ایران و چین در حوزه ی گردشگری، تفاهم همکاری امضاء کردند

روابط ایران و چین
ایران و چین روز پنجشنبه به منظور گسترش همکاریهای دوجانبه در حوزه گردشگری و ایجاد بستر مناسب برای توسعه مناسبات در این بخش، تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند.

این یادداشت تفاهم را «مسعود سلطانی فر» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و «لی جیانجو» وزیر گردشگری جمهوری خلق چین در حاشیه اجلاس جهانی گردشگری در شهر پکن امضا کردند.
این تفاهم نامه در هفت بند تنظیم شده و شامل بخش هایی چون بازاریابی و تبلیغات، سرمایه گذاری، خدمات و امنیت، امور آموزشی، تبادل دانش و تجربیات گردشگری و همچنین همکاری در پروژه گردشگری جاده ابریشم می باشد.
طرفین در این تفاهم‎نامه مشترک موافقت کردند که به منظور فراهم کردن خدمات مناسب گردشگری و نیز افزایش تبادل گردشگر میان دو کشور، سلایق و انتظارات اتباع خود را در نظر گرفته و امکانات و شرایط لازم را برای آنان فراهم سازند.
توجه به نیاز و ظرفیت بازارهای یکدیگر در راستای توسعه محصولات گردشگری و نیز معرفی فرهنگ، تاریخ و سایر اشکال مرتبط و همچنین معرفی ظرفیت های گردشگری دو کشور برای تورگردانان، فعالان گردشگری و اصحاب رسانه از دیگر بخش های مورد توافق طرفین است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین وزیر گردشگری چین تاکید کردند که به ارتقای ایجاد مکانسیم هماهنگی و ارتباطات در زمینه ایمنی گردشگری پرداخته و نظارت بر تورگردانان گردشگری را تقویت و آنها را نسبت به بهبود کیفیت خدمات گردشگری تشویق خواهند کرد.
ایجاد تاسیسات و زیرساخت های گردشگری و نیز بهبود امکانات خدمات عمومی گردشگری در امتداد جاده ابریشم یکی دیگر از مواردی بود که «سلطانی فر» و « لی جیانجو » بر تحقق و اجرای آن تاکید کردند.
طرفین همچنین خاطرنشان کردند که اطلاعات و همکاری در زمینه تحصیل و آموزش کارکنان بخش خدمات گردشگری را به منظور تقویت نیروی انسانی گسترش داده و همکاری خود را در ارتقای دانش و مهارتهای آنان افزایش می دهند.
توجه به الزامات توسعه پایدار، گسترش همکاریها میان دفاتر خدمات گردشگری و شرکت های ذیربط دو کشور، برنامه ریزی برای تورهای مستقل و مشترک، همکاری مشترک در طرح جاده ابریشم، برگزاری جلسات مشترک به منظور تبادل اطلاعات و برپایی نمایشگاههای مشترک از موارد دیگری بود که طرفین در این یادداشت تفاهم همکاری بر اجرایی شدن آن تاکید کردند.
گفتنی است، اجلاس جهانی گردشگری برای صلح و توسعه با هدف توسعه این صنعت با همت سازمان جهانی گردشگری و دولت جمهوری خلق چین امروز پنجشنبه در تالار بزرگ خلق چین گشایش یافت که هدف از این نشست چهار روزه، ‌توسعه این صنعت با همکاری کشورهای مختلف و مساعدت به رشد پایدار آن عنوان شده است.
توسعه فرهنگ گردشگری، توسعه پایدار از طریق جهانگردی و توریسم و تحقق اهداف ۱۷ گانه سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد از اصلی ترین موضوعات این اجلاس بین المللی است.
قرار است شرکت کنندگان درباره راهبردهای توسعه گردشگری و مشارکت بخش خصوصی در توسعه اقتصادی و رشد صنعت گردشگری تا سال ۲۰۳۰ میلادی در این نشست بحث و رایزنی کنند.

مراسم برف چال و حکومت مقتدرانه زنان در مازندران
مراسم برف چال و حکومت مقتدرانه زنان در مازندران
بهترین مسیرهای زمینی برای جهانگردان ایرانی – قسمت دوم
بهترین مسیرهای زمینی برای جهانگردان ایرانی – قسمت دوم
دریاچه مخرگه، بزرگ ترین آینه طبیعی ایران
دریاچه مخرگه، بزرگ ترین آینه طبیعی ایران
راهنمای سفر به شیراز
راهنمای سفر به شیراز

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code