بانکوک و ۷۸۰ هزار نفر بازدیدکننده برای جشن سال نو ۲۰۱۸

۷۸۰ هزار نفر بازدید کننده برای جشن سال نو ۲۰۱۸ در بانکوک

تایلند برای تعطیلات سال نوی میلادی بهترین آب و هوا  دارد برای همین خیلی ها از اروپا و سایر کشورها برای گذراندن تعطیلات رویایی راهی جزایر و یا پایتخت تایلند می شوند تا روزهایی خاطره انگیز از جشن سال نو را بگذرانند. می توانیم بگوییم برای گذراندن جشن سال نوی میلادی بانکوک یکی از محبوب ترین مقصدهاست برای همین هم امسال حدود ۷۸۰ هزار نفر خودشان را به بانکوک رسانده اند. در ادامه این خبر الی گشت را همراهی کنید تا از تعداد گردشگران بانکوک برای سال نوی میلادی بدانید.

جشن سال نو در بانکوک
مطالب مرتبط:
گذشتن از این تفریحات بانکوک محال است!
چطور یک هفته را در بانکوک بگذرانیم؟

تعطیلات سال نوی میلادی خیلی ها را به فکر سفر، آن هم در خوش آب و هواترین نقاط دنیا می اندازد. از آنجا که تعطیلات سال نوی میلادی در ماه های سرد سال است ذهن خیلی از گردشگران اروپایی به سمت جنوب شرقی آسیا متمایل می شود؛ در آنجا هم چه جایی بهتر از بانکوک! طبیعی است که شهری توریستی مثل بانکوک از ماه ها قبل به فکر افتتاح پروژه هایی بوده تا مراسم سال نو را سرگرم کننده و پرزرق و برق برگزار کند. مطمئنا همه شهرهایی که از پربازدیدترین نقاط توریستی دنیا هستند برای مراسم سال نو تدارکات خاص و ویژ ای داشتند تا از رقابت برای جذب بیشتر توریست جا نمانند و درآمدهای بیشتری را از توریسم و گردشگری کسب کنند. ژانویه در بانکوک یعنی آب و هوای خوب و غذاهای خیابانی ارزان و خوشمزه! آب و هوای بهشتی تایلند در این فصل سال اینجا را به گزینه ای عالی برای سفر در تعطیلات سال نوی میلادی تبدیل کرده است.

گردشگری در بانکوک

بیشتر گردشگران، بانکوک را مقصدی عالی برای سفر می دانند و همیشه این گزینه را در لیست مقاصد سفرشان قرار می دهند تا روزی آن را ببینند. امسال تعداد گردشگران بانکوک برای سال نوی میلادی بیش از ۷۸۰ هزار نفر بوده که از این تعداد نیمی از آن ها گردشگر خارجی و بین المللی هستند. با دیدن این اعداد و ارقام به راحتی می شود فهمید که تعداد گردشگران خارجی بانکوک نسبت به سال قبل ۳۰ درصد اضافه شده است. بگذارید کمی هم از مراسم و پروژه های ویژه ای بگوییم که در بانکوک برای مراسم سال نو در نظر گرفته شده تا از این فرصت درآمدزایی به بهترین شکل ممکن استفاده شود.  برای برگزاری این جشن جاذبه های زیادی در بانکوک تدارک دیده شده که یکی از برجسته ترین آن ها پروژه معماری «بانکوک زیبا» ست که کار طراحی آن را شرکت Magnolia برعهده دشته است جالب تر اینکه نورپردازی سه بعدی در Ratchaprasong هزاران نفر را به این منطقه کشانده تا با تماشای این طراحی های خیال انگیز سال نویی متفاوت را تجربه کنند. هر چه زمان می گذرد منطقه Ratchaprasong رونق بیشتری می گیرد به طوری که امروز دیگر یکی از بهترین نقاط بانکوک برای علاقمندان به خرید است و از طرفی با داشتن بیمارستان های بسیار، خیال مسافران را از بابت سلامت هم راحت می کنند.

