تا به حال موزه لوور را اینطور دیده بودید؟

چهار دقیقه نفس گیر در موزه لوور

کمتر کسی است که نام موزه لوور را نشنیده باشد، یکی از جذاب ترین موزه های جهان در پاریس. موزه ای که فضای متفاوتی را به پاریس داده و آدم های زیادی را به دیدن خود کشانده است. در موزه لوور بیش از ۳۵ هزار اثر هنری وجود دارد! آثاری که به قدری با ارزش هستند که نمی توان هیچ قیمتی روی آن ها گذاشت. خوب است بدانید این موزه دارای هشت بخش است که در آنها آثار مختلف باستانی، هنری و فرهنگی نگهداری می شود. موزه لوور در سال ها دور و قبل از انقلاب کبیر فرانسوی ها با عنوان یک کاخ سلطنتی کاربری داشت که در همان زمان هم آثار با ارزشی در آن نگهداری می شد اما دقیقا بعد از این انقلاب به یک موزه تبدیل شد و به عنوان موزه ملی فرانسوی ها در جهان معروف شد.
موقعیت جغرافیایی این موزه هم برای خود یکی از ویژگی های آن شده است؛ نزدیکی به خیابان معروف فرانسوی ها یعنی شانزلیزه، نزدیک به باغ تویلری و میدان کنکورد نیز فضای جالبی را در محوطه ای که این موزه قرار گرفته ایجاد کرده است.
در موزه لوور بایستی انتظار تاریخی ترین و با ارزش ترین آثار باستانی در جهان را داشته باشید. برای کمی موزه گردی آماده اید؟ در این فیلم شما را به دیدن پربازدیدترین موزه ی جهان می بریم!
در موزه لوور می توانید نفاشی معروف مونالیزا، نقش برجسته های آشوری، بخش های بسیاری از تخت جمشید، ظروف گلی آشوری و آثار بسیار مهم تاریخی و هنری دیگری را ببینید.

با الی گشت همراه باشید و از دیدن لوور دوست داشتنی لذت ببرید:

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code