بلیط هواپیما

افزایش ۶۵ درصدی گردشگران چینی در کشور روسیه

توریسم چین

آمار سفر گردشگران چینی به کشور روسیه طی پنج ماه نخست سال جاری میلادی شاهد رشدی ۶۵ درصدی بوده است.
گزارشات جدید نشان می‌دهد که تعداد مسافران چینی که طی پنج ماه اول سال ۲۰۱۶ میلادی از روسیه دیدن کرده‌اند، به طور چشمگیری تا ۶۵ درصد افزایش پیدا کرده است.
براساس اعلام رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه، آمار ورود گردشگران چینی طی ۹ ماه نخست سال جاری میلادی ۲۱ درصد رشد داشته و در پنج ماه اول این سال، شاهد افزایشی ۶۳ درصدی بوده است.
روسیه قصد دارد برای ادامه‌ی این روند رو به رشد در حوزه‌ی گردشگری، زمینه‌ی آسان‌سازی شرایط کسب ویزا را برای گردشگران دیگر کشورها فراهم کند. این مقام روسی همچنین اذعان داشت که طی سال های اخیر، روسیه و چین در مورد تبادل گردشگر مذاکرات بسیاری با هم داشته و قصد دارند شرایطی را به وجود آورند که گروه‌های پنج نفر به بالای گردشگران دو کشور، برای سفر خود نیازی به ویزا نداشته باشند.
براساس آمار به دست آمده از دپارتمان گردشگری شهر مسکو، بیش از یک میلیون چینی در سال ۲۰۱۵ میلادی روسیه را به عنوان مقصد سفر خود برگزیده‌اند و طی این مدت حدود یک میلیارد دلار در این کشور خرج کرده‌اند.

در ژوئن ۲۰۱۵ دو کشور چین و روسیه برای افزایش مراودات گردشگری به گسترش مسیر Red Tourism موافقت کردند. که در این خصوص، بیست تور مسافرتی از هر دو کشور برای مسافرات های میان روسیه و چین با هم همکاری داشتند و شهر های مسکو، کازان، سنپیترزبورگ و سوچی(که پس از المپیک زمستانی بسیار مشهور شده است) مقصد بسیاری از گردشگران چینی بودند. براساس گزارشی از بانک آمریکایی Merrill Lynch پیشبینی کرده است که ۱۷۴ میلیون توریست چینی در سال ۲۰۱۹ در حدود ۲۶۴ میلیارد دلار هزینه خواهند کرد، که این پیشبینی در مقایسه با ۱۰۹ میلیون توریست چینی با هزینه انجام شده ۱۶۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ می باشد.
لذا، روسیه با توجه به شرایط موجود این کشور در عرصه بین المللی، در عرصه منطقه ای در پی ایجاد اتحاد های دوجانبه و چند جانبه است. افزایش ارتباطات تجاری، سیاسی و گردشگری میان روسیه و چین نزدیکی استراتژیک این دو کشور را به هم افزایش خواهد داد.

تپه های گنجشک مسکو، از مکان های توریستی روسیه!
تپه های گنجشک مسکو، از مکان های توریستی روسیه!
مسکو فقط شهر نیست: با بهترین جاذبه های طبیعی مسکو آشنا شوید
مسکو فقط شهر نیست: با بهترین جاذبه های طبیعی مسکو آشنا شوید
معرفی بهترین دانشگاه های مسکو
معرفی بهترین دانشگاه های مسکو
مرده ها در این شهر زندگی می کنند!
مرده ها در این شهر زندگی می کنند!