بازگشایی مجدد مرزهای تایلند!

امکان سفر به تایلند در کرونا به زودی برای مسافران ایرانی مجددا برقرار می شود. دولت تایلند اعلام کرده است که به زودی ۵ مقصد گردشگری را در کشور برای مسافرانی که واکسینه شده اند بازگشایی خواهد کرد. از اول اکتبر مسافران می توانند به ۵ مقصد گردشگری که در ادامه مقاله الی گشت به آن ها می پردازیم، بدون قرنطینه شدن و با همراه داشتن گواهش واکسیناسیون شان وارد شوند. با شیوع بیماری مرموز کرونا در جهان، صنعت گردشگری با بحران عجیبی رو به رو شد.

شیوع یک بیماری واگیردار ناشناخته که از فردی به فرد دیگر منتقل می شود و سفر کردن به خطرناک ترین عمل در این دوران تبدیل شد. تایلند یکی از توریستی ترین کشورهای آسیایی است و شیوع بیماری کرونا ضربه سنگینی به اقتصاد این کشور وارد کرد. اما امروز با وجود واکسیناسیون گسترده در تمامی کشورها از جمله کشور ایران، تایلند تصمیم گرفته مرزهای خود را مجددا، هر چند به طور محدود بر روی گردشگران باز کند. برای اطلاع از شرایط جدید سفر به تایلند در کرونا تا پایان این مقاله با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

برای خرید تور تایلند الی گشت اینجا کلیک کنید.

سفر به تایلند در کرونا

طبق آخرین اخبار اعلام شده از سوی دولت تایلند، از ۱ اکتبر (۹ مهر) مسافران می توانند وارد خاک این کشور شوند. برای جلوگیری از شیوع بیماری و کنترل اوضاع، این کشور قوانین را برای عبور از مرزهای خود اعلام کرده که به شرح زیر هستند:

۱-مسافران با در دست داشتن تست PCR منفی که حداکثر ۷۲ ساعت قبل انجام شده می توانند وارد کشور تایلند شود.

۲-جواب تست حتما باید به زبان انگلیسی باشد.

۳-مسافران باید گواهی واکسیناسیون مربوط به حداقل ۱۴ روز پیش را همراه داشته باشند.

۴-توریست ها باید دارای گواهی ورود (COE) صادر شده توسط سفارت سلطنتی تایلند باشند.

۵- مسافران باید برنامه ThailandPlus را دانلود کرده و با استفاده از شماره COE و کد مرجع ثبت نام کرده باشند.

نکته: این قوانین در مورد مسافرانی که بدون پیاده شدن از هواپیما در حال ترانزیت از فرودگاه های تایلند هستند اعمال نمی‌شود.

واکسن های مورد تایید کشور تایلند

پس از ساخته شدن واکسن های متعدد و ورود این واکسن ها به کشورهای مختلف، روند واکسیناسیون در تمامی کشورهای جهان شدت گرفت. در این بین هر کشور لیستی مشخص از واکسن های مورد تایید خود برای اجازه ورود توریست ها را نیز منتشر کرد. تایلند نیز از این قاعده مستثنی نیست و در آخرین اخبار، واکسن های مورد تایید برای ورود به این کشور را اعلام کرده است. این واکسن ها عبارتند از:

آکسفورد آسترازنکا| (Oxford/AstraZeneca-AZD1222)

جانسون اند جانسون |  (Johnson & Johnson-Ad26.COV2.S)

مدرنا |  (Moderna-mRNA-1273)

فایزر| (Pfizer/BioNTech-BNT162b2)

سینوفارم | Sinopharm (Beijing)-BBIBP-CorV (Vero Cells)

کوویشیلد  | Covishield

اسپوتنیک وی | Sputnik V

سینوواک |   Sinovac-CoronaVac

شرایط سفر به تایلند در کرونا

همانطور که گفتیم، تایلند از ۱ اکتبر مرزهای خود را بر روی گردشگران بازگشایی می کند. اما علاوه بر در دست داشتن تست منفی PCR و گواهی واکسیناسیون در حداقل ۱۴ روز قبل از سفر، لازم است برخی موارد دیگر را نیز برای سفر به تایلند و ورود بهش شهرهای این کشور همراه داشته باشید. این موارد عبارتند از:

۱-داشتن بیمه‌ برای پوشش هزینه‌های درمانی در تایلند با هزینه پوشش حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا

۲- داشتن بیمه‌ برای پوشش هزینه‌های درمانی در تایلند با هزینه پوشش حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا برای اتباع تایلندی که اتباع تایلند که تحت برنامه پوکت یا Samui Plus Sandbox سفر می‌ کنند.

۳-همراه داشتن تست PCR منفی مربوط به حداکثر ۷۲ ساعت پیش از سفر برای شهرواندان تایلندی که به پوکت یا Sandbox Plus Sandbox سفر می‌ کنند.(هرنوع تستی مورد قبول است، اما جواب تست باید انگلیسی باشد)

۴-همراه داشتن گواهی وواکسیناسیون مربوط به حداقل ۱۴ روز پیش با واکسن های مورد تایید تایلند(آسترازنکا، جانسون اند جانسون، مدرنا، فایزر، سینوفارم، سینوواک، کوویشیلد و اسپوتنیک وی)

۵-مسافران زیر ۱۸ سال که همراه شان واکسینه شده باشد نیازی به گواهی واکسیناسیون ندارند.

۶-برخی از مسافران در بدو ورود تحت آزمایش RT-PCR قرار می‌گیرند.

کدام شهرهای تایلند توریست ها را می پذیرند؟

بانکوک ، پایتخت تایلند که در میان توریست ها بسیار پرطرفدار است، طبق جدیدترین اخبار اعلام شده به زودی بازگشایی می شود. استانهای چینگ مای، چون بوری، فتچابوری و پراچاپ خیری خان نیز از جمله شهرهای تایلند هستند که از ۱ اکتبر مسافران را می پذیرند.

شهر بانکوک

بانکوک پایتخت تایلند و یکی از توریستی ترین شهرهای آن است. همانطور که می دانید، این شهر از صدها جاذبه و هزاران فعالیت جذاب که می توانید در سفرتان انجام دهید پر شده است! قصر بزرگ بانکوک یکی از معروف ترین جاذبه های این شهر است که باید در سفرتان حتما به آن سر بزنید. این جاذبه توریستی برای ۱۵۰ سال محل زندگی پادشاهان متعدد بوده و اتفاقات زیادی را پیش روی خود دیده است. قصر بزرگ بانکوک با مساحتی دویست و چهارده هزار متر مربع، شما را برای ساعت ها سرگرم خواهد کرد!

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی شهر بانکوک، وات آرون یا معبد سپیده دم است. مناره های بلند هفتاد و نه متری این معبد بر روی رودخانه چائو فرایا بنا شده و با قطعات ریز شیشه رنگی تزئین شده است. اما در کنار تمام این زیبای ها، ترافیک شدید یکی از مهم ترین مشکلات و معضلات شهر بانکوک پایتخت تایلند است. برای رهایی از این مشکل بزرگ استفاده از مترو هوایی(BTS Skytrain) را جهت جا به جایی در شهر بانکوک تایلند پیشنهاد می کنیم.

نتیجه گیری:

شیوع ویروس کرونا عاشقان سفررا از دیدن بسیاری از کشورها محروم کرد. تایلند یکی از محبوب ترین کشورها در میان ایرانیان و مردم سراسر جهان است که در مدت شیوع بیماری کرونا هیچ گونه مسافری را تا به امروز نپذیرفته است. هم اکنون با شروع واکسیناسیون گسترده و صدور گواهی واکسن از سوی کشورهای مختلف، می توانید با در دست داشتن تست منفی PCR مربوط به حدااکثر ۷۲ ساعت پیش به همراه گواهی واکسیناسیون  مربوط به حداقل ۱۴ روز پیش به کشور تایلند سفر کنید. دقت داشته باشید که همراه داشتن هر دو این مورد یعنی تست منفی PCR و گواهی واکسیناسیون با واکسن های مورد تایید کشور تایلند برای ورود به خاک این کشور مورد نیاز است. لازم به ذکر است که انواع مختلف تست PCR در کشور تایلند مورد قبول هستند، اما جواب تست حتما باید به زبان انگلیسی باشد.

منابع:

euronews.com

iatatravelcentre.com

مطالب مرتبط

لغو قرنطینه اجباری برای ورود به بانکوک

ثبت منطقه ممنوعه چرنوبیل در میراث جهانی یونسکو

راهنمای جامع ثبت نام لاتاری | گرین کارت آمریکا ۲۰۲۳