بلیط هواپیما

کارمندان حرفه ای خود را با این راهکارها حفظ کنید!

تاکتیک هایی برای حفظ بهترین کارمندانتان

اگر در نظر دارید، کارمندان ممتاز و کاری خود را در شرکتتان حفظ کرده و به آنها انگیزه های مستمر دهید تا بتوانند همواره خود را عضوی دائم در شرکت بدانند، با در پیش گرفتن چند تاکتیک موثر می‌توانید از ترک و استعفای کارمندان خوبتان پیشگیری کنید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

حفظ کارمندان
مطالب مرتبط:
لذت داشتن کارمندانی خلاق
چگونه با اشتباهات کارمندان کنار بیائیم

ساختن تیمی قوی و موفق از حرفه‌ای‌ها شاید کمی دشوار باشد اما حفظ آنها به مراتب سختتر است. جابه‌جایی‌های زیاد کارکنان احتمال  تنزل میزان بازدهی و اتلاف وقت را بالا می‌برد. در اینجا توصیه‌هایی عنوان شده است که کارفرمایان را در حفظ کارمندانشان یاری می‌دهد:

  • در صورت امکان سعی کنید گزینه‌های مفید مثل ارتباط از راه دور یا ساعات کاری انعطاف ‌پذیر به آنها ارائه کنید. این اقدامات سهم بسزایی در نشان دادن شما به‌عنوان فردی که برای کارمندانش ارزش می‌گذارد و در مورد آنها سختگیری ندارد، موثر است.
  • ارائه بسته رقابتی پرداختی (حقوق) براساس نیاز کارمند: وقتش رسیده است که شما ارزش واقعی یک کارمند خوب را درک کنید. برای حفظ یک فرد، شما باید مواردی از قبیل: بیمه سلامتی، بازنشستگی و بیمه عمر مهیا کنید. درست است که بسیاری از سازمان‌ها این خدمات را ارائه داده اما کارمندان هنوز نارضایتی دارند.
  • مزایای بیشتری ارائه دهید. فکر کنید چه چیزی رضایتمندی کارمندان شما را در پی دارد؟ یک روز غذای مجانی یا کارت‌های تخفیف مراکز خدماتی. همه اینها شاید در نظر شما ناچیز باشد، اما ممکن است به فردی در مدیریت زندگی‌اش یاری برساند. اگر به آنها کمک شود تا زندگی خود را سامان داده و آسوده‌خاطر باشند، در نهایت به بالا بردن بازدهی آنها در محل کار کمک می‌کند. کارمندان ارزش این مزایا را می‌دانند و احتمال ماندنشان بالا می‌رود.
حفظ کارمندان
  • به آنها پاداش‌های مالی بدهید. وقتی کارمندان به اهدافشان می‌رسند آنها را با پاداش‌هایی از سهام مورد تشویق قرار دهید. این عمل آنها را تشویق به ماندن در زمان از پیش تعیین شده مثل ۳ یا ۵ سال می‌کند.
  • در ضمن شما باید سالانه افزایش حقوق ارزشمندی را برای آنها در نظر داشته باشید. هیچ چیز مانند افزایش حقوق سالانه، اشتیاق کارمندان را بالا نمی‌برد.
  • هر زمانی که ممکن است آنها را ارتقا دهید: ارتقای کارمندان به‌صورت ناخودآگاه و فراهم کردن پیشرفت، تصمیمی عاقلانه است. اگر کارمندان آینده روشنی را در شرکت شما برای خودشان نداشته باشند سرخورده می‌شوند و تلاش خود را متوقف می‌کنند. برای پیشرفت به آنها میدان دهید. کارمندان خود را برای به دست آوردن مهارت‌های جدید آموزش دهید و هزینه‌های آن را به صورت اقساطی دریافت کنید تا به ارتقای علمی کارمندانتان کمک کنید.
  • به کسانی که بهترین عملکرد را داشته‌اند حقوق بیشتری بدهید. مدیر متخصصی برای بخش نیروی انسانی معین کنید. اگر سازمان به اندازه کافی بزرگ هست (با نزدیک ۱۰۰ کارمند) با انتخاب مدیران اقدام به اعطای مسوولیت‌ها کنید. سعی کنید مدیر نیروی انسانی استخدام کنید. چنین اقدامی بر تمامی فرآیند و ساختار کارمندان، نظارت و آن را کارآمدتر می‌کند. این عمل حجم زیادی از مسوولیت را از دوش شما برداشته و می‌تواند کارمندان را، از اینکه با آنها به‌خوبی رفتار می‌شود، مطمئن سازد.
چگونه باید تعهد را به تیم باز گرداند؟
چگونه باید تعهد را به تیم باز گرداند؟
جک ما، ثروتمند ترین و موفق ترین مرد چین
جک ما، ثروتمند ترین و موفق ترین مرد چین
ماندگاری برندتان را با این ۴ راه افزایش دهید!
ماندگاری برندتان را با این ۴ راه افزایش دهید!
هوشمندانه تصمیم گیری کنید!
هوشمندانه تصمیم گیری کنید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code