چطور از فرودگاه مالپنسا میلان به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه مالپنسا | Malpensa Airport Transportation

فرودگاه مالپنسا در فاصله ۴۹ کیلومتری مرکز شهر میلان قرار دارد و بزرگ ترین و اصلی ترین فرودگاه این شهر است. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۲ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کرده و آن را به یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های اروپا تبدیل کرده اند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه مالپنسا و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به میلان و ایتالیا را دارید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه مالپنسا است با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

میلان

دسترسی از فرودگاه مالپنسا به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی میلانو مالپنسا
چطور ۲۴ ساعت را در میلان بگذرانیم؟

شهر میلان سه ترمینال مسافربری دارد و فرودگاه مالپنسا اصلی ترین آن ها محسوب می شود. فرودگاه مالپنسا دو ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی دارد و سرویس شاتل رایگان مسافران را بین دو ترمینال جابجا می کند. این سرویس به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته کار می کند و در طول روز هر ۷ دقیقه یکبار و در طول شب هر نیم ساعت یکبار حرکت می کند. با سرویس شاتل در مدت زمان ۱۰ دقیقه می توانید از ترمینال ۱ به ترمینال ۲ و بالعکس برسید. گزینه های حمل و نقل فرودگاه مالپنسا بسیار متنوع است و به همین دلیل دسترسی راحت و آسانی به مرکز شهر فراهم می کنند. شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس، قطار و کرایه اتومبیل می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه هر یک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه سفر و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

دیدنی های میلان

تاکسی

از سال ۲۰۱۵ سرویس تاکسیرانی فرودگاه نرخ ثابتی را برای کرایه ها معین کرده است و خیال مسافران را از این بابت راحت کرده است. ایستگاه تاکسی ها در بیرون سالن پروازهای ورودی هر دو ترمینال قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. اگر برای اولین بار به میلان سفر می کنید و با شهر آشنایی زیادی نداریدیا اگر چمدان های زیادی همراهتان است بهتر است از تاکسی استفاده کنید. تاکسی راحت ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه مالپنسا است و بسیاری از گردشگران این گزینه را ترجیح می دهند. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۵۰ دقیقه می توانید به هتل و مرکز شهر برسید. تاکسی های مجوزدار میلان با رنگ سفیدشان قابل تشخیص هستند. برای امنیت بیشتر از سوار شدن به تاکسی های متفرقه خودداری کنید و از تاکسی های مجوزدار استفاده کنید. تاکسی ها کرایه را بر اساس تاکسیمتر محاسبه می کنند، اما وقتی سوار تاکسی شدید حواستان باشد که راننده حتما تاکسیمتر را روشن کند.

تاکسی میلان

اتوبوس فرودگاه

اتوبوس یکی از بهترین و ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه مالپنسا است و سه شرکت اتوبوسرانی به جابجایی مسافران می پردازند. این اتوبوس ها دسترسی سریع و مستقیمی به مرکز شهر فراهم می کنند و در طول مسیر هیچ توقفی ندارند. اتوبوس ها هر ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و در مقابل هر دو ترمینال فرودگاه مالپنسا مسافران را سوار می کنند. با استفاده از اتوبوس در مدت زمان ۵۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید، البته این مدت زمان با توجه به شدت ترافیک ممکن است کمی بیشتر شود. بلیط اتوبوس را می توانید هنگام سوار شدن از خود راننده خریداری کنید.

گزینه های حمل و نقل فرودگاه مالپنسا

قطار

سرویس اکسپرس مالپنسا دو خط متفاوت دارد که هردو مسافران را به مرکز شهر مرتبط می کنند. اولین خط در حدود ۳۰ دقیقه به ایستگاه میلان کادورنا می رسد و دومین قطار در مدت زمان ۴۰ دقیقه به ایستگاه گاریبالدی و در ۵۲ دقیقه به ایستگاه مرکزی می رسد. قطارها به طور میانگین هر نیم ساعت یکبار از ایستگاه راه آهن فرودگاه در ترمینال شماره ۱ حرکت می کنند. اگر در ترمینال شماره ۲ از هواپیما پیاده شده اید می توانید با سرویس شاتل رایگان خود را به ترمینال شماره ۱ و ایستگاه قطار برسانید. بلیط قطار را می توانید از ایستگاه قطار و از دستگاه های فروش خودکار تهیه کنید یا به صورت آنلاین بلیطتتان را خریداری کنید. در صورت خرید آنلاین، بلیط قطار تا ۳۰ روز اعتبار دارد، در غیر اینصورت و اگر به صورت حضوری بلیط بخرید باید آن را همان روز استفاده کنید. کودکان زیر ۱۴ سال از ۵۰% تخفیف در قیمت بلیط برخوردار خواهند شد.

قطار رم

ترانسفر خصوصی

اگر دوست دارید راحت تر باشید و حوصله ندارید منتظر تاکسی شوید می توانید از سرویس ترانسفر خصوصی استفاده کنید. این سرویس را می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه رزرو کنید و مطمئن باشید که راننده در فرودگاه منتظر شما خواهد بود. با توجه به تعداد همراهانتان می توانید اتومبیل یا مینی بوس سفارش بدهید. راننده در سالن پروازهای ورودی منتظر شما خواهد بود و حتی اگر پروازتان با تاخیر هم انجام شود شرکت و راننده در جریان تاخیر پروازتان خواهند بود. اگر همراه با کودک خردسالتان سفر می کنید می توانید سفارش صندلی ویژه کودک را نیز بدهید. علاوه بر این، تسهیلات ویژه برای افراد دارای محدودیت حرکت نیز در اختیار مسافران قرار می گیرد.

کرایه اتومبیل

تمام شرکت های معتبر و بین المللی کرایه اتومبیل در