راهنمای بازاریابی آنلاین برای مجریان تور (بخش ۲)

در شماره قبل با ارائه مقدمه ای از بازاریابی آنلاین برای مجریان تور، به اثر اینترنت بر کسب و کار مجریان تور، ضرورت استفاده از اینترنت، سیستم های مدیریت محتوا و چگونگی برنامه ریزی برای وبسایت پرداختیم. در این شماره قصد داریم به نکات مفیدی برای سازماندهی و طراحی وبسایت نظیر استفاده از عکس، ایجاد جذابیت در وبسایت همچنین چگونگی خلق یک هویت منحصربفرد برای برندتان بپردازیم.

بخش ۵- نکاتی برای استفاده از عکس در وبسایت
یک تصویر خوب می تواند بهتر از ۱۰۰۰ کلمه اثر بخشی داشته باشد
به نمایش گذاشتن تصاویر تورها و فعالیت های گردشگری راه خوبی برای جلب توجه مشتریان است. اگر آنچه که ارائه می دهید واقعاً شگفت آور است، اما عکسی از آن برای نمایش در وبسایت ندارید، رقابت را به کسی که تورهای ضعیف تری نسبت به شما ارائه می دهد اما عکس های خوبی بر روی وبسایتش دارد، باخته اید.
در اینجا به نکاتی در زمینه چگونگی انتخاب و قرار دادن عکس در یک وبسایت گردشگری اشاره می کنیم:
شما باید عکس هایی داشته باشید که . . .
۱٫ انسان در آن وجود نداشته باشد.
اینها شامل عکس های دیدنی، خیره کننده و جذاب از طبیعت و جاذبه های تاریخی و فرهنگی می شود. این عکس ها به دلیل حس حیرتی که در مخاطب ایجاد می کنند، معمولاً خیلی زود به اشتراک گذاشته می شوند.
۲٫ انسان در آن وجود داشته باشد.
عکس هایی که مردم و گردشگران در آن حضور دارند را به نمایش بگذارید تا بازدید کنندگان وبسایت بتوانند خود را در تور شما تصور کنند و خود را به جای مشتری راضی قبلی شما قرار دهند.
خدمات جدید خود را تبلیغ کنید. عکس های جدید از تورهای جدید خود بگذارید. همانطور که محتوای وبسایت خود را به روز می کنید، عکس ها را نیز باید به روز کنید، تا مشتریان دوباره به وبسایت شما بازگردند. امروزه مشتریان آگاه تر هستند و اگر نتوانید به روز باشید آنها می گویند «اگر نمی توانند به وبسایت خود توجه کنند پس چگونه می خواهند از مشتریان خود در تور مراقبت کنند؟»

هنگام سازماندهی عکس ها . . .
عکس را در قسمت بالای صفحه قرار دهید.
با این کار آنها را مجبور نمی کنید که برای دیدن عکس ها به پایین صفحه اسکرول کنند. شما باید سایت خود را به صورت گیرا (چسبنده) طراحی کنید. به دلیل وجود صفحات مختلف در وب، مردم به سرعت از صفحات عبور می کنند، شما چند ثانیه وقت دارید تا توجه آنها را جلب کنید و تصاویر بهتر از جملات این کار را انجام می دهند.
مراقب باشید که صفحه را پر از عکس نکنید.
یک یا دو تصویر تأثیر گذار و گیرا بهتر از تعداد زیادی عکس کوچک و بیهوده می باشد. برای اینکه تصاویر بزرگ و زیادی ارائه دهید، بهتر است از اسلاید های متحرک استفاده کنید.
یک گالری عکس داشته باشید.
هر کسی به هنگام جستجوی گزینه ها، اولویت هایی دارد؛ بررسی از طریق عکس ها یکی از این راه ها می باشد. با گروه بندی عکس های تجارب گردشگران در گالری عکس، شما نیازهای کسانی که علاقه مند به تماشای عکس های تورهای شما هستند، را برطرف کرده اید.
مشتریان باید بتوانند به سرعت گالری عکس شما را پیدا کنند و به سرعت آنها را جستجو کنند و یک میانبر مشخص به صفحه رزرو و خرید در این صفحه قرار دهید.
در صنعت گردشگری و سفر قرار دادن تصاویر در وبسایت یک امر اجتناب ناپذیر است، شما اگر خدمات و تجارب تورهای خود را به آنها نشان ندهید، آنها علاقه مند به خرید آن نمی شوند.

