alexaa

گام هایی که در اعتمادسازی تاثیر گذارند!

تک ‌وظیفه بودن کارکنان، کاراترین شیوه برای انجام کارها است.

تک‌ وظیفه بودن وقتی کارآیی خود را نشان می‌ دهد که مدیران تلاش کنند تا اعتماد واقعی را در کارکنان ایجاد کنند. این اعتماد وقتی به ‌دست می ‌آید که اعضای گروه بتوانند پاسخ دهند که آیا هریک از آنها به‌ عنوان یکی از اعضای گروه برای شما ارزشمند هستند؟ آیا به آنها اعتماد می ‌کنید و آنها قابل اعتماد هستند؟در ادامه با الی گشت همراه باشید.

اعتمادسازی
مطالب مرتبط:
۱۰ نکته برای موفقیت مدیران
چطور انگیزه کارکنان را افزایش دهیم؟

این سوالات به نظر جواب ‌های آسانی دارند اما پاسخ به آنها نتایج حیرت ‌انگیزی به همراه دارد. زیرا پاسخ به این سوالات است که می‌ تواند باعث شود افراد با میل خود برای رسیدن به اهداف گروه تمامی تلاش خود را به‌ کار گیرند.

امکان دارد شما به اعضای تیم‌ خود اطمینان داشته باشید اما آیا اعضای تیم نیز چنین باوری دارند؟ برای ایجاد اطمینان و اعتماد در اعضای گروه وقتی یکی از آنها برای حرف زدن پیش شما می ‌آید این موارد را در نظر داشته باشید:

 1. حذف عواملی که باعث حواس پرتی شما می ‌شوند.

 • زنگ تلفن ‌هایتان را خاموش کنید (تلفن ثابت و تلفن همراه) همین ‌طور زنگ دریافت ایمیل و یادداشت‌ های متنی.
 • اگر مقررات شرکت به شما این اجازه را می دهد در اتاق ‌تان را ببندید.
 • از صفحه نمایش کامپیوتر و صفحه کلید آن فاصله داشته باشید به این ترتیب آنها حواس شما را پرت نمی‌کنند. حالت ایده‌ آل خاموش کردن هر گونه وسیله ارتباطی است.
 • اگر احتمال می ‌دهید که طی جلسه کسی وارد اتاق و باعث توقف در گفت‌وگو شود از قبل به او را مطلع سازید و عذرخواهی کنید.

اعتمادسازی
 1. زمان مد نظر را از قبل تعیین کنید.

 • به اعضای تیم ‌خود اطلاع دهید که شما فلان مقدار دقیقه زمان برای صحبت دارید، آنگاه بپرسید که آیا گمان می کنند این مقدار کافی است؟
 • اگر کافی نیست، بسیار عالی می‌ شود که دوباره برنامه ‌ریزی کنید تا قادر باشید تمام توجهتان را روی صحبت ‌های آنها متمرکز کنید.
 1. سوال کنید، آنگاه گوش دهید.

 • با پرسیدن برای پی بردن به ریشه مساله میزان علاقه خود را به موضوع نشان دهید.
 • تعبیر و تفسیر آن چه را که شنیده ‌اید بیان کنید تا اطمینان حاصل کنید که اعضای تیم شما دقیقا همان چیزی که مد نظرشان بوده را انتقال داده اند.
 • به نکات غیر کلامی گفت ‌وگو توجه کنید و با ارزیابی آنها نگرانی واقعی افراد را کشف کنید یا به آنها اطمینان بدهید که متوجه احساسات‌ آنها هستید.

برای جلب کردن اعتماد اعضای تیم خود قدر و ارزش زمان را بدانید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد