اتاق هایی منحصر به فرد در اعماق اقیانوس هند

اتاق های زیر آب

اقامتگاه مانتا در جزیره Pemba مسافران خود را به عمق ۴ متری زیر آب می برد.

این اقامتگاه که در جزیره پمبا در زنگبار تانزانیا قرار گرفته است بعد از فلوریدا ، سوئد و مالدیو به لیست تجربه های اقامت در زیر دریا اضافه می شود.

اتاق های زیر آب این اقامتگاه در پایین یک ساختمان شناور ۳ طبقه و فاصله ۲۵۰ متری از سواحل اقیانوس هند قرار گرفته است .

در بالا و پایین هر یک از اتاق ها هشت پنجره وجود دارد که مجهز به نور افکن هایی برای روشنایی و مشاهده زندگی زیر دریا هستند.بازدید کنندگان دائمی شامل یک شیپور ماهی به اسم نیک و همچنین ماهیان مرکب و اختاپوس ها در شب هستند .بالاتر از فضای زیر آب مهمانان می توانند با نردبانی به سطح دریا بروند و از حمام و سالن استراحت استفاده کنند و یا حتی با رفتن به پشت بام ساختمان از نور خورشید در روز و یا مشاهده ستاره ها در شب ، لذت ببرند.

این بنای شناور توسط هنرمند سوئدی Mikael Genberg  طراحی شده است که پیش از این بنای مشابهی به اسم Utter inn  در دریاچه Malaren سوئد ساخته بود . برای این پروژه او به دنبال مکانی دور افتاده تر و آبهایی تمیزتر رفته است که آن را در سواحل پمبا پیدا می کند ، با صخره های مرجانی و به شکل یک دایره آبی که قطر آنها به ۵۰ متر می رسد .  فضای باز این منطقه آن را تبدیل به موقعیتی ایده آل برای استقرار این بنا کرده است .

اقامتگاه به صورت رسمی از اول ماه نوامبر افتتاح می شود و از آنجایی که تنها مکان زیر آب با داشتن ۱۷ اتاق برای اقامت است ، قیمت اتاق ها برای هر شب اقامت می تواند به ۱٫۵۰۰ دلار برسد .

 

منبع : BBC

این دریاچه قاتل پرندگان است!
ماجراجویی در اولین پارک ملی آفریقا + ویدیو
راهنمای سفر به بورکینافاسو
هجوم ۱۰ میلیون خفاش به پارکی در زامبیا! + تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code