سال نو در بانکوک

به گفته مدیرعامل شرکت Magnolia این همه درآمدی که به خاطر حضور گردشگران به وجود می آید هم وضعیت اقتصادی شهر را بهتر می کند و هم وضعیت گردشگری آن را. این شرکت همه تلاش خود را به کار بست تا بتواند  پروژه «بانکوک زیبا» را برای جشن سال نوی ۲۰۱۸ تمام کند تا بشود برای این تعطیلات از آن استفاده کرد؛ امروز هم برای رسیدن به این هدف بسیار خوشحال است. تمامی گردشگرانی که بانکوک را برای گذراندن تعطیلات سال نو انتخاب کردند با تماشای این پروژه سال را به طرز لذتبخشی تمام و سال جدید را خاطره انگیز شروع می کنند. حالا دیگر با وجود این پروژه های بین المللی بانکوک جایی عالی برای سفر گردشگران خارجی و همینطور سرمایه گذارانی هست که عاشق هزینه کردن بر روی پروژه های لوکس هستند.

با نگاه کردن به فهرست مسترکارت که به صورت سالانه منتشر می شود در سال ۲۰۱۶ بانکوک بالاتر از شهرهایی مثل  لندن، پاریس و سنگاپور موفق شد رکورد ۱۹/۴۱ گردشگر را به دست بیاورد. این توقع وجود دارد که در سال ۲۰۱۷ این رقم به ۲۰/۲ میلیون گردشگر برسد اما جالب است که در همان سال ۲۰۱۶ لندن ۱۹/۰۶ میلیون، پاریس ۱۵/۵۴ میلیون و دبی ۱۴/۸۷ میلیون گردشگر داشته است. در هر صورت انتظار می رود که منطقه Ratchaprasong که روز به روز رونق بیشتری را خود می بیند تعداد گردشگران این شهر را برای گذراندن جشن سال نو از ۶۰۰ هزار نفر به ۷۸۰ هزار نفر برساند.

تعداد گردشگران بانکوک

این طور که اداره گردشگری تایلند برآورد کرده از تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ تا ۲ ژانویه ۲۰۱۸ این شهر هم از گردشگران خارجی و هم از گردشگران تایلندی به حدود ۱۵/۵۶ میلیارد درآمد بات دست پیدا می کند. بلیت های هوایی و هتل های رزرو شده نشان می دهد که بانکوک برای سال نو حدود ۴۲۰ هزار گردشگر خارجی دارد که نسبت به سال قبل ۱۷ درصد پیشرفت داشته است. شهر توریستی ای مثل بانکوک مسلم است که برای پایان سال و آغاز سال مراسم خاص و ویژه ای داشته باشد که حسابی گردشگران را سرگرم کند. برای روزهای سال نو در بانکوک انواع و اقسام مراسم مثل نمایش نورانی Magnolias، مراسمی خاص  ویژه برای کریسمس، آتش بازی هیجان انگیز، شمارش معکوس برای سال نو و … در نظر گرفته شده بود. همانطور که گفتیم از پروژه هایی که برای رونق بیشتر بانکوک در دست بود پروژه Magnolias Ratchadamri Boulevard  است، پروژه ای معماری که کمی پیچیده به نظر می رسد و برای نماد آن از گل های ماگنولیا الهام گرفته شده است. این پروژه در واقع از ۳۱۶ واحد مسکونی لوکس، هتل های ۵ ستاره و مناطق اداری تشکیل شده و فرصتی مناسب و عالی را در آسیا به وجود آورده تا سرمایه گذرانی که دوست دارند در املاک لوکس هزینه کنند بی نصیب نمانند.

بانکوک از نمای نزدیک_ تایلند + ویدئو
وقتی خانه ی یک آمریکایی، موزه ای در تایلند می شود!
رز گاردن در بانکوک + تصویر
شهربازی دریم ورلد در بانکوک، یک تجربه هیجان انگیز در تایلند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code