بخش ۶- چگونه وبسایت خود را گیرا (چسبنده) کنید؟
هرقدر بازدید کنندگان بیشتر در سایت شما بمانند، احتمال بیشتری وجود دارد که خرید کنند
با رعایت کردن چند اصل می توانید سایت خود را گیرا کنید. سایت گیرا یعنی بازدید کنندگان مدت بیشتری در سایت شما می مانند، در نتیجه وقت کافی برای خرید و رزرو را خواهند داشت. با توجه به تحقیقات Hotel Marketing که بر روی ۸۰۰۰ خریدار آنلاین تورهای گردشگری انجام شد، اشکال در قیمت گذاری، تجربه کاربر و محصول عوامل اصلی انصراف از خرید بوده اند.
در اینجا به ۳ کاری که برا گیرا کردن سایت خود باید انجام دهید، اشاره می کنیم:
۱٫ نمایش قیمت ها به ساده ترین شکل ممکن.
هنگامیکه مشتریان بالقوه وارد صفحه وبسایت شما می شوند به دنبال با کیفیت ترین و در عین حال به صرفه ترین تورها هستند، در نیتجه در قسمتی که تور معرفی شده است، قیمت آن نیز به واضح ترین و بزرگترین شکل باید نمایش داده شود. تخفیف ها و آفر ها نیز باید به صورت واضحی به نمایش در آید.
باید اطلاعات مورد نیاز بازدید کنندگان را به آنها بدهید، بگویید چقدر هزینه دارد، به چه دلیلی قیمت آن گران است، شامل چه چیزهایی می شود و به آنها القا کنیم که بر اساس پولی که داده اند با ارزش ترین خدمات را دریافت خواهند کرد.
۲٫ محصول خود را به خوبی توصیف کنید.
اطلاعات مشخصات محصول نظیر متن، عکس، ویدئو، نظرات و خاطرات مشتریان در فرایند خرید بسیار تأثیرگذارند. شما باید این اطلاعات را به شکل واضح و ساده ای به مشتریان ارائه دهید.
۳٫ مسیریابی را برای بازدید کننده آسان کنید.
مشتریان باید به راحتی به آن چیزی که می خواهند، هدایت شوند. آنها را با گزینه های زیاد گیج نکنید. مشتریان باید محتوای تمامی صفحات را در صفحه اول پیش بینی کنند و بفهمند که برای رفتن به محتوای مورد نظرشان مستقیم باید به چه منویی بروند.
اطلاعات محلی نظیر اقامتگاه ها، رستوران ها و فعالیت های گردشگری را در وبسایت قرار دهید، زیرا گردشگران به آنها جذب می شوند و بیشتر در وبسایت می مانند. این اطلاعات باید با راحتی در دسترس باشد. از زبان رسمی و پیچیده پرهیز کنید، زیرا سادگی و صمیمیت در اولین بازدید، تأثیر بیشتری می گذارد.
به طور خلاصه، مطمئن شوید که سایت شما:
• تعاملی باشد، با استفاده از ویدئو و میانبرهای اتصال به شبکه های اجتماعی شما
• جلب توجه کند، با استفاده از تصاویر جذاب
• ساده باشد، با استفاده از طراحی تمیز و واضح خصوصاً در زمینه مسیریابی
 بخش ۷- سه جزء ضروری برای هویت شرکت شما
جنبه های انسانی خود را برای جلب اعتماد به نمایش بگذارید
مردم دوست دارند بدانند که با چه کسی معامله آنلاین می کنند، این موضوع در کسب و کارهای گردشگری حساسیت بیشتری ایجاد می کند. شناساندن هویت شرکت به شکل آنلاین بسیار سخت تر از حالتی است که مشتریان حضوراً با شما ارتباط برقرار می کنند. کار شما فروش تجربه هاست و وبسایت شما باید به گونه ای طراحی شود که بازدید کنندگان احساس کنند تجربه با ارزشی را از شما می خرند.
بهترین راه رسیدن به این موضوع، اختصاص صفحاتی در وبسایت برای ایجاد اعتماد و اعتبار است. شما می توانید این صفحات را از هم جدا کنید یا اینکه همه را در یک بخش قرار دهید. اما برای ایجاد هویت برای شرکت در این صفحات وبسایت چه کارهایی باید انجام دهید؟
۱٫ کارکنان خود را به نمایش بگذارید
در اینجا باید عکس هایی از کارکنان خود را به نمایش بگذارید و برای ایجاد اعتماد تجارب معتبر گذاشته آنها، تورهایی که برگزار کرده اند و کسب و کارهایی که قبلاً در آنها فعال بوده اند را به بازدید کنندگان سایت ارائه دهید. می توانید عکسی از کارکنان کلیدی که در حال خندیدن هستند را نشان دهید و این در وبسایت های گردشگری، حس خوبی برای بازدید کننده ایجاد می کند. مثلاً اگر یک تور لیدر دارید که در اکوتوریسم و غواصی تخصص دارد، می توانید عکسی از او که لباس غواصی پوشیده است را نشان دهید. یا اینکه اگر مدیر یک بخش است، می توانید او را پشت میز کار با لباس مرتب نشان دهید. حتی می توانید یک عکس دسته جمعی از تمامی کارکنان با لباس فرم را در مقابل دفتر اصلی شرکت به نمایش بگذارید.
۲٫ امکانات و تجهیزات خود را به نمایش بگذارید
شما باید در کنار توصیفاتی که از امکانات و تجهیزات خود ارائه می دهید، عکس هایی قرار دهید. این کار برای شما اعتبار زیادی ایجاد می کند. تمامی تکنولوژی ها و ابزار مدرنی که در کار خود از آنها استفاده می کنید را می توانید توضیح و عکس های با کیفیتی از آنها ارائه دهید.
۳٫ گواهینامه ها، جوایز و نظرات اجتماعی را به نمایش بگذارید
با ارائه حقایق اجتماعی، نظر مردم را درباره کسب و کارتان، به بازدید کنندگان نشان می دهید. امروزه وبسایت های منعکس کننده نظرات بازدید کنندگان، نظیر Trip Advisor اهمیت بسیار زیادی در صنعت گردشگری پیدا کرده اند. شما می توانید نظرات گردشگران در این وبسایت ها درباره خدمات یا هتل هایی که از آنها استفاده می کنید، را به مخاطبان نشان دهید. اگر در یک مجله معتبر آنلاین، مطلبی درباره موفقیت های شما نوشته اند، می توانید آنرا در صفحات پویای خود به اشتراک بگذارید.
تمامی گواهینامه ها و جوایزی را که دریافت کرده اید، در وبسایت قرار دهید و با ذکر تاریخ در مورد آنها توضیحات مختصری بدهید.
در شماره بعد روش هایی را معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آنها می توانید رتبه بندی خود را در موتورهای جستجو نظیر Google افزایش دهید، به درستی از لغات کلیدی در محتوای خود استفاده کنید و یک وبلاگ پر طرفدار در وبسایت خود ایجاد کنید.

بازاریابی آنلاین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code