بلیط هواپیما

آشنایی با شرکت هواپیمایی تای ایر ویز

معرفی شرکت هواپیمایی تای ایر ویز

با یکی از بهترین خطوط هواپیمایی کشور تایلند آشنا شوید، شرکت هواپیمایی تای ایر ویز (thai airways). این ایرلاین معروف، بزرگ ترین هواپیمایی کشور تایلند نیز محسوب می شود و به ۸۰ مقصد در اقصی نقاط جهان، پرواز دارد. یکی از این مقصد ها، تهران است. برای این که با شرکت هواپیمایی تای ایرویز بیشتر آشنا شوید، در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم این ایرلاین تایلندی را بیشتر بررسی کنیم.

هواپیمای تای ایر ویز

اطلاعات کلی و تاریخچه ی شرکت هواپیمایی تای ایر ویز

مطالب مرتبط:
راهنمای شکم گردی در تایلند
کوله گردی در تایلند

در سال ۱۹۶۰ در کشور تایلند، هواپیمایی تای ایر ویز تاسیس شد و پس از سال ها وقت و برنامه ریزی برای ساختن پایه های اصولی برای این شرکت، بالاخره در سال ۱۹۸۸ اولین پرواز هواپیمایی تای ایر ویز انجام شد. همانطور که بالاتر گفته شد این کشور در حال حاضر به بیش از ۸۰ مقصد جهان در ۳۷ کشور مختلف در گوشه گوشه ی جهان، پرواز دارد. البته این نکته نباید نا گفته بماند که اکثر مقاصد این شرکت هواپیمایی، بیشتر کشورهای آسیای جنوب شرقی و شرق آسیا هستند. همچنین این شرکت در حال حاضر دارای ۷۵ فروند هواپیما در ناوگان خود است. ۱۳ فروند نیز در دست سفارش دارد. اما این این نکته را نباید نیز از نظر دور داشت که این شرکت هواپیمایی در میان ایرلاین های کشورهای جنوب شرقی آسیا بیشترین پرواز را به مقصد قاره ی اروپا دارد. تای ایرلاینز البته پروازهای داخلی را نیز پشتیبانی می کند و در مجموع به ۱۱ استان تایلندی پرواز دارد که آن ها هم عمدتا دارای فرودگاه های بین المللی هستند.

مهمانداران تای ایر ویز

شهر های چیانگ مانگ، سئول و پوکت از جمله پرواز های اصلی این شرکت هواپیمایی محسوب می گردند. شرکت هواپیمایی تای ایر ویز به صورت کلی، سهام دار و موسس ایرلاین هایی چون؛ تای اسمایل(Thai smile) و نک ایر(Nok Air)، نیز هست. همچنین این شرکت یکی از موسسین استار الینس نیز می باشد. فرودگاه اصلی و قطب مرکزی این شرکت هواپیمایی، فرودگاه بین المللی سوارانابومی(Suvarnabhumi Airport) شهر بانکوک است. در چند ساله ی اخیر، شرکت هواپیمایی تای ایر ویز به خاطر نوع ارائه ی خدمات با کیفیتی که داشته است، برنده ی چندین جایزه ی مهم بین المللی و مهم از جمله، جایزه ی بهترین شرکت هواپیمایی جهان و جایزه ی بهترین خدمه پروازی دورن کابین در سال ۲۰۰۶ را به دست آورد. تای ایر ویز اولین شرکت هواپیمایی بود که کابین هواپیماهای خود را مجهز به فیلتر هوا برای مقابله با گرد و غبار کرد. تای ایر ویز به خاطر این کار در سال ۲۰۰۴، نشان افتخار پیاده سازی سیستم مدیریت در کابین را از طرف سازمان جهانی بهداشت دریافت کرد.

امکانات پروازی تای ایر ویز

آیا می دانستید که تای ایر ویز در گذشته ای که اصلا هم دور نیست، انجام دهنده ی طولانی ترین پرواز های بدون توقف و یک سره ی جهان به مقصد نیویورک  و لوس آنجلس بوده است اما، به علت اعمال قوانینی که باعث محدودیت شدند همچون؛ قانون محدودیت بار و گران شدن سوخت و همچنین بالا رفتن قیمت بلیط هواپیما، این شرکت تمام پرواز های بدون توقف خود را به مقصد آمریکا، لغو کرد؟

از دیگر آمار جالبی که تای ایر ویز در این سال ها از خود به جا گذاشته است  می توان به این موضوع اشاره کرد که، با توجه به این مسئله که کمی بالاتر هم بدان اشاره کردیم که تای ایر ویز بیشترین پروازهایش را به سمت  قاره ی اروپا و آسیای شرقی و جنوب شرقی کرده است اما، این ایرلاین در واقع اولین شرکت هواپیمایی در آسیا محسوب می شود که به فرودگاه هیترو لندن پرواز کرد.

نام شرکت هواپیمایی تای ایر ویز: Thai Airways International

کد یاتا: TG

کد ایکائو: THA

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی تای ایر ویز: www.thaiairways.com

خدمه پرواز تای ایر ویز

کلاس های پروازی هواپیمایی تای ایر ویز

رویال فرست کلاس: با اضافه شدن هواپیماهای ایر باس A340- 600 و بوئینگ ۴۰۰- ۷۴۷، این کلاس پروازی بسیار مجلل تر از قبل شده است. صندلی  هایی که برای بدن و آرامشش مناسب است و همچنین مانیتورهای لمسی،  تنها گوشه ای از این امکانات هستند که به تازگی به این کلاس پروازی اضافه شده است. منوی غذایی که در اختیار شما می گذارند، ۲۲ غذای مختلف را در خود دارا است. میزان بار مجاز قابل حمل شما در این کلاس پروازی، ۵۰ کیلوگرم است.

رویال سیلک کلاس: در دستر س ترین پرواز های تای ایر ویز، کلاس سیلک رویال است. امکانات این کلاس پرواز با رویال فرست کلاس تا حدی یکسان است. حوله ی گرم و انتخاب غذا از دیگر امکاناتی است که این هواپیما در اختیار شما می گذارد. در این پرواز مسافران می توانند تا ۴۰ کیلوگرم بار با خود حمل کنند. هواپیماهای رویال سیلک، بوئینگ ۷۴۷- ۴۰۰ هستند.

اکونومی کلاس: با توجه به زمان سفر، مسافران پرواز های اکونومی می توانند وعده ی غذایی، بالش و پتو دریافت کنند. میزان بار مجاز هم ۳۰ کیلو گرم است.

هواپیماهای تای ایر ویز

هواپیماهای شرکت هواپیمایی تای ایر ویز

۱۷ فروند ایرباس A330-300

۱ فروند ایرباس A350-900XWB

۶ فروند ایرباس A380-800

۱۰ فروند بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰

۷ فروند بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰

۶ فروند بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰ER

۶ فروند بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰

۱۴ فروند بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ER

۶ فروند بوئینگ ۷۸۷-۸

رویال فرست کلاس

اطلاعات ضروری برا ی مسافرت با شرکت هواپیمایی تای ایر ویز

  • قبل از سفر حتما اطلاعات خود را چک کرده و مدارک لازم را با خود همراه داشته باشید.
  • وب سایت این شرکت هواپیمایی دارای منوی زبان فارسی نیز هست. می توانید با مراجعه به این سایت از سایر خدمات این شرکت با خبر شوید و یا حتی سفر خود را مدیریت کنید.
  • قوانین حمل بار و مقدار مجاز را حتما رعایت نمایید.
  • از سایر خدمات این شرکت در حین پرواز انتخاب و استفاده نمایید تا سفری خوش و آرام داشته باشید.
رویال سیلک کلاس
  • برای این که سفری با برنامه داشته باشید می توانید به نقشه ی سفر و راهنمایی گام به گام تای ایر ویز که در سایتش موجود است، مراجعه نموده و با توجه به دستورات و راهنمایی هایش، پروازی بدون مشکل با این شرکت هواپیمایی داشته باشید.
  • اگر بیماری و یا مشکل پزشکی دارید، حتما قبل از سفر به تای ایر ویز اطلاع دهید.
  • داخل کابین هواپیما به هیچ عنوان وسایلی که جزء دسته بندی سلاح های سرد و یا گرم دسته بندی می شوند را با خود به همراه نبرید.
معرفی هتل آمارا بانکوک | ۴ ستاره
معرفی هتل آمارا بانکوک | ۴ ستاره
معرفی هتل آنانتارا ساترن در بانکوک + تصویر
معرفی هتل آنانتارا ساترن در بانکوک + تصویر
ماجراجویی در تایلند
ماجراجویی در تایلند
معرفی هتل تاورن بیچ پوکت | ۵ ستاره
معرفی هتل تاورن بیچ پوکت | ۵ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code