چطور از فرودگاه بیلبائو اسپانیا به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه بیلبائو | Bilbao Airport Transportation

فرودگاه بین المللی بیلبائو در شمال شهر بیلبائو اسپانیا قرار دارد و مقصد اکثر پروازها به منطقه خودمختار باسک است. فرودگاه بیلبائو با مرکز شهر تنها ۹ کیلومتر فاصله دارد و دسترسی آسان و راحتی به مرکز شهر فراهم می کند. جاذبه های گردشگری و همینطور موزه های مشهوری که در شهر بیلبائو قرار دارد سالانه میلیون ها گردشگر در سفر به اسپانیا سری هم به شهر بیلبائو می زنند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه بیلبائو و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

بیلبائو

دسترسی از فرودگاه بیلبائو به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
ساختمان های شهر بیلبائو در اسپانیا
۵ جاذبه دیدنی بیلبائو در اسپانیا

شهر بیلبائو یکی از شهرهای بزرگ اسپانیاست و در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل شمار گردشگرانی که به بیلبائو سفر می کنند افزایش پیدا کرده و سالانه بیش از ۴ میلیون مسافر از فرودگاه بیلبائو برای جابجایی استفاده می کنند. پررفت و آمدترین مسیرهای پروازی به مقصد مادرید و بارسلونا است و در مورد پروازهای خارجی نیز مقاصد پروازی آلمان، بلژیک، فرانسه و انگلستان بیشترین حجم مسافر را دارد. فرودگاه بیلبائو فاصله زیادی از شهر ندارد و در فاصله ۹ کیلومتری از شهر بیلبائو قرار دارد. شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس و سرویس حمل و نقل خصوصی می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. مناسب ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بیلبائو برای هرکس متفاوت است و بستگی به تعداد همسفران، بودجه سفر و زمانتان دارد. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا بتوانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه بیلبائو

بیلبائو کارت | Bilbao Card

یکی از بهترین توصیه ها در سفر به بیلبائو این است که بیلبائو کارت تهیه کنید. با تهیه این کارت می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید و تا ۵۰% تخفیف در مبلغ ورودی موزه ها، فروشگاه ها، رستوران ها و سایر مکان های گردشگری برخوردار شوید. به همین دلیل بیلبائو کارت یکی از اولین کارهایی است که باید در سفر به این شهر انجام دهید و با تهیه این کارت در هزینه های سفر به میزان قابل توجهی صرفه جویی کنید. بسته به مدت اقامتتان در شهر بیلبائو می توانید کارت های یک روزه، دو روزه یا سه روزه را خریداری کنید.

شهر بیلبائو در اسپانیا

اتوبوس

بهترین و ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بیلبائو استفاده از اتوبوس است. سرویس اتوبوسرانی فرودگاه بیلبائو بسیار منظم و دقیق است و در تمام طول روز به جابجایی مسافران می پردازد. این سرویس توسط شرکت بیزکای باس مدیریت می شوند و بسیار ارزان قیمت هستند. به همین دلیل یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین گزینه های حمل وو نقل فرودگاه بیلبائو به شمار می رود. اتوبوس شماره ۳۲۴۷ مسافران را از فرودگاه سوار می کند و به مرکز شهر (میدان Moyua) می رساند. در طول مسیر اتوبوس ها در ایستگاه های مختلف توقف می کنند و بسیاری از هتل های مشهور شهر در نزدیکی این ایستگاه ها قرار دارند. بنابراین احتمالش زیاد است که بتوانید با اتوبوس به هتل و مقصدتان برسید. اتوبوس ها هر ۳۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و از ساعت ۶ صبح تا نیمه شب فعال هستند. اگر چمدان های زیادی ندارید و هتل و مقصدتان نزدیک یکی از ایستگاه های اتوبوس است می توانید با استفاده از اتوبوس خود را به مقصد برسانید. بلیط اتوبوس به صورت یک طرفه است و قیمت ثابتی دارد. اتوبوس ها دقیقا از بیرون سالن پروازهای ورودی فرودگاه مسافران را سوار می کنند و در ایستگاه های Alameda Rekalde، Plaza Moyua، Gran Via توقف می کنند و در نهایت به ایستگاه ترمیباس در منطقه San Mames در مرکز شهر می رسند.

اتوبوس بیلبائو

قطار

فرودگاه بیلبائو دسترسی مستقیمی به خط ریلی ندارد، با این حال قطار را نیز جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه بیلبائو معرفی می کنیم. اگر مقصدتان طوری است که حتما باید از قطار استفاده کنید می توانید با استفاده از اتوبوس ۳۲۴۷ که در بالا ذکر شد خود را به ایستگاه قطار مرکزی Estación de Abando برسانید. وقتی در ایستگاه اتوبوس پیاده شوید تنها ۲ دقیقه پیاده تا ایستگاه قطار فاصله خواهید داشت. از آنجا می توانید سوار قطار شوید و به مناطق مختلف بیلبائو و نواحی اطراف برسید.

تاکسی

اگر چمدان های زیادی همراهتان است یا اگر برای اولین بار به شهر بیلبائو سفر می کنید بهتر است از تاکسی استفاده کنید. تاکسی ها به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته فعال هستند و بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بیلبائو محسوب می شوند. ایستگاه تاکسی ها در مقابل ساختمان ترمینال قرار دارد و به محض اینکه از فرودگاه خارج شوید تاکسی ها را خواهید دید.

تاکسی فرودگاه

ترانسفر خصوصی

اگر دوست ندارید معطل تاکسی شوید و دنبال رفاه و راحتی به مراتب بیشتری هستید ترانسفر خصوصی را به شما پیشنهاد می کنیم. سرویس درب به درب را می توایند قبل از رسیدن به فرودگاه رزرو کنید و مطمئن باشید که هنگام رسیدن به فرودگاه، راننده منتظر شماست. در صورتی که پروازتان با تاخیر مواجه باشد هم لازم نیست نگران باشید، چون شرکت در جریان تاخیر پرواز شما خواهد بود. راننده در سالن پروازهای ورودی منتظر شما خواهد ماند و در حمل چمدان ها نیز به شما کمک خواهد کرد.

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید خودتان در شهر رانندگی کنید و استقلال و آزادی عمل بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. کرایه اتومبیل یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه بیلبائو است و در صورتی که ۳-۴ نفر هستید و هزینه های سفر را با هم تقسیم می کنید برایتان به صرفه و اقتصادی نیز تمام خواهد شد. در فرودگاه بیلبائو شرکت های مختلف بین المللی حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت های مشهوری مثل هرتز، اویس و سیکست در فرودگاه دفتر دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

منبع: getbybus.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code