چطور از فرودگاه مالاگا اسپانیا به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه مالاگا | Malaga Airport Transportation

فرودگاه بین المللی مالاگا چهارمین فرودگاه پررفت و آمد در کشور اسپانیا بعد از فرودگاه های باراخاس مادرید، بارسلونا و پالما دو مایورکا محسوب می شود. فرودگاه مالاگا اهمیت زیادی در صنعت گردشگری اسپانیا دارد، چرا که شاهراه اصلی ورود گردشگران به منطقه توریستی کاستا دل سول است. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه مالاگا و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به این منطقه زیبا را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

حمل و نقل فرودگاه مالاگا

دسترسی از فرودگاه مالاگا به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به اسپانیا
سرگرمی های عجیب و غیر معمول شهر والنسیا در اسپانیا

فرودگاه مالاگا در فاصله ۸ کیلومتری از مرکز شهر مالاگا قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۷ فرودگاه مالاگا پذیرای بیش از ۱۸ میلیون مسافر بوده و به این ترتیب، پررفت و آمدترین فرودگاه در منطقه زیبای آندالوسیا محسوب می شود. فرودگاه مالاگا دارای سه ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی است. ایرلاین های مشهوری مثل ائروفلوت، بریتیش ایرویز، ایزی جت، KLM، لوفت هانزا، قطر ایرویز و ترکیش ایرلاینز پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند. حمل و نقل فرودگاه مالاگا بسیار متنوع است و با استفاده از تاکسی، اتوبوس، قطار و کرایه اتومبیل می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم.

شهر مالاگا

اتوبوس

اتوبوس یکی از متنوع ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه مالاگا است و با استفاده از اتوبوس های مختلف می توان به مرکز شهر رسید.

  • اتوبوس شهری: این اتوبوس ها مسافران را به مرکز شهر مالاگا می رسانند. سرویس اتوبوس اکسپرسی وجود دارد که مسافران را از فرودگاه سوار می کند و در مدت زمان ۱۵ الی ۲۵ دقیقه به مرکز شهر می رساند. ساعات کاری اتوبوس ها از ساعت ۷ صبح تا نیمه شب است و مسافران را از مقابل ترمینال شماره ۳ سوار می کنند.
  • اتوبوس بین شهری: سه مسیر اتوبوسرانی بین شهری مسافران را از فرودگاه به مناطق مختلف می رساند. اتوبوس فرودگاه-ماربلا مسافران را در نهایت به ایستگاه اتوبوس ماربلا در خارج از شهر مالاگا می رساند. اگر مقصدتان مرکز شهر است احتمالا مجبور خواهید سوار یک وسیله نقلیه دیگر بشوید و به مقصد برسید.
اتوبوس مالاگا
  • مسیر فرودگاه-استپونا: این اتوبوس ها مسافران را از فرودگاه مالاگا سوار می کنند و پس از طی مسیری یک ساعته در نهایت به استپونا می رسانند.

خط M-135 هم بین مالاگا و سانتا املیا حرکت می کند و مسافران را از فرودگاه به Alhaurin de la Torre ، مالاگا و سانتا املیا می رساند.

لطفا توجه داشته باشید که این سرویس اتوبوس دقیقا در محوطه فرودگاه توقف ندارد. بنابراین برای سوار شدن باید کمی پیاده روی کنید و خود را به جاده سن ایزیدرو برسانید.

  • سفر به شهرهای دورتر: علاوه بر اتوبوس هایی که بیان کردیم اتوبوس هایی هم در فرودگاه مالاگا وجود دارند که به شهرهای دیگر اسپانیا می روند این اتوبوس ها در کنار سالن پروازهای ورودی ترمینال شماره ۳ توقف می کنند و مسافران را به سمت آلگسیراس، موتریل، گرانادا و سویل می برند. بنابراین اگر مقصدتان جایی در این شهرهاست می توانید با استفاده از این اتوبوس های بین شهری خود را به مقصد برسانید.

بلیط اتوبوس را می توانید از قسمت خروجی سالن پروازهای ورودی ترمینال شماره ۳ خریداری کنید. در این قسمت باجه های بلیط فروشی وجود دارد و می توانید بلیط اتوبوس مورد نظرتان را تهیه کنید. باجه بلیط فروشی آلسا از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعدازظهر و از ۳ بعدازظهر تا ۶:۳۰ بعدازظهر باز است. دفتر اتوبوسرانی اوانزا هم از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب به فروش و ارائه بلیط می پردازد. اگر دیروقت به فرودگاه رسیدید و باجه های بلیط فروشی بسته بودند نگران نباشید، چون می توانید بلیط را هنگام سوار شدن از شخص راننده هم خریداری کنید.

قطار مالاگا

تاکسی

در هر ساعتی که به فرودگاه برسید تاکسی های زیادی منتظر شما هستند تا شما را به هتل و مرکز شهر برسانند. البته در فصل تابستان به دلیل حجم انبوه گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند ممکن است لازم باشد کمی در صف تاکسی منتظر بمانید. تاکسی ها با استفاده از تاکسیمتر کرایه را محاسبه می کنند و خیال مسافران را از این بابت راحت کرده اند. اما وقتی سوار تاکسی می شوید مراقب باشید که راننده حتما تاکسیمتر را روشن کرده باشد. تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه مالاگا است و اکثر توریست ها این گزینه را ترجیح می دهند. تاکسی شما را از مقابل فرودگاه سوار می کند و به راحتی درب هتل و مقصدتان پیاده می کند. اگر برای اولین بار به مالاگا سفر کرده اید و هیچ آشنایی با منطقه ندارید، اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید و اگر همراه با کودکانتان سفر می کنید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی اگرچه هزینه بیشتری دارد اما رفاه و راحتی به مراتب بیشتری در اختیارتان قرار می دهد. تاکسی های مجوز دار فرودگاه ظرفیت ۴ مسافر را دارند. البته برخی تاکسی ها هستند که بزرگ تر و جادارتر هستند اما ممکن است وقتی به فرودگاه می رسید تنها تاکسی های ۴ نفره موجود باشند.

تاکسی مالاگا

قطار

قطار هم یکی از گزینه های خوب حمل و نقل فرودگاه مالاگا است و اگر چمدان های زیاد و سنگینی ندارید می توانید از آن استفاده کنید. به محض اینکه از سالن پروازهای ورودی ترمینال شماره ۳ خارج می شوید با کمی پیاده روی به ایستگاه قطار فرودگاه مالاگا خواهید رسید. مالاگا در مسیر  Malaga Cercanias قرار دارد و در مناطق مختلف شهر توقف دارد. پس از ۴ توقف به ایستگاه ماریا زامبرانو خواهید رسید و از آنجا می توانید با استفاده از قطار تندرو Renfe خود را به شهرهای دیگر اسپانیا مثل مادرید، سویل، بارسلونا و بیلبائو برسانید. در نظر داشته باشید که قطارها پس از نیمه شب فعالیت نمی کنند. بنابراین اگر دیروقت به فرودگاه برسید احتمالا تاکسی امن ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه مالاگا خواهد بود.

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید در مدت اقامت در مالاگا از آزادی عمل و استقلال بیشتری برخوردار باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. به ویژه اگر ۳-۴ نفر هستید و هزینه های سفر را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل برایتان به صرفه تر تمام خواهد شد. شرکت های مختلف در فرودگاه مالاگا حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران عرضه می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

منبع: airport-malaga.com

قدیمی ترین رستوران جهان هنوز سرپا است! + تصویر
اقامتگاه‌هایی سازگار با محیط زیست در بارسلون
آشنایی با فرودگاه باراخاس مادرید
معرفی مسجد جامع قرطبه در اسپانیا + تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code