اتاق هایی منحصر به فرد در اعماق اقیانوس هند

اتاق هایی منحصر به فرد در اعماق اقیانوس هند
امتیاز دهید
اتاق های زیر آب

اقامتگاه مانتا در جزیره Pemba مسافران خود را به عمق ۴ متری زیر آب می برد.

این اقامتگاه که در جزیره پمبا در زنگبار تانزانیا قرار گرفته است بعد از فلوریدا ، سوئد و مالدیو به لیست تجربه های اقامت در زیر دریا اضافه می شود.

اتاق های زیر آب این اقامتگاه در پایین یک ساختمان شناور ۳ طبقه و فاصله ۲۵۰ متری از سواحل اقیانوس هند قرار گرفته است .

در بالا و پایین هر یک از اتاق ها هشت پنجره وجود دارد که مجهز به نور افکن هایی برای روشنایی و مشاهده زندگی زیر دریا هستند.بازدید کنندگان دائمی شامل یک شیپور ماهی به اسم نیک و همچنین ماهیان مرکب و اختاپوس ها در شب هستند .بالاتر از فضای زیر آب مهمانان می توانند با نردبانی به سطح دریا بروند و از حمام و سالن استراحت استفاده کنند و یا حتی با رفتن به پشت بام ساختمان از نور خورشید در روز و یا مشاهده ستاره ها در شب ، لذت ببرند.

این بنای شناور توسط هنرمند سوئدی Mikael Genberg  طراحی شده است که پیش از این بنای مشابهی به اسم Utter inn  در دریاچه Malaren سوئد ساخته بود . برای این پروژه او به دنبال مکانی دور افتاده تر و آبهایی تمیزتر رفته است که آن را در سواحل پمبا پیدا می کند ، با صخره های مرجانی و به شکل یک دایره آبی که قطر آنها به ۵۰ متر می رسد .  فضای باز این منطقه آن را تبدیل به موقعیتی ایده آل برای استقرار این بنا کرده است .

اقامتگاه به صورت رسمی از اول ماه نوامبر افتتاح می شود و از آنجایی که تنها مکان زیر آب با داشتن ۱۷ اتاق برای اقامت است ، قیمت اتاق ها برای هر شب اقامت می تواند به ۱٫۵۰۰ دلار برسد .

 

منبع : BBC

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد