جزیره لنکاوی در مالزی از گردشگران مالیات می گیرد

جزیره ی لنکاوی

بازدیدکنندگان جزیره لنکاوی در سفر به مالزی به زودی مجبور به پرداخت مالیات می شوند .

بر اساس اعلام خبرگزاری “برناما” مالزی و مقامات مالزیایی قرار است از تاریخ اول جولای مبلغ ۹ رینگیت (در حدود ۲٫۲۰ دلار) برای هر شب  اقامت مسافرین در جزیره از آنها دریافت شود  .

عبدل حمید راوی، رئیس کمیته گردشگری Kedah به برناما گفته است که طبق برنامه ” توسعه مالیات لنکاوی ” از بازدیدکنندگان بر اساس سطح کیفی اقامتگاهشان مبالغی دریافت می شود .

مطالب مرتبط:
سفر رو به رشد گردشگران ایرانی و درآمد ۱۱۸ میلیون دلاری از سوی مالزی
با جزیره ای رویایی بنام پنانگ در مالزی، آشنا شوید

به طور مثال ، گردشگرانی که در هتل های ۱ ستاره یا ۲ ستاره اقامت می کنند تنها مبلغ ۱ رینگیت برای هر شب پرداخت می کنند ، در حالی که اقامت در هتل های ۳ یا ۴ ستاره میلغ ۳ رینگیت هزینه در بر خواهد داشت .مسافران هتل های ۵ ستاره ۵ رینگیت و آنهایی که در هتل های ۶ یا ۷ ستاره اقامت می کنند مبلغ ۷ یا ۹ رینگیت باید پرداخت کنند .

این رتبه بندی در هر صورت مقداری گیج کننده نیز هست ، بهترین هتل های جزیره مثل Four Seasons  و Datai به صورت کلی هتل های ۵ ستاره محسوب می شوند و حتی متعلق به اتحادیه هتل های ۵ ستاره هستند اما با این وجود مهمانانی که در این هتل ها اقامت می کنند مجبور به پرداخت بیشترین نرخ مالیات هستند .

از چگونگی دریافت و محل ذخیره این مبالغ هنوز گزارشی در دست نیست ، همینطور اینکه برای گردشگرانی که بدون رزرو هتلی از قبل ، وارد جزیره می شوند چه مبلغی محاسبه می شود .

و مالیات ها حتی می تواند اضافه شود : برای مثال ، اگر زوجی به مدت ۲ هفته در اقامتگاهی ۷ ستاره اقامت داشته باشند ممکن است جمع مالیات پرداختیشان به ۶۰ دلار آمریکا برسد . اگرچه که عبدل حمید راوی مدعی شده است مسافرینی که به لنکاوی می آیند توانایی پرداخت همچنین هزینه ای را دارند .

او همچنین اضافه کرده است: مبالغ جمع شده از محل این مالیات ها برای پروژه های مربوط به توریسم هزینه می شود و اگر ما بتوانیم مبلغ قابل توجهی از این مالیات ها ذخیره کنیم توانایی پیاده سازی پروژه های بیشتری در ارتباط صنعت با گردشگری به خاطر منفعت خود گردشگران هستیم . ”

اخذ مالیات در آینده می تواند در باقی نقاط ایالت Kedah هم اجرایی شود .

منبع : traveldailymedia.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد