چند دقیقه پیاده روی در شانگهای چین +‌ویدیو

گردش در شهر شانگهای چین

شانگهای یکی از بزرگ و مهم ترین شهرهای کشور چین و همچنین یکی از بزرگ ترین شهرها در تمام دنیا است. این شهر که در نواحی شرقی و ساحلی چین قرار گرفته، در واقع یک شهر بندری است و یکی از مهم ترین بنادر چین هم به شمار می رود. همین امر باعث شده تا شانگهای چین به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای تجاری جهان شناخته شود و اینکه پایتخت اقتصادی کشور چین هم به شمار برود. از یک شهر بزرگ، تجاری و توسعه یافته انتظار هم نمی رود که ساختاری قدیمی و یا تاریخی داشته باشد. شانگهای شهری پر از آسمان خراش و ساختمان های بلند است.

جالب است بدانید شهری که تا این حد پیشرفت کرده و مدرن شده، سابقه تاریخی بسیار طولانی دارد. شواهد باستان شناسی نشان می دهد که قدمت سکونت اولیه‌ی بشر در منطقه‌ی فعلی شانگهای به ۵ هزار سال پیش از میلاد بازمی‌گردد. این شهر در قدیم دهکده‌ ای برای ماهیگیری بود ولی پیشرفت شانگهای از قرن نوزدهم شروع شد تا اینکه امروزه به این مرحله رسیده است.

شانگهای جاذبه‌های مختلفی دارد، از جوجیاجیائو گرفته، که به آن ونیز شانگهای می‌ گویند، تا پارک ها و مراکز تجاری مختلفی که در این شهر قرار دارند. یکی از دیدنی ترین جاذبه های شانگهای اکواریوم اقیانوسی است. اگر به موجودات اقیانوسی و دریایی علاقمند هستید، حتماً‌ به دیدن این آکواریوم دیدنی بروید.

۱۰ غذای خیابانی پرطرفدار از شانگهای
تجربه گشت و گذار و شکم گردی در شانگهای
شانگهای و دیدنی های این شهر مدرن
معرفی هتل ۳ ستاره پسیفیک در شانگهای

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code