چطور از فرودگاه اشتوتگارت به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه اشتوتگارت | Stuttgart airport transportation

فرودگاه اشتوتگارت ششمین فرودگاه بزرگ و مهم آلمان است و در نزدیکی شهر اشتوتگارت قرار گرفته است. این  فرودگاه با شهر اشتوتگارت ۱۳ کیلومتر فاصله دارد و بیش از ۱۰ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده می کنند. در باب اهمیت شهر اشتوتگارت باید بگوییم که کارخانه های مشهور و بین المللی مثل مرسدس بنز، پورشه و همچنین کارخانه بوش در این شهر قرار دارند و اشتغال زایی زیادی در اشتوتگارت به وجود آورده اند. بنابراین علاوه بر سفرهای تفریحی، سفرهای کاری و بیزنسی زیادی نیز به مقصد اشتوتگارت انجام می شود.  در این مطلب گزینه های حمل و نقل فرودگاه اشتوتگارت و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

اشتوتگارت آلمان

دسترسی از فرودگاه اشتوتگارت به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به اشتوتگارت
موزه ی مرسدس بنز، نمایشگاهی از بهترین ماشین های جهان

فرودگاه اشتوتگارت دارای ۴ ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی است. ترمینال شماره ۱ پررفت و آمدترین ترمینال فرودگاه است و توسط ایرلاین های آلمانی مثل جرمن وینگز و لوفت هانزا استفاده می شوند. ایرلاین های معتبری مثل ایرفرانس، ایروفلوت، اطلس گلوبال، کی ال ام، ترکیش ایرلاینز و سوئیس اینترنشنال ایرلاینز پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند. همان طور که گفتیم فرودگاه اشتوتگارت در فاصله ۱۳ کیلومتری جنوب اشتوتگارت قرار گرفته است و دسترسی آسانی به مرکز شهر دارد. شما با استفاده از اتوبوس، قطار، تاکسی، ترانسفر و کرایه اتومبیل می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه سفر و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه اشتوتگارت

قطار

فرودگاه اشتوتگارت از طریق قطارهای S2 یا S3 به مرکز شهر اشتوتگارت متصل می شود. قطارها از ایستگاه فرودگاه در مقابل فرودگاه حرکت می کنند. ساعات حرکت قطارها از ساعت ۵ صبح تا نیمه شب است و هر ۱۰ الی ۲۰ دقیقه یکبار یک قطار حرکت می کند. در اواخر هفته اما فواصل حرکت قطارها بیشتر است و هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند. با استفاده از قطار می توانید در مدت زمان ۳۰ دقیقه به ایستگاه راه آهن مرکزی در شهر اشتوتگارت برسید. اما اگر هتل و مقصدتان دقیقا در مرکز شهر قرار دارد بهتر است در ایستگاه Stadtmitte  از قطار پیاده شوید. برای تهیه بلیط می توانید به دستگاه های فروش خودکار در ایستگاه های قطار مراجعه کنید. کودکان ۶ تا ۱۴ سال از تخفیف در قیمت بلیط برخوردار خواهند بود.

اتوبوس

اتوبوس یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه اشتوتگارت است و ایستگاه اتوبوس ویژه ای در فرودگاه وجود دارد. چندین مسیر اتوبوسرانی مسافران را مستقیما به مناطق مختلف در مرکز و اطراف اشتوتگارت منتقل می کنند. با استفاده از اتوبوس می توانید در مدت زمان ۲۵ دقیقه به مرکز شهر برسید. البته اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید توصیه می کنیم از گزینه های دیگر مثل تاکسی استفاده کنید.

اتوبوس اشتوتگارت

تاکسی

تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه اشتوتگارت است و به راحتی شما را به هتل و مقصد می رساند. اگر برای اولین بار به اشتوتگارت سفر می کنید و بار و چمدان زیادی همراهتان است و اگر همراه با کودکتان سفر می کنید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. به محض اینکه از ساختمان ترمینال خارج شوید ردیف تاکسی ها را می بینید که منتظر مسافر هستند. تاکسی ها به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته فعال هستند، بنابراین اگر دیروقت به فرودگاه رسیدید لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه اشتوتگارت باشید. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید به هتل و مقصدتان در مرکز شهر برسید.

تاکسی فرودگاه اشتوتگارت

ترانسفر خصوصی

اگر دوست ندارید منتظر تاکسی شوید و به دنبال راهی بسیار راحت تر برای رسیدن به مرکز شهر هستید ترانسفر خصوصی را امتحان کنید.  این سرویس را می توانید از قبل و به صورت آنلاین رزرو کنید و هنگام رسیدن به فرودگاه مطمئن باشید که راننده منتظر شماست. هزینه ترانسفر تقریبا مانند تاکسی است اما راحتی به مراتب بیشتری از تاکسی دارد. به ویژه اگر چند نفر باشید هزینه این سرویس برایتان به صرفه تر هم تمام خواهد شد.

کرایه اتومبیل

کرایه اتومبیل نیز یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه اشتوتگارت است. اگر دوست دارید در مدت اقامتتان در شهر اشتوتگارت زیاد در شهر تردد کنید و آزادی عمل بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. در صورتی که هزینه های سفر را با همسفرانتان تقسیم می کنید کرایه اتومبیل حتی می تواند برایتان اقتصادی تر نیز باشد. در فرودگاه اشتوتگارت شرکت های معتبر بین المللی مثل سیکست، هرتز و یوروپکار حضور دارند و انواع خدمات را به مسافران ارائه می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات این شرکت ها می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. البته فراموش نکنید که برای رانندگی در اشتوتگارت می بایست گواهینامه بین المللی معتبر داشته باشید.

ترانسفر خصوصی

کرایه اتوبوس

کرایه اتوبوس بیشتر به درد گروه های بسیار بزرگ مثل تورهای مسافرتی می خورد. اگر تعدادتان بیشتر از ۱۰ نفر است در این صورت کرایه اتوبوس می تواند باعث کاهش هزینه های حمل و نقل شود. البته فراموش نکنید که اگر قصد رزرو اتوبوس را دارید می بایست این سرویس را قبل از رسیدن به فرودگاه رزرو کنید تا فرصت کافی برای هماهنگی های لازم وجود داشته باشد.

ترانسفر هتل

علاوه بر گزینه های حمل و نقل فرودگاه اشتوتگارت ، برخی هتل های بزرگ شهر نیز سرویس ترانسفر را به میهمانان خود ارائه می کنند. این سرویس بسته به خدمات هتل می تواند رایگان یا با دریافت هزینه باشد. با این حال، اگر هتلتان چنین سرویس به شما ارائه می کند راحت ترین گزینه برای شما خواهد بود و با خیال راحت می توانید به هتل برسید. بنابراین با پذیرش هتلتان تماس بگیرید و در مورد سرویس ترانسفر پرس و جو کنید.

منبع: getbybus.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code