چطور از فرودگاه لوکزامبورگ به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه لوکزامبورگ | Luxembourg Airport Transportation

فرودگاه لوکزامبورگ فرودگاه اصلی این کشور کوچک و ثروتمند است و حدود ۸ کیلومتر با مرکز شهر لوکزامبورگ فاصله دارد. لوکزامبورگ یکی از مراکز مهم بانکداری در دنیا به شمار می رود و جزء ثروتمندترین شهرهای جهان است. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۳ میلیون مسافر از فرودگاه لوکزامبورگ برای جابجایی استفاده کرده اند و به دلایل مختلف به این شهر سفر کرده اند. در این مطلب تصمیم داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه لوکزامبورگ و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به این کشور و رزرو بلیط هواپیمای لوکزامبورگ را دارید این اطلاعات مطمئنا برایتان مفید خواهد بود. با الی گشت همراه باشید تا با گزینه های حمل و نقل فرودگاه لوکزامبورگ آشنا شویم.

حمل و نقل فرودگاه لوکزامبورگ

دسترسی از فرودگاه به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به لوکزامبورگ
هزینه های سفر به لوکزامبورگ

فرودگاه لوکزامبورگ در فاصله کمی از مرکز شهر قرار دارد و به راحتی می توان خود را به هتل و مرکز شهر رساند. این فرودگاه دارای دو ترمینال مسافربری است که با نام های ترمینال A و B شناخته می شود. ترمینال  A  به مدت ۳۰ سال تنها ترمینال فرودگاه بود تا اینکه ترمینال B در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد. شرکت های هواپیمایی مختلفی در فرودگاه لوکزامبورگ فعالیت می کنند که از مهم ترین آن ها می توان به ایزی جت، آلیتالیا، KLM، لوفت هانزا، بریتیش ایرویز و ترکیش ایرلاینز اشاره کرد. لوکزامبورگ از اهمیت سیاسی، اقتصادی و تجاری خاصی برخوردار است و به همین دلیل مسافران زیادی به قصد سفر کاری به این فرودگاه سفر می کنند. علاونه بر این، جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی در این منطقه اروپایی وجود دارد و قلعه ها و دژهای قدیمی ترکیبی جالب از سنت و مدرنیته ایجاد کرده است.

حمل و نقل فرودگاه لوکزامبورگ

فرودگاه لوکزامبورگ در فاصله حدودا ۸ کیلومتری شرق شهر لوکزامبورگ قرار گرفته است. همان طور که گفتیم فرودگاه لوکزامبورگ تنها ۸ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد و با ۱۵ دقیقه رانندگی به راحتی می توان خود را به هتل رساند. گزینه های حمل و نقل فرودگاه لوکزامبورگ بسیار مناسب و کارآمد هستند و مسافران را به راحتی به مقصد می رسانند. شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید خود را به مقصد برسانید. سرویس حمل و نقل عمومی بسیار منظم و کارامد است و مسافران را به راحتی به مرکز شهر لوکزامبورگ می رساند. اگر قصد دارید به صورت شخصی به این کشور سفر کنید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه لوکزامبورگ است لازم است در مورد حمل و نقل فرودگاه اطلاعاتی داشته باشید. به همین دلیل در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

لوکزامبورگ

اتوبوس

یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه لوکزامبورگ استفاده از اتوبوس است و دسترسی آسانی به مرکز شهر فراهم می کند. اتوبوس شماره ۱۶ هر ۱۰ الی ۱۵ دقیقه یکبار حرکت می کند و مسافران را از فرودگاه به سمت ایستگاه راه آهن مرکزی در مرکز شهر می رساند. با استفاده از اتوبوس می توانید با هزینه ای نسبتا ارزان و در مدت زمان ۳۰ دقیقه خود را به مرکز شهر لوکزامبورگ برسانید. اتوبوس ها از ساعت ۶ صبح تا ۱۱ شب فعال هستند و به جابجایی مسافران می پردازند. اتوبوس ۱۶ از دوشنبه تا جمعه هر ۱۰ دقیقه یکبار، روزهای شنبه هر ۲۰ دقیقه یکبار و روز یکشنبه هر ۳۰ دقیقه حرکت می کند. اگر می خواهید خود را به شهر قدیم برسانید باید در ایستگاه هامیلیوس از اتوبوس پیاده شوید. از آنجا می توانید با کمی پیاده روی به جاذبه های تاریخی و گردشگری لوکزامبورگ مثل Place d’Armes، Place Guillaume II، Palais Gran-Ducal و کلیسای نوتردام برسانید. اتوبوس شماره ۱۶ در طول مسیر توقف های متعددی دارد که برخی از آن ها نزدیک پارلمان اروپا، فیلارمونی لوکزامبورگ و موزه مدرن آرت است.

اتوبوس شماره ۱۱۷ هم از فرودگاه حرکت می کند و به سمت شهر لوکزامبورگ حرکت می کند. این اتوبوس پس از گذشتن از مرز آلمان مسافران را به شهر تریر (Trier ) هم می رساند. البته اتوبوس به مقصد تریر تنها بعدازظهرها حرکت می کند. بلیط اتوبوس را می توانید از دستگاه های فروش خودکار بلیط در سالن پروازهای ورودی خریداری کنید. این اتوبوس ها نیز از ساعت ۵:۳۰ صبح تا نیمه شب مسافران را بین فرودگاه و مرکز شهر جابجا می کنند. اتوبوس ۱۱۷ روزهای دوشنبه تا جمعه هر ۱۵ دقیقه یکبار و روز شنبه هر ۳۰ دقیقه یکبار حرکت می کند و مسافران را به مرکز شهر می رساند.

اتوبوس لوکزامبورگ

تاکسی

ایستگاه تاکسی دقیقا بیرون ساختمان اصلی فرودگاه قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه تاکسی ها را خواهید دید. تاکسی بهترین، سریع ترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لوکزامبورگ است و بسیاری از مسافران این گزینه را ترجیح می دهند. اگر برای اولین بار به لوکزامبورگ سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان است و اگر همراه با کودکتان سفر می کنید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی به راحتی شما را از مقابل فرودگاه سوار می کند و در عرض ۱۵ دقیقه به هتل و مقصدتان می رساند.

تاکسی لوکزامبورگ

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید خودتان در لوکزامبورگ رانندگی کنید و آزادی عمل و استقلال بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. شرکت های مختلفی در فرودگاه لوکزامبورگ حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت های مشهور و بین المللی مثل اویس، یوروپکار، باجت، هرتز، سیکست و تریفتی در فرودگاه حضور دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. البته اگر قبل از پرواز و به صورت آنلاین اتومبیل رزرو کنید در هزینه و زمان صرفه جویی زیادی خواهید کرد. در صورتی که ۳-۴ نفر هستید و هزینه های سفر را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل برایتان به صرفه و اقتصادی تمام خواهد شد. در آخر به یاد داشته باشید که برای رانندگی در لوکزامبورگ نیازمند گواهینامه بین المللی و معتبر هستید.

منبع: lux-airport.lu

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد