بزرگ ترین کاخ سلطنتی دنیا + ویدیو

کاخ ورسای، بزرگ ترین کاخ سلطنتی دنیا

کاخ ورسای پاریس که آن را به عنوان بزرگ ترین کاخ سلطنتی دنیا هم می شناسند، در کشور فرانسه و شهر پاریس قرار گرفته است. این کاخ البته در ۲۰ کیلومتری پاریس واقع شده. کاخ ورسای بیش از یگ قرن اقامتگاه سلطنتی پادشاهان فرانسه بود. ساخت این کاخ در واقع با مقارن با شروع انتخاب فرانسه بود و تا قرن ها بعد همچنان ادامه پیدا کرد.

در مورد تاریخچه این کاخ جالب است بدانید که در شروع، ورسای قرار نبود کاخی با این عظمت شود. لویی سیزدهم در سال ۱۶۲۴ در کنار دهکده ورسای خانه‌ای کوچک برای شکار ساخت. ولی این خانه بعد ها پایه‌ ای برای بزرگ ترین کاخ سلطنتی جهان شد. لویی چاردهم، یا همان پادشاه خورشید، کسی که ادعا می‌کرد خود به تنهایی دولت است، ورسای را به عنوان کاخ سلطنتی خود برگزید. این رول برای لویی پانزده و شانزدهم هم ادامه داشت و آن ها هم ورسای را به عنوان خانه ی خود انتخاب کردند.

لویی لووا، معمار مشهور فرانسوی، عملیات ساخت قصر را به عهده داشت و تا سال ۱۶۷۸ میلادی بر ساخت آن نظارت می کرد. در سال ۱۶۷۸ ژول هاردون مانسارت، یکی دیگر از معماران معروف فرانسوی، سرپرستی ساخت ورسای را بر عهده گرفت. کلیسا و تالار آینه ‌ها از جمله بناهای مهمی هستند که او به نقشه کاخ اضافه کرد.

آشنایی با طبع فرانسوی
آشنایی با طبع فرانسوی
شهر لیون؛ پایتخت گردشگری هوشمند سال ۲۰۱۹
شهر لیون؛ پایتخت گردشگری هوشمند سال ۲۰۱۹
جملات پر کاربرد فرانسوی در سفر به فرانسه
جملات پر کاربرد فرانسوی در سفر به فرانسه
معرفی فرودگاه بین المللی تولوز فرانسه
معرفی فرودگاه بین المللی تولوز فرانسه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code