چطور از فرودگاه بلگراد صربستان به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه بلگراد | Belgrade Airport Transportation

صربستان یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که با طبیعت زیبا و جاذبه های تاریخی و فرهنگی فراوانی که دارد مسافران بسیاری را از سرتاسر جهان به سوی خود جذب می کند. در سال های اخیر با توجه به حذف روادید برای شهروندان ایرانی و ارزان بودن هزینه ها، صربستان و به ویژه شهر زیبای بلگراد مقصد پرطرفداری برای ایرانی ها تبدیل شده است. فرودگاه بین المللی نیکولا تسلا (Nikola Tesla) بزرگ ترین فرودگاه صربستان است و بیشتر با نام فرودگاه بلگراد شناخته می شود. این فرودگاه برای گرامیداشت دانشمند مشهور صربی، نیکولا تسلا نامگذاری شده است. در این مطلب قصد داریم در مورد گزینه های حمل و نقل فرودگاه بلگراد صحبت کنیم و اطلاعات لازم در این مورد را با شما در میان بگذاریم. اگر شما هم قصد سفر به بلگراد را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی به هتل و مرکز شهر برسید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

بلگراد صربستان

دسترسی از فرودگاه بلگراد به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی بلگراد نیکولا تسلا
«قلعه بلگراد»، نماد تاریخ و فرهنگ صربستان

فرودگاه بین المللی نیکولا تسلا در فاصله ۱۸ کیلومتری غرب شهر بلگراد قرار گرفته است و پررفت و آمدترین فرودگاه در منطقه به شمار می رود. فرودگاه نیکولا تسلا دو ترمینال مسافربری دارد که نزدیک یکدیگر قرار دارند. فرودگاه بلگراد به صورت ۲۴ ساعته باز است و به ارائه خدمات به مسافران می پردازد. ایرلاین های مشهوری مثل آلیتالیا، اطلس گلوبال، آسترین ایرلاینز، ایزی جت، فلای دبی، لوفت هانزا، قطر ایرویز، ترکیش ایرلاینز، ایران ایر و قشم ایرلاینز پروازهایی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند.

حمل و نقل فرودگاه بلگراد بسیار ساده و آسان است و با داشتن اطلاعات کافی می توانید به راحتی خود را به هتل و مقصد برسانید. شما با استفاده از مینی بوس، اتوبوس های مختلف و تاکسی می توانید به راحتی به هتل و مرکز شهر برسید. صربستان کشور نسبتا ارزانی است و لازم نیست نگران هزینه حمل و نقل باشید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که دارید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

گزینه های حمل و نقل فرودگاه بلگراد نیکولا تسلا

تاکسی

به محض اینکه از سالن پروازهای ورودی خارج می شوید با هجوم رانندگانی مواجه می شوید که به شما پیشنهاد می دهند سوار تاکسی آن ها شوید. برای اینکه سرتان کلاه نرود و هزینه ای به مراتب بیشتر پرداخت نکنید این راننده ها را نادیده بگیرید و به سمت ایستگاه تاکسی های فرودگاه بروید. نزدیک درب خروجی فرودگاه میزی به نام اطلاعات تاکسی وجود دارد که شما را راهنمایی می کنند. کارکنان این بخش آدرس یا نام هتل محل اقامتتان را می پرسند و بعد کرایه تاکسی را محاسبه می کنند و سپس شما را با قیمت مشخص به سمت تاکسی هدایت می کنند. تاکسی راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بلگراد است و در مقایسه با سایر کشورها، کرایه نسبتا ارزانی دارد.

تاکسی بلگراد

مینی بوس

ارزان ترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بلگراد سرویس مینی بوس است. با سوار شدن به این مینی بوس ها در مدت زمان ۳۰ دقیقه می توانید به میدان اسلاویا (Slavija Square)، یکی از میدان های اصلی و مرکزی شهر برسید. از این میدان با کمی پیاده روی می توانید به مرکز شهر بلگراد برسید. همچنین این منطقه محل عبور اتوبوس های دیگر است و به راحتی می توانید از آنجا سوار اتوبوس یا تاکسی شوید. سرویس مینی بوس فرودگاه، خط A1 نامیده می شود و در طول مسیر دو توقف دارد: ایستگاه قطار و خیابان Pariske Komune street. این مینی بوس ها در طول روز هر ۲۰ دقیقه یکبار و پس از ساعت ۱۹:۳۰ هر یک ساعت یکبار حرکت می کنند. بلیت اتوبوس را می توانید هنگامی که سوار شدید از راننده خریداری کنید. اما به یاد داشته باشید که حتما مقداری از پولتان را در فرودگاه به پول صربستان (دینار) تبدیل کنید، چون راننده تنها دینار صربستان را قبول می کند.

اگر چمدان های زیادی همراهتان است ممکن است استفاده از مینی بوس گزینه چندان مناسبی نباشد، زیرا فضای داخل آن هاکوچک است و جای زیادی برای قرار دادن چمدان ها وجود ندارد.

مینی بوس ها از مقابل ساختمان فرودگاه حرکت می کنند. اگر مقصدتان ایستگاه مرکزی اتوبوس است باید در ایستگاه قطار از اتوبوس پیاده شوید.

سفر به شهر بلگراد

اتوبوس شماره ۷۲

اگر هتل یا مقصدتان در جایی حوالی Zeleni Venac قرار دارد با استفاده از اتوبوس شهری خط ۷۲ می توانید به نزدیکی آن منطقه بروید. این مسیر ۳۰ الی ۴۰ دقیقه طول می کشد اما حرکت اتوبوس ها مثل خط ۱ منظم نیست. به طور کل، اتوبوس خط ۷۲ هر نیم ساعت یکبار حرکت می کند و بلیت را هم از راننده و هم از کیوسک های روزنامه فروشی می توانید تهیه کنید. اتوبوس ها در بیرون سالن پروازهای ورودی مسافران را سوار می کنند. اتوبوس شماره ۷۲ ارزان ترین و در عین حال پراسترس ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بلگراد است.

 

اتوبوس شماره ۶۰۷

اتوبوس شماره ۶۰۷ نیز از فرودگاه بلگراد به سمت سورچین (Surčin) یکی از ۱۷ منطقه شهری بلگراد حرکت می کند. اتوبوس ها در مدت زمان ۳۰ دقیقه مسافران را به مقصد می رسانند. اگر هتل یا مقصدتان در طول این مسیر قرار دارد از این اتوبوس نیز می توانید استفاده کنید.

اتوبوس فرودگاه بلگراد

اتوبوس شاتل فرودگاه

یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه بلگراد اتوبوس شاتل فرودگاه است. اما برخلاف سایر شهرهای اروپایی، این شاتل ها گزینه چندان مناسبی برای رسیدن به شهر نیستند و از لحاظ قیمت و راحتی تفاوت چندانی با سایر اتوبوس ها ندارند. کرایه تاکسی در فرودگاه منصفانه و نسبتا ارزان است و گزینه های حمل و نقل دیگر نیز به راحتی شما را به بلگراد می رسانند. بنابراین توجیه منطقی برای استفاده از اتوبوس شاتل وجود ندارد.

برخی هتل ها سرویس شاتل را با قیمتی مناسب به مسافران ارائه می کنند. بنابراین اگر در سفر به بلگراد قصد اقامت در هتل را دارید از پذیرش هتل در مورد این سرویس سوال کنید.

روی هم رفته، استفاده از تاکسی از بسیاری جهات از اتوبوس شاتل بهتر است و با رفاه و راحتی بیشتری شما را به مقصد می رساند.

منبع: belgrade-airport.com

  1. Avatar
    هادی

    اتوبوس A1 بهترین گزینه برای رفتن به مرکز شهر است کرایه هر نفر ۳۰۰ دینار هست . در بلگراد از اپلیکیشت moveit برای اتوبوس و ایستگاه مناسب استفاده کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code