تجارت الکترونیک در توماس کوک

Thomas cook

توماس کوک تاریخ سفر را شکل داده است و در حال حاضر قصد دارد آینده مسافرت آنلاین را نیز شکل دهد. در حال حاضر ۳۵% از کسب و کار توماس کوک آنلاین می باشد و قصد دارد این رقم را تا پایان سال ۲۰۱۵ به ۵۰% برساند.
توماس کوک سعی دارد خود را به عنوان فروشنده آنلاین پیشرو در سفرهای تفریحی معرفی کند، به این منظور اقدامات زیر را انجام داده است:

شخصی سازی: وبسایت توماس کوک قصد دارد بر اساس نیازهای خاص مشتریان به آنها خدمات ارائه دهد. حتی بر اساس پروفایل هر شخص بروشورهایی مخصوص او تهیه می کند.

شبکه های اجتماعی: مسافران می توانند در مورد تجربه سفر خود مطلب بنویسند و افراد دیگر در مورد این مطالب نظر دهند. آنها می توانند تصاویری را بارگذاری و آنها را رتبه بندی کنند.

مفهوم آژانس مسافرتی آنلاین (OTA): مسافران می توانند بر اساس معیارهایی نظیر زمان، پرواز، هتل و . . . تور مورد نظر خود را در پرتال آنلاین آژانس خریداری کنند.

سیستم های پرداخت آنلاین: توماس کوک از سیستم فرآیند پرداخت آنلاین Ogone که در اروپا به عنوان یک سیستم پیشرو شناخته شده است استفاده می کند.

توماس کوک چطور موفق شد؟

توماس کوک یکی از بزرگترین کسب و کارهای گردشگری را در دنیا ایجاد کرد، کسب و کاری که بسیار متواضعانه، برای حمل و نقل مسافران به نزدیک ترین مکان ها شروع شد. توماس سفرها را به کمک راه آهن و کشتی های بخار به شکل جدیدی با حجم بسیار بالا که تا آن زمان بی سابقه بود، سازماندهی کرد. توماس اولین کسی بود که از واچر سفر، چک های مسافرتی و کتاب های راهنما استفاده کرد و باعث رواج آنها شد. کوک از استعدادش در خلق تبلیغات سفر، بولتن ها، مجله ها، کتاب های راهنما و جداول زمانی قطار استفاده کرد. در واقع جدول زمانی قاره ای توماس کوک از سال ۱۸۷۳ تا ۲۰۱۳ چاپ شد (آخرین نسخه در آگوست ۲۰۱۳ منتشر شد) و سال ها به عنوان کتاب مقدس مسافران قطار اروپایی تلقی می شد. عقاید مذهبی اش او را وادار کرد که به جستجوی مکان های شگفت انگیزی نظیر خاورمیانه بپردازد و این کار منجر به تاسیس دفاتری در سرتاسر دنیا شد. بزرگ ترین میراث او ایجاد امکان سفر تفریحی برای گروه جدیدی از مردم دنیا، بود.
کوک خستگی های کار روزمره و درآمدهای پایین طبقه متوسط را درک کرد، و تورهایی طراحی کرد که تمامی مردم دنیا بتوانند از نقاط مختلف دنیا بازدید کنند. امروز توماس کوک و پسران همچنان به ارائه تورهای گردشگری می پردازد و دیگر یک کسب و کار خانوادگی نیست اما در طول دو قرن گذشته، سفر را برای مردم آسان و دست یافتنی کرد، به طوری که توماس کوک در صنعت سفر به «پدر گردشگری مدرن» معروف است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد