چطور از فرودگاه مارکوپولو ونیز به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه مارکوپولو ونیز | Marco polo Airport Transportation

امروز می خواهیم سری به فرودگاه مارکوپولو ونیز بزنیم. ونیز، این شهر شناور روی آب که مقصد میلیون ها گردشگر از سرتاسر جهان است یکی از جذاب ترین شهرهای ایتالیا محسوب می شود. در این شهر به جای خیابان، کانال آب وجود دارد و با قایق باید در شهر تردد کنید! بسیاری از زوج ها برای گذراندن ماه عسل به این شهر رویایی سفر می کنند و از فضای دیدنی و تماشایی این شهر لذت می برند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه مارکوپولو ونیز را به شما معرفی کنیم تا در سفر به این شهر به راحتی بتوانید به مرکز شهر و هتل بروید. ونیز با تمام شهرهای جهان فرق دارد و بنابراین جای تعجب نیست که حمل و نقل این شهر نیز خاص ونیز باشد. گزینه های حمل و نقل فرودگاه مارکوپولو ونیز نیز از این قاعده مستثنی نیستند و وسایل حمل و نقل آبی بخش عمده ای از آن ها را تشکیل می دهند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

حمل و نقل فرودگاه مارکوپولو ونیز

از فرودگاه مارکوپولو به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به ونیز
معرفی فرودگاه بین المللی ونیز مارکو پولو

فرودگاه بین المللی مارکو پولو ونیز در فاصله ۸ کیلومتری شمال شهر ونیز قرار دارد. این فرودگاه، چهارمین فرودگاه پررفت و آمد در ایتالیا محسوب می شود و سالانه چیزی حدود ۹ میلیون مسافر به این شهر آبی و بی نظیر سفر می کنند. شهر ونیز در واقع از جزایر متعددی تشکیل شده و برخی به آن شهر شناور نیز می گویند. تردد در شهر ونیز با سایر شهرهایی که تا به حال دیده اید متفاوت است و به جای خیابان با کانال های آبی مواجه خواهید که بین ساختمان ها وجود دارند. برای حمل و نقل در شهر ونیز وسایل حمل و نقل آبی مثل اتوبوس آبی و تاکسی آبی وجود دارند و اتفاقا یکی از نقاط بارز و جذاب ونیز همین حمل و نقل آبی است. از فرودگاه ونیز به شیوه های مختلفی می توانید به مرکز شهر و هتل برسید که مسلما گزینه های آبی نیز بخش عمده ای از این شیوه ها را تشکیل می دهند. در ادامه هر یک از گزینه های حمل و  نقل فرودگاه مارکوپولو ونیز را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل ونیز

اتوبوس فرودگاه

ارزان ترین و آسان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه مارکوپولو استفاده از اتوبوس فرودگاه است. اتوبوس اکسپرس ATVO سرویسی مستقیم و بدون توقف است که مسافران را از فرودگاه ونیز به مرکز شهر و ایستگاه مرکزی اتوبوس می رساند. اتوبوس ها هر ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و در مدت زمان حدودا ۲۰ دقیقه شما را به مرکز شهر ونیز می رسانند. بلیت اتوبوس را می توانید از فرودگاه، دستگاه های ATVO یا به صورت آنلاین خریداری کنید. ایستگاه اتوبوس ها در بیرون ساختمان فرودگاه، خروجی D قرار دارد.

صندلی اتوبوس ها بسیار راحت و جادار هستند و فضای کافی برای قرار دادن چمدان نیز دارند. در طول مسیر مسافران می توانند از اینترنت وای فای رایگان استفاده کنند. مسیر رفت و برگشت اتوبوس یکسان است، بنابراین در مسیر برگشت به فرودگاه نیز می توانید در همین مسیر سوار اتوبوس شوید.

اتوبوس فرودگاه مارکوپولو

اتوبوس شهری

خط شماره ۵ اتوبوس شهری ACTV را نیز می توان جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه مارکوپولو ونیز به شمار آورد. این اتوبوس ها شما را در مدت زمان ۳۵ دقیقه به نزدیکی میدان Piazzale Roma می رساند. توجه داشته باشید که این اتوبوس ها کوچک هستند و در طول مسیر نیز توقف های متعددی دارند و اغلب بسیار شلوغ و پرازدحام هستند. بنابراین اگر چمدان های زیادی همراهتان است بهتر است سوار این اتوبوس ها نشوید. بلیت این اتوبوس ها ارزان تر است و از کیوسک های روزنامه فروشی به نام Tabacchi قابل خریداری هستند. هنگامی که سوار اتوبوس شدید باید بلیت را به دستگاه ویژه ای ارائه دهید تا تایید شود.

حمل و نقل فرودگاه ونیز

قایق عمومی

اما می رسیم به حمل و نقل ویژه ونیز! حمل و نقل آبی از جذابیت های سفر به ونیز است و توصیه می کنیم اگر قصد دارید ونیز را از همان ابتدا تجربه کنید در صورت امکان از این نوع وسایل استفاده کنید. قایق عمومی از فرودگاه ونیز به سمت مرکز شهر حرکت می کنند و پس از چند توقف در طول مسیر به میدان سنت مارک می رسند. هرچند قایق سواری در کانال های ونیز تجربه ای جالب و هیجان انگیز است اما در نظر داشته باشید که سفرتان کمی طولانی تر می شود و بیش از ۱ ساعت طول می کشد تا به مقصد نهایی برسید. از دفتر بلیت فروشی در فرودگاه می توانید بلیت این نوع قایق ها را تهیه کنید. با استفاده از این قایق ها می توانید به سایر نقاط شهر یا جزایر اطراف نیز سفر کنید.

تاکسی آبی ونیز

تاکسی

تاکسی های فرودگاه نیز مثل اتوبوس شما را به میدان Piazzale Roma می رسانند و از آنجا احتمالا با کمی پیاده روی یا استفاده از اتوبوس آبی می توانید به هتل و مقصد برسید. زمان تقریبی از فرودگاه تا این میدان حدود ۲۵ دقیقه است.

 

تاکسی آبی

تاکسی آبی یک راه منحصربفرد و لاکچری برای رسیدن به مرکز شهر است! در فرودگاه ونیز می توانید یکی از این تاکسی های آبی را کرایه کنید و مستقیما درب هتل و مقصدتان پیاده شوید. تاکسی آبی یکی از راحت ترین و بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه مارکوپولو است. به ویژه اگر چمدان زیادی همراهتان دارید، با کودکانتان سفر می کنید یا برای ماه عسل به ونیز سفر کرده اید و دوست دارید با وسیله ای لوکس و راحت به هتل برسید انتخاب ایده الی خواهد بود. با تاکسی آبی در حدود ۲۵ دقیقه بعد درب هتلتان خواهید بود.

تاکسی فرودگاه مارکوپولو

کرایه اتومبیل

کرایه اتومبیل نیز یکی از گزینه های حمل و نقل فرودگاه مارکوپولو ونیز است. اکثر شرکت های معتبر و بین المللی کرایه اتومبیل در فرودگاه ونیز حضور دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند. شرکت های مشهوری مثل سیکست، اویس، یوروپکار و … در فرودگاه حضور دارند و با مقایسه قیمت و خدمات می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

 

کرایه اتوبوس

کرایه اتوبوس برای گروه های بزرگ مناسب است و باعث کاهش در هزینه ها می شود. شرکت های مختلف اتوبوسرانی به ارائه کرایه اتوبوس می پردازند و می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه سرویس مورد نظرتان را رزرو کنید.

منبع: getbybus.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد