بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه باراخاس مادرید به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه باراخاس مادرید | Madrid-Barajas Airport

فرودگاه باراخاس مادرید که به نام فرودگاه آدولفو سورز (Adolfo Suárez Airport) نیز شهرت دارد فرودگاه اصلی شهر مادرید به شمار می رود. این فرودگاه در منطقه باراخاس در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی شهر مادرید واقع شده است. شهر مادرید به عنوان پایتخت کشور زیبای اسپانیا سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر از سرتاسر دنیاست. در سال ۲۰۱۵ بیش از ۴۶ میلیون مسافر از فرودگاه باراخاس مادرید برای جابجایی استفاده کردند. در این مطلب ما در مجله الی گشت قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه باراخاس مادرید را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را از فرودگاه به هتل و مرکز شهر برسانید.

حمل و نقل فرودگاه باراخاس مادرید

دسترسی از فرودگاه باراخاس مادرید به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
آشنایی با فرودگاه باراخاس مادرید
راهنمای سفر به مادرید

فرودگاه باراخاس مادرید دارای ۴ ترمینال مسافربری است و از نظر اندازه و مساحت، یکی از بزرگ ترین فرودگاه های دنیا محسوب می شود. ترمینال شماره ۴ که جدیدترین ترمینال است حدود ۲ کیلومتر با سایر ترمینال ها فاصله دارد. بنابراین اگر بلیت خود را به مقصد فرودگاه باراخاس تهیه کرده اید، باید بدانید در کدام ترمینال از هواپیما پیاده خواهید شد. گزینه های حمل و نقل فرودگاه باراخاس مادرید بسیار متنوع است و به راحتی می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. یکی از مزیت های سیستم حمل و نقل فرودگاه باراخاس مادرید این است که اکثر آن ها به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند. بنابراین اگر دیر وقت به فرودگاه رسیدید لازم نیست نگران رسیدن به مرکز شهر باشید. در ادامه هر یک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم.

دسترسی به مرکز شهر مادرید

مترو

ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه باراخاس مادرید استفاده از مترو است. مترو در هر ۴ ترمینال ایستگاه دارد و در هرکجای فرودگاه که باشید، می توانید سوار مترو شوید. البته برای رسیدن به مرکز شهر باید خط عوض کنید، به همین دلیل شاید برای برخی مسافران گیج کننده و سخت باشد. همینطور اگر چمدان های زیادی همراهتان است استفاده از مترو توصیه نمی شود. در هر صورت، این گزینه برای مسافرانی که سبک بار سفر می کنند و مایل به گشت و گذار و ماجراجویی در شهر هستند، گزینه بسیار مناسبی است. ساعات کاری مترو از ۶ صبح تا ۱:۳۰ دقیقه بامداد است و بلیت مترو را می توانید از ایستگاه مترو و از دستگاه های فروش خودکار تهیه کنید. خط ۸ مترو از هر ۴ ترمینال مسافران را سوار می کند و در مدت زمان ۱۵ دقیقه به ایستگاه Nuevos Ministerios در مرکز شهر مادرید می رود. این ایستگاه محل تلاقی خطوط مختلف مترو است و اگر مقصدتان در جای دیگری از شهر قرار دارد می توانید در این ایستگاه، خط عوض کنید.

مترو فرودگاه باراخاس مادرید

اتوبوس اکسپرس فرودگاه

اتوبوس اکسپرس که در زبان اسپانیایی، Exprés Aeropuerto نامیده می شود یکی از گزینه های محبوب حمل و نقل فرودگاه باراخاس مادرید است. دلیل عمده محبوبیت این سرویس، کرایه پایین این اتوبوس ها است (۵ یورو). این اتوبوس ها اکسپرس هستند، یعنی توقف های بسیار کمی در طول مسیر فرودگاه تا مرکز شهر دارند. در واقع، تنها ۳ ایستگاه در طول مسیر وجود دارد: اودانل (O’Donell)، پلازا دو سیبلز (Plaza de Cibeles) و آتوشا (Atocha). اگر هتل و مقصدتان حوالی مرکز شهر مادرید باشد این سرویس برای شما فوق العاده مناسب است. در غیر این صورت، می توانید از سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه باراخاس مادرید مثل مترو یا اتوبوس شهری استفاده کنید. اتوبوس اکسپرس فرودگاه از ترمینال های شماره ۱، ۲ و ۴ مسافران را سوار می کند. اتوبوس ها به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند و در طول روز هر ۱۵ دقیقه یکبار و در طول شب هر ۳۵ دقیقه یکبار حرکت می کنند.

اتوبوس فرودگاه

تاکسی

تاکسی فرودگاه از سال ۲۰۱۴، کرایه ثابت و معینی (حدود ۳۰ یورو) برای مسافران تعیین کرده است و از این نظر، خیال مسافران را بابت پرداخت کرایه راحت کرده است. این نرخ در طول ۲۴ ساعت روز و هفت روز هفته ثابت است و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه نیست. در فرودگاه باراخاس مادرید تاکسی های مختلفی را مشاهده خواهید کرد، اما کرایه همه آن ها ثابت است. اگر همراه با کودکانتان سفر می کنید، نگران گم شدن در شهر هستید و چمدان های زیادی همراهتان است بهتر است با استفاده از تاکسی خود را هتل و مرکز شهر برسانید. با تاکسی در مدت زمان ۲۵ دقیقه می توانید با خیال راحت از فرودگاه به مقصد برسید.

تاکسی فرودگاه مادرید

تاکسی اشتراکی

سرویس های تاکسیرانی به نام AEROCITY نیز در فرودگاه مادرید حضور دارند و مسافران را به مرکز شهر می رسانند. این تاکسی ها کمی با تاکسی های عادی تفاوت دارند و ممکن است چندین مسافر در یک تاکسی سوار شوند. البته کرایه این تاکسی ها نیز کمی از تاکسی های عادی کمتر است. بنابراین اگر از همسفری با سایر مسافران ناراحت نمی شوید می توانید این گزینه را نیز مد نظر داشته باشید.

تاکسی فرودگاه باراخاس مادرید

قطار

قطار شهری مادرید به نام metro ligero از ترمینال شماره ۴ مسافران را سوار می کند و به سمت ایستگاه های Chamartín station، Nuevos Ministerios، Atocha یا Príncipe Pío می برد. اگر در ترمینال های دیگر از هواپیما پیاده شده اید، می توانید با استفاده از سرویس شاتل رایگان خود را به ترمینال شماره ۴ برسانید. سفر از فرودگاه تا ایستگاه چامارتین حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد. ساعات کاری این قطارها از ۶ صبح تا ۱:۳۰ بامداد است و در طول روز هر ۸ دقیقه یکبار حرکت می کنند (در طول شب هر ۱۵ دقیقه یکبار).

قطار مادرید

اپلیکیشن سفارش اتومبیل

امروزه تلفن همراه هوشمند به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده است و با اپلیکیشن های مختلفی که دارد زندگی و همین طور سفر کردن را برای ما راحت تر کرده است. اگر شما هم از آن دسته از مسافران آنلاین هستید می توانید از اپلیکیشن های سفارش اتومبیل استفاده کنید. شرکت های معتبر بین المللی مثل اوبر (Uber) و کابیفای (Cabify) در فرودگاه باراخاس مادرید نیز فعال هستند و با نصب اپلیکیشن می توانید به راحتی و بدون دغدغه خود را به مرکز شهر مادرید برسانید.

منبع: introducingmadrid.com

چطور از فرودگاه آستانه قزاقستان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه آستانه قزاقستان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی برویم؟
چطور از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی برویم؟
معرفی فرودگاه هانه دا توکیو
معرفی فرودگاه هانه دا توکیو
چطور از فرودگاه بمبئی به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بمبئی به مرکز شهر برویم؟