بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه ایندیرا گاندی دهلی به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه دهلی | Delhi Airport Transportation

هندوستان کشور شگفتی هاست و شهر دهلی نو، پایتخت این کشور، سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر از سرتاسر جهان است. شهرهای دهلی، آگرا و جیپور که به مثلث طلایی هند شهرت دارند یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری هند هستند. اکثر کسانی که به این منطقه سفر می کنند بلیط هواپیمایشان را به مقصد فرودگاه ایندیرا گاندی دهلی (Indira Gandhi Airport) رزرو می کنند و سفرشان را از این شهر آغاز می کنند. در این مطلب می خواهیم در مورد گزینه های حمل و نقل فرودگاه دهلی صحبت کنیم و اطلاعات لازم در مورد دسترسی به مرکز شهر را با شما در میان بگذاریم. با استفاده از این اطلاعات می توانید در سفر به دهلی بهترین گزینه حمل و نقل را با توجه به بودجه و زمانتان انتخاب کنید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

جاذبه های گردشگری دهلی نو

مترو

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به دهلی
آشنایی با فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی دهلی

متروی شهر دهلی یکی از سریع ترین راه ها برای رسیدن به مرکز شهر است و به دلیل شبکه گسترده ای که در داخل شهر دارد یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه دهلی محسوب می شود. به تازگی قطار اکسپرس فرودگاه نیز به این سرویس اضافه شده و به طور اختصاصی، فرودگاه دهلی را به مرکز شهر دهلی نو وصل می کند. خط نارنجی متروی دهلی از بخش ۲۱ دوارکا (Dwarka) آغاز و به ایستگاه راه آهن دهلی نو منتهی می شود. قطار اکسپرس فرودگاه حدود ۱۵ کیلومتر زیر زمین و ۷ کیلومتر روی زمین حرکت می کند و مسافران را به مرکز شهر دهلی و مشهورترین نقاط دهلی می رساند.

فرودگاه ایندیرا گاندی دهلی

با استفاده از قطار اکسپرس می توانید در کمتر از ۲۵ دقیقه از فرودگاه ایندیرا گاندی به مرکز شهر دهلی برسید. ساعات کاری قطارها از ۴:۴۵ دقیقه صبح تا ۱۱:۳۰ دقیقه شب است. مسافران برای سوار شدن به قطار می توانند از باجه های بلیط در ایستگاه، توکن یا کارت هوشمند تهیه کنند. برای آنکه در صف طولانی بلیط منتظر نشوید می توانید از دستگاه های خودکار فروش بلیط در ترمینال شماره ۳ و سالن پروازهای ورودی ترمینال شماره ۱ نیز استفاده کنید.

مترو در حمل و نقل فرودگاه دهلی

اتوبوس

متداول ترین و ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه دهلی را باید اتوبوس دانست. سرویس اتوبوسرانی فرودگاه بسیار قابل اعتماد است و یکی از سریع ترین راه ها برای رسیدن به شهر نیز محسوب می شود. در همین رابطه، آیا می دانستید دهلی بزرگ ترین سرویس اتوبوسرانی CNG دوستدار محیط زیست را در اختیار دارد؟

اکثر اتوبوس ها توسط شرکت حمل و نقل دولتی دهلی یا شرکت های خصوصی طرف قرار داد اداره می شود. اتوبوس ها طبق زمانبندی منظم و هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند و فرودگاه ایندیرا گاندی را به مناطق اصلی شهر دهلی مثل قصر کانات (Connaught Place) و ترمینال اتوبوس بین شهری متصل می کند. تمام اتوبوس ها مجهز به سیستم تهویه هوا و فضای مناسب برای قرار دادن چمدان هستند.

نکته: در نظر داشته باشید که اتوبوس های دهلی بسیار شلوغ و پرازدحام هستند و ممکن است برای مسافری که برای اولین بار به هند سفر می کند اذیت کننده باشد. اما اگر به ماجراجویی در شهر و بودن در بین مردم محلی علاقمندید می توانید اتوبوس را انتخاب کنید. صد البته که ارزان بودن حمل و نقل با اتوبوس نیز می تواند عامل مهمی در تصمیم گیری باشد. می توانید ابتدا به ایستگاه اتوبوس بروید، جمعیت را ببینید و اگر دوست داشتید سوار اتوبوس شوید. تمام اتوبوس ها از ترمینال شماره ۳ حرکت می کنند و روبروی هتل سناتور قرار دارند. برای رفتن به ترمینال شماره ۳ می توانید از سرویس شاتل بین ترمینال استفاده کنید.

اتوبوس فرودگاه دهلی

کرایه اتومبیل

اگر می خواهید در مدت اقامت در دهلی استقلال، راحتی و آزادی عمل بیشتری داشته باشید کرایه اتومبیل شاید بهترین انتخاب حمل و نقل فرودگاه دهلی باشد. شرکت های مختلفی خدمات کرایه اتومبیل را ارائه می کنند و شما می توانید با مقایسه قیمت ها و خدمات بهترین گزینه را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که جهت رانندگی در هند برعکس اکثر کشورهاست و از سمت چپ حرکت می کنند. این مساله برای رانندگان سایر کشورها می تواند گیج کننده باشد. پس قبل از کرایه اتومبیل این نکته را نیز در نظر داشته باشید.

تاکسی

تاکسی یکی از راحت ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه دهلی به شمار می رود. اگر حوصله استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و ازدحام جمعیت را ندارید می توانید با تاکسی به راحتی به هتل و مرکز شهر بروید. به محض اینکه از سالن ترمینال خارج شوید ردیف تاکسی ها را می توانید مشاهده کنید. تمام تاکسی های فرودگاه مجهز به کولر، تاکسیمتر دیجیتال و قابلیت پرداخت نقدی یا اعتباری هستند. فرودگاه ایندیرا گاندی برای سهولت رفت و آمد و راحتی مسافران با سه شرکت تاکسیرانی همکاری دارد:

  • تاکسی های مِرو کبز (Meru Cabs): این تاکسی ها در کنار سالن پروازهای ورودی در ترمینال شماره ۳ قرار دارند. مرو کبز در فرودگاه های بنگلور، حیدرآباد و بمبئی نیز سرویس دهی دارد.
  • تاکسی های مگا کبز (Mega Cabs): این تاکسی ها نیز در مقابل سالن پروازهای داخلی و خارجی ترمینال شماره ۳ قرار دارند. این تاکسی ها با رنگ زرد و مشکی مشخص هستند و مسافران را از فرودگاه به مرکز شهر دهلی می رسانند.
  • تاکسی های ایزی کبز (Easy cabs): این تاکسی ها در کنار سالن پروازهای ورودی داخلی در ترمینال شماره ۱ قرار دارند.

تاکسی فرودگاه ایندیرا گاندی

قطار

اکثر کسانی که به دهلی سفر می کنند از شهرهای گردشگری مشهور مثل آگرا و جیپور نیز دیدن می کنند. این سه شهر در واقع مثلث طلایی هند را تشکیل می دهند و سالانه میلیون ها مسافر برای بازدید از سه شهر به هند سفر می کنند. اگر بلیط هواپیمایتان را به مقصد فرودگاه دهلی رزرو کرده اید و قصد دارید به شهرهای دیگر نیز سفر می کنید قطار بهترین و ارزان ترین انتخاب خواهد بود. شبکه راه آهن و قطار دهلی این شهر با قسمت های مختلف هند وصل می کند و شبکه گسترده ریلی هند روزانه افراد زیادی را در سرتاسر هند جابجا می کند. شبکه راه آهن هند با ۶۳۰۰۰ کیلومتر مسیر ریلی و ۶۸۰۰ ایستگاه راه آهن، پس از روسیه و چین، سومین شبکه ریلی بزرگ دنیا به شمار می رود. شبکه ریلی هند با تعداد کارکنانی بالغ بر ۱٫۵ میلیون نفر، بزرگ ترین کارفرمای دنیا نیز محسوب می شود.

با استفاده از قطار می توانید به شهرهای دیگر هند مثل آگرا و جیپور نیز سفر کنید. برای تهیه بلیط نیز می توانید به صورت آنلاین بلیط خود را زودتر رزرو کنید. البته قطار هند نیز مثل اتوبوس و سایر وسایل حمل و نقل عمومی بسیار شلوغ و پرازدحام است.

منبع: newdelhiairport.in

معرفی هتل د سوندر دهلی | ۲ ستاره
معرفی هتل د سوندر دهلی | ۲ ستاره
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری دهلی
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری دهلی
معرفی هتل فریزر سوئیتس دهلی نو | ۵ ستاره
معرفی هتل فریزر سوئیتس دهلی نو | ۵ ستاره
معرفی دروازه هند دهلی، مهم ترین بنای ملی جنگ جهانی اول
معرفی دروازه هند دهلی، مهم ترین بنای ملی جنگ جهانی اول