memorial)
جهت ادای احترام به آبراهام لینکلن، رئیس جمهور کشته شده ، در سال ۱۹۲۲ بنای یادبود لینکلن ساخته شد که اغلب به عنوان محل تظاهرات و تجمعات سیاسی استفاده می شود.
موزه ملی هوافضا (National Air & Space Museum)
یکی از محبوب ترین موزه های جهان که مجموعه ای از هزاران وسیله مربوط به حمل و نقل هوایی و فضایی، مانند ماژول فرمان آپولو ۱۱، را در خود جای داده موزه ملی هوافضا است.

بنای یادبود فرانکلین دی روزولت (Franklin D. Roosevelt Memorial)
به افتخار فرانکلین دی روزولت، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا از سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ در سال ۱۹۹۷ بنای یادبودی افتتاح شد که این بنای یادبود منطقه ای حدود ۷٫۵ هکتار را پوشش می دهد.
تفرجگاه ملی (National Mall)
بین ساختمان کنگره ایالات متحده و بنای یادبود واشنگتن تفرجگاه ملی قرار گرفته است که بسیاری از موزه ها و موسسات فدرال واشنگتن در اطراف این تفرجگاه وجود دارند .
موزه ملی تاریخ طبیعی (National Museum of Natural History)
موزه ملی تاریخ طبیعی یک مجموعه بزرگ به خصوص از پستانداران را شامل می شود و یکی از برترین موزه های واشنگتن می باشد که در یک ساختمان کلاسیک در سال ۱۹۱۰ به اتمام رسید .
بنای یادبود مارتین لوتر کینگ (Martin Luther King Memorial)
به احترام مارتین لوتر کینگ جونیور، رهبر حقوق مدنی و برنده جایزه نوبل که در سال ۱۹۶۸ ترور شد یک بنای یادبود مدرن ساخته شد و یک مجسمه گرانیتی بلند از “شاه” که توسط مجسمه ساز چینی لی ییژین ساخته شده قطعه اصلی این بنا را تشکیل می دهد.
گالری ملی هنر (National Gallery of Art)
یکی از بزرگترین کلکسیون های هنر غربی در آمریکا که در سال ۱۹۳۷ به عنوان مجموعه ای از ۱۴۱ نقاشی اروپایی آغاز شد گالری ملی هنر می باشد که این موزه در دو ساختمان با معماری های متضاد قرار گرفته است.

ایستگاه اتحادیه (Union Station)
ایستگاه اتحادیه در سال ۱۹۰۸ به عنوان ترمینال جدیدی برای راه آهن بالتیمور، اوهایو و پنسیلوانیا تکمیل شد و در واقع یک ایستگاه راه آهن با شکوه در سبک هنرهای زیبا است.
کلیسای جامع ملی (National Cathedral)
با الهام از کلیساهای قرون وسطی اروپا طراحی گوتیک این کلیسای جامع قرن بیستمی انجام شد و ساخت آن حدود ۸۳ سال از سال ۱۹۰۷ تا سال ۱۹۹۰ به طول انجامید.
ساختمان دادگاه عالی ایالات متحده (US Supreme Court Building)
بالاترین دادگاه قضایی در ایالات متحده آمریکا ساختمان دادگاه عالی می باشد که بین سال های ۱۹۳۲ تا ۱۹۳۵، براساس طرحی از کاس گیلبرت ساخته شد قرار دارد.
کتابخانه کنگره (Library of Congress)
یکی از بزرگترین مجموعه کتاب ها در جهان در کتابخانه کنگره جای گرفته اند که این کتابخانه در سال ۱۸۰۰ بنا نهاده شده و در سال ۱۸۹۷ به ساختمان با شکوه فعلی که به عنوان ساختمان جفرسون شناخته می شود نقل مکان داده شد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code