بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه تونس به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه تونس | Tunis Airport Transportation

فرودگاه بین المللی تونس کارتاژ (Tunis–Carthage International Airport) فرودگاه اصلی پایتخت کشور تونس است. این فرودگاه به دلیل مجاورت با شهر تاریخی کارتاژ که در شرق فرودگاه قرار دارد تونس کارتاژ نامیده می شود. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۵ میلیون گردشگر از این فرودگاه استفاده کرده اند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه تونس و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به تونس را دارید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه تونس کارتاژ است این اطلاعات مطمئنا برایتان مفید خواهد بود. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

تونس

دسترسی از فرودگاه تونس به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به تونس
۵ جاذبه دیدنی تونس

شهر تونس پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور تونس است و هرساله پذیرای گردشگران زیادی از سرتاسر دنیاست. تونس به دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد تاریخ پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و این موضوع در آثار تاریخی فراوان این کشور کاملا مشهود است. اکثر مسافرانی که به تونس سفر می کنند از طریق فرودگاه تونس وارد این کشور می شوند و این فرودگاه شاهراه اصلی ورود توریست ها به این کشور عربی محسوب می شود. فرودگاه تونس کارتاژ که به اختصار فرودگاه تونس نامیده می شود با مرکز شهر تنها حدود ۸ کیلومتر فاصله دارد.

حمل و نقل فرودگاه تونس

فرودگاه تونس کارتاژ دارای دو ترمینال برای پروازهای داخلی و خارجی است و ایرلاین های مشهوری مثل ایرفرانس، امارات، لوفت هانزا، قطر ایرویز، آلیتالیا و ترکیش ایرلاینز پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند. فرودگاه دسترسی خوبی به مرکز شهر دارد و گزینه های حمل و نقل فرودگاه تونس نیز متناسب با هر بودجه و شرایطی هستند. البته اگر با تور تونس به این شهر و کشور سفر کنید لازم نیست نگران گزینه های حمل و نقل فرودگاه تونس باشید، چون ترانسفر فرودگاهی معمولا از سوی مجریان تور ارائه می شود. اما اگر به صورت شخصی به تونس سفر می کنید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه تونس است لازم است اطلاعاتی در مورد راه های دسترسی به مرکز شهر داشته باشید. شما با استفاده از اتوبوس، تاکسی و کرایه اتومبیل به راحتی می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

شهر تونس

اتوبوس

اتوبوس یکی از در دسترس ترین و ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه تونس است و مسافران را به نقاط مختلف شهر می رساند. همان طور که گفتیم فرودگاه تونس فاصله زیادی با شهر ندارد و مسیرهای اتوبوسرانی متعددی، فرودگاه را به مرکز شهر مرتبط می کنند. اتوبوس های SNT هر نیم ساعت یکبار از فرودگاه حرکت می کنند و مسافران را به مرکز شهر تونس می رسانند. اتوبوس شماره ۳۵ این شرکت مسافران را از فرودگاه به سمت ایستگاه قطار تونس مارین در خیابان حبیب بورگیبا (Habib Bourguiba) در مرکز شهر می رساند. با استفاده از این اتوبوس ها در مدت زمان ۳۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر تونس برسید.

اتوبوس های TUT نیز یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه تونس هستند و هر ۱۵ دقیقه یکبار به جابجایی مسافران می پردازند. این اتوبوس ها در مقایسه با سایر اتوبوس ها مدرن تر و گران تر هستند. این اتوبوس ها هم مسافران را در مدت زمان ۳۰ دقیقه به مرکز شهر تونس می رسانند.

اتوبوس تونس

قطار

از فرودگاه تونس دسترسی مستقیم به خط ریلی وجود ندارد اما با استفاده از تاکسی یا اتوبوس می توانید به راحتی خود را به ایستگاه قطار برسانید و از آن جا به نقاط مختلف تونس بروید. اکثر اتوبوس ها از جمله اتوبوس شماره ۳۵ مسافران را از فرودگاه سوار می کنند و پس از طی مسیر به ایستگاه قطار می رسانند. از طریق اتوبوس و تاکسی می توانید به ایستگاه قطار تونس مارین برسید و از آنجا به خط ریلی تونس دسترسی پیدا کنید.

تاکسی

تاکسی های فرودگاه با استفاده از تاکسیمتر کار می کنند و یکی از بهترین و راحت ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه تونس به شمار می روند. همیشه وقتی سوار تاکسی می شوید دقت کنید که راننده تاکسیمتر را روشن کرده باشد. اگر چمدان های بسیار زیادی همراهتان داشته باشید و همین طور بعد از ساعت ۹ شب مبلغی به کرایه اضافه می شود. ایستگاه تاکسی ها مقابل ترمینال های فرودگاه قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید به هتل و مرکز شهر برسید. اگر برای اولین بار به تونس سفر می کنید و با شهر آشنایی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید و اگر همراه با کودکانتان سفر می کنید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی به راحتی شما را از مقابل ترمینال سوار می کنند و درب هتل پیاده می کنند.

تاکسی تونس

کرایه اتومبیل

کرایه اتومبیل هم یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه تونس است و استقلال و آزادی عمل بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. اگر دوست دارید خودتان در شهر رانندگی کنید و در مدت اقامت در تونس به شهرهای اطراف هم سفر کنید می توانید به راحتی اتومبیل کرایه کنید. شرکت های مختلف بین المللی در فرودگاه حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت های معروفی مثل باجت، اویس، سیکست، هرتز و … در فرودگاه دفتر دارند و اتومبیل های مختلف را با خدمات ویژه در اختیار مسافران قرار می دهند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. کرایه اتومبیل اگرچه هزینه ای بیشتر از سایر گزینه ها دارد اما اگر ۳-۴ نفر باشید و هزینه های سفر را با هم تقسیم کنید برایتان به صرفه و اقتصادی تمام خواهد شد.

منبع: tunis-airport.com

 

آفریقا در نزدیکی شماست
آفریقا در نزدیکی شماست
با زیباترین شهرهای تانزانیا آشنا شوید!
با زیباترین شهرهای تانزانیا آشنا شوید!
بولا رجیا، شهری باستانی در تونس
بولا رجیا، شهری باستانی در تونس
الفبای دیدنی های موریس
الفبای دیدنی های موریس