بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه لیورپول به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه لیورپول | Liverpool Airport Transportation

فرودگاه جان لنون لیورپول (Liverpool John Lennon Airport) که اختصارا فرودگاه لیورپول نیز نامیده می شود در فاصله ۱۲ کیلومتری مرکز شهر لیورپول قرار دارد. این فرودگاه در سال ۲۰۰۱ به پاس گرامیداشت و یاد و خاطره موسیقی دان مشهور لیورپولی، جان لنون از گروه بین المللی بیتلز به این اسم نامگذاری شد. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه لیورپول را به شما معرفی و اطلاعات لازم را با شما درمیان بگذاریم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

سفر به لیورپول

دسترسی از فرودگاه جان لنون لیورپول به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به لیورپول
معرفی قدیمی ترین استادیوم های فوتبال جهان

شهر لیورپول به دلایل زیادی شهرت دارد که اولین آنها گروه موسیقی راک بیتلز است. شهرت این گروه به حدی است که نام فرودگاه اصلی لیورپول را به نام جان لنون، یکی از اعضای این گروه مشهور نامگذاری کردند. بعد از این گروه، یکی دیگر از دلایل شهرت جهانی لیورپول، فوتبال است! باشگاه فوتبال لیورپول یکی از برترین تیم های جهان است و طرفدارانی در سرتاسر جهان دارد. مسابقات اسب سواری مشهور لیورپول و جاذبه های تاریخی فراوان نیز از جمله دلایل سفر به لیورپول است.

همان طور که گفتیم فرودگاه جان لنون با مرکز شهر لیورپول حدود ۱۲ کیلومتر فاصله دارد و جابجایی های لیورپول و نواحی شمال غربی انگلیس را پوشش می دهد. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۴ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کرده اند و آن را به یکی از مهم ترین فرودگاه های منطقه تبدیل کرده اند. اگر قصد سفر به لیورپول را دارید و می خواهید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید لازم در مورد راه های دسترسی و حمل و نقل فرودگاه لیورپول اطلاعات کافی داشته باشید. شما با استفاده از انواع مسیرهای اتوبوس، تاکسی و کرایه اتومبیل می توانید خود را به مقصد برسانید. بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لیورپول برای هرکس متفاوت است و بستگی به تعداد همسفران، بودجه و زمانتان دارد. به همین دلیل در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به شرایطتان بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

فرودگاه جان لنون لیورپول

اتوبوس

اتوبوس ایرلینک ۵۰۰ یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه لیورپول است و هر ۳۰ دقیقه یکبار به جابجایی مسافران می پردازد. یکی از مزیت های این سرویس این است که بدون هیچ گونه توقفی مسافران را به مرکز شهر لیورپول می رساند. سرویس اتوبوس ها هر هفت روز هفته فعال است و در مدت زمان ۲۵ دقیقه مسافران را به مرکز شهر می رساند. ساعات حرکت اتوبوس ها از ۵ صبح تا ۷ بعدازظهر است و در کمترین زمان و به راحتی مسافران را به مقصد می رساند. اتوبوس ها بین فرودگاه جان لنون و ایستگاه اتوبوس وان (One) در شهر لیورپول حرکت می کند.

علاوه بر این، اتوبوس های شهری مثل N86، ۸۶A، ۸۰A و ۸۲A نیز در مسیرهای مختلف بین فرودگاه و مرکز شهر لیورپول حرکت می کنند. اگر در طول روز به فرودگاه جان لنون لیورپول برسید این اتوبوس ها فراوان هستند و با توجه به مقصدتان حتما با یکی از آن ها می توانید خود را به شهر برسانید.

اتوبوس لیورپول

دسترسی به قطار

متاسفانه شبکه ریلی فرودگاه لیورپول را پوشش نمی دهد که این امر برای یک فرودگاه مدرن بسیار عجیب است. با این حال، برای اینکه به قطار مرتبط شوید می توانید با استفاده از اتوبوس ایرلینک ۵۰۰ خود را به ایستگاه اتوبوس وان برسانید و از آنجا با استفاده از قطار به سایر نقاط  همین طور شهرهای اطراف بروید. از پارک وی جنوبی لیورپول می توانید به شهرهای منچستر، یورکشایر و سایر شهرها سفر کنید. همچنین اتوبوس های ۸۰A و ۸۶A مسافران را از فرودگاه جان لنون لیورپول به ایستگاه قطار Saouth Parkway می رسانند؛ مدت زمان این سفر حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد. قطارها در ایستگاه لایم استریت با قطارهای دیگر مرتبط می شوند در حالی که اتوبوس ۸۱A مسافران را از فرودگاه به سمت خیابان هیلفوت می رساند.

لیورپول انگلیس

تاکسی

اگر برای اولین بار به لیورپول سفر می کنید و چمدان های زیادی همراهتان دارید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. ایستگاه تاکسی ها بیرون ورودی ترمینال فرودگاه قرار دارد و راحت ترین و بی دردسرترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لیورپول محسوب می شود. با استفاده از تاکسی مسیر ۱۲ کیلومتری تا مرکز شهر را می توانید در مدت زمان ۲۰ دقیقه طی کنید. تاکسی شما را از در فرودگاه سوار می کند و درب هتل پیاده می کند و از این نظر بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لیورپول به شمار می رود. در فرودگاه لیورپول انواع مختلف تاکسی حضور دارند و از تاکسی های استاندارد تا تاکسی های بزرگ و مینی بوس برای جابجایی مسافران خدمت رسانی می کنند. بنابراین با توجه به تعداد و نیازتان می توانید مناسب ترین تاکسی را انتخاب کنید. تاکسی ها کرایه را بر اساس تاکسیمتر محاسبه می کنند اما مینی بوس ها کرایه خاص خود را دارند و با توجه به مقصدتان مبلغی را دریافت می کنند. اگر تصمیم گرفتید از مینی بوس استفاده کنید بهتر است قبل از سوار شدن در مورد قیمت با راننده به توافق برسید.

تاکسی های مجوزدار فرودگاه در بیرون ساختمان ترمینال قرار دارند و مسافران را به نقاط مختلف لیورپول می رسانند. خوشبختانه تنها اتوبوس های مجوز دار می توانند در فرودگاه فعالیت داشته باشند و بنابراین از این نظر می توانید با خیال راحت سوار تاکسی شوید.

تاکسی لیورپول

کرایه اتومبیل

اگر چند نفر هستید و دوست دارید در مدت اقامتتان در لیورپول آزادی عمل و استقلال بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. به ویژه اگر هزینه ها را با همسفرانتان تقسیم می کنید کرایه اتومبیل برایتان به صرفه تمام خواهد شد. در فرودگاه لیورپول شرکت های معتبر و بین المللی حضور دارند و انواع خدمات را به مسافران ارائه می کنند. شرکت های مشهوری مثل اویس، یوروپکار، اینترپرایز، هرتز و … در فرودگاه دفتر دارند و خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران عرضه می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. البته برای استفاده از این سرویس باید گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشید و با رانندگی در انگلستان نیز کمی آشنا باشید.

منبع: liverpoolairport.com

چطور از فرودگاه استانستد لندن به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه استانستد لندن به مرکز شهر برویم؟
چرا چای انگلیسی محبوب شد؟
چرا چای انگلیسی محبوب شد؟
بیگ بن، بزرگ ترین برج ساعت جهان در لندن
بیگ بن، بزرگ ترین برج ساعت جهان در لندن
عجیب ترین کارگاه سفالگری دنیا در این شهر است!
عجیب ترین کارگاه سفالگری دنیا در این شهر است!