چطور از فرودگاه دوسلدورف آلمان به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه دوسلدورف | Dusseldorf Airport Transportation

فرودگاه بین المللی دوسلدورف در فاصله ۷ کیلومتری مرکز شهر دوسلدورف قرار دارد و فرودگاه اصلی و بین المللی این شهر محسوب می شود. از آنجا که این فرودگاه در فاصله بسیار کمی از شهر قرار دارد به شیوه های مختلف و در کمترین زمان می توانید به هتل و مرکز شهر برسید. شهر دوسلدورف یکی از مراکز بین المللی مالی و کسب و کار در جهان محسوب می شود و سالانه میلیون ها نفر برای سفر کاری و تجاری به این شهر سفر می کنند. اگر با تور دوسلدورف به این شهر سفر می کنید لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه دوسلدورف باشید، چرا که خدمات ترانسفر معمولا از سوی مجریان تور ارائه می شود. اما اگر به صورت شخصی قصد سفر دارید لازم است قبل از رسیدن به فرودگاه در مورد راه های دسترسی به مرکز شهر اطلاعاتی داشته باشید. به همین دلیل در این مطلب تصمیم داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه دوسلدورف را به شما معرفی کنیم تا در سفر به این شهر بتوانید به راحتی به هتل و مرکز شهر بروید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

شهر دوسلدورف

تاکسی

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به دوسلدورف در آلمان
اطلاعات کامل پروازی سفر به مونیخ و دوسلدورف

ایستگاه تاکسی های فرودگاه در محوطه پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه قرار دارد و مسافران را به مقاصد مختلف می برد. نکته مهمی که در مورد این تاکسی ها باید بدانید این است که کرایه را باید از طریق اکانت یا کارت بپردازید. برای سفارس تاکسی در فرودگاه دوسلدورف می توانید به شرکت های زیر مراجعه کنید: راین تاکسی (Rhein taxi) و Dein Wunsch taxi. تاکسی راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه دوسلدورف است و به راحتی و بدون دردسر می توانید به هتل و مرکز شهر برسید. اگر برای اولین بار به دوسلدورف سفر می کنید و با شهر هیچگونه آشنایی ندارید؛ یا اگر چمدان های زیادی همراهتان است تاکسی گزینه بهتری برای شما خواهد بود.

فرودگاه دوسلدورف آلمان

قطار

قطار یکی از گزینه های پرکاربرد در فرودگاه دوسلدورف است. زیرا در این فرودگاه به جای یک ایستگاه قطار، دو ایستگاه وجود دارد. در یک ایستگاه قطارهای شهری و در دیگری قطارهای بین شهری اکسپرس مدام در حرکتند و به جابجایی مسافران می پردازند. در فرودگاه دوسلدورف ۲ ایستگاه قطار وجود دارد (Düsseldorf Flughafen و S-Bahnhof) و مسافران با استفاده از قطار به راحتی می توانند خود را به مرکز شهر برسانند. بیش از ۳۵۰ قطار شهر و بین شهری روزانه در فرودگاه دوسلدورف توقف می کنند. ایستگاه قطار شهری در پایین ترمینال C قرار دارد و از آنجا می توانید با قطار S11 به Bergisch Gladbach برسید. بسیاری از ایرلاین ها و آژانس های هواپیمایی هزینه ترانسفر و حمل و نقل را نیز در قیمت سفر لحاظ می کنند. ایستگاه راه آهن فرودگاه در کنار مترو S-Bahn بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه دوسلدورف هستند و امکان دسترسی به تمام نقاط شهر را فراهم می کنند.

مترو دوسلدورف

مترو

سرویس مترو Dusseldorf Stadbahn نامیده می شود و در مجموع با ۱۱ خط و ۱۶۱ ایستگاه به جابجایی افراد می پردازند. ایستگاه مرکزی مترو ۷ دقیقه با فرودگاه دوسلدورف فاصله دارد. برخی خط ها در طول هفته کار می کنند و برخی دیگر تنها در طول آخر هفته فعال هستند. نزدیک ترین ایستگاه مترو به فرودگاه دوسلدورف، ایستگاه Dusseldorf Hauptbahnhof است و تنها در عرض ۷ دقیقه می توانید به این ایستگاه برسید. در این ایستگاه می توانید بلیت مترو تهیه کنید و نقشه مسیرهای مترو را مشاهده کنید.

 

قطار اسکای ترین | Skytrain

این قطار ترمینال های فرودگاه را با ایستگاه راه آهن مرکزی دوسلدورف مرتبط می کند. این قطارها از ساعت ۳:۴۵ دقیقه تا ۰۰:۴۵ دقیقه نیمه شب فعال هستند و هر ۳-۷ دقیقه یکبار حرکت می کنند. جابجایی بین ترمینال ها تنها چند دقیقه طول می کشد. برای سوار شدن به اسکای ترین باید به ایستگاه راه آهن فرودگاه مراجعه کنید. با استفاده از انواع بلیت های اعتباری می توانید سوار قطار اسکای ترین شوید، اما اگر بلیت اعتباری ندارید نیز می توانید بلیت یک سفره خریداری کنید.

قطار اسکای ترین

اتوبوس

مسافرانی که به فرودگاه دوسلدورف وارد می شوند با استفاده از اتوبوس نیز می توانند خود را به مرکز شهر برسانند. در فرودگاه گزینه های مختلفی برای اتوبوس وجود دارد که شما را به مرکز شهر دوسلدورف یا سایر نقاط شهر می رساند. ایستگاه اتوبوس در مقابل ورودی اصلی قرار دارد. اتوبوس شماره ۸۹۶ مستقیما شما را به نمایشگاه بازرگانی دوسلدورف (Düsseldorf Trade Fair ) می رساند. گفتیم که دوسلدورف یکی از قطب های تجاری و مالی در اروپا محسوب می شود و به همین دلیل همایش ها و مراسم های مختلفی در طول سال برگزار می شود. در هنگام برگزاری مراسم های ویژه و مناسبت های خاص، اتوبوس های ویژه ای به جابجایی مسافران می پردازند.

  • اتوبوس شماره ۷۲۱ به سمت  Tannenhof و ایستگاه راه آهن مرکزی حرکت می کند.
  • اتوبوس شماره ۷۶۰ به Ratingen  و Düsseldorf-Wittlaer-Bockum می رود.
  • اتوبوس SB51 مسافران را به Kaarst-Rathaus، Düsseldorf-Nordfriedhof و Meerbusch می رساند.
  • اتوبوس ۸۹۶ ترمینال های فرودگاه را به Düsseldorf-Messe منتقل می کند.
  • علاوه بر این اتوبوس ها، ایستگاه اتوبوس دیگری نیز در فرودگاه دوسلدورف وجود دارد که مسافران را به مقاصد زیر جابجا می کند:
  • اتوبوس ۷۲۹ به سمت  Theodor-Heuss-Brückeحرکت می کند.
  • اتوبوس ۷۵۹ به مسافران را از فرودگاه دوسلدورف سوار می کند و به Ratingen-Ost می رساند.
  • اتوبوس ۷۷۶ به مقصد  Mercedesstrasse حرکت می کند.
  • اتوبوس SB51 مسافران را از فرودگاه به سمت  Kaarst-Rathaus جابجا می کند.
اتوبوس دوسلدورف

کرایه اتومبیل

از آنجا که بسیاری از افراد برای سفر کاری و تجاری به دوسلدورف سفر می کنند ممکن است دوست داشته باشند کرایه اتومبیل را نیز مد نظر قرار بدهند. کرایه اتومبیل استقلال و آزادی عمل بیشتری در سفر به شما می دهد و اگر قرار است در مدت اقامتتان در شهر زیاد تردد کنید بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه دوسلدورف خواهد بود. در فرودگاه دوسلدورف شرکت های مختلفی خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت های بین المللی مثل اویس (Avis)، یوروپکار (Europcar)، سیکست (Sixt)، اینترپرایز (Enterprise)، هرتز (Hertz)، باجت (Budget) و تریفتی (Thrifty) از جمله شرکت های معتبر و به نام هستند. با مقایسه خدمات و قیمت ها می توانید بهترین شرکت و سرویس را انتخاب کنید.

منبع: dusseldorf-airport.net

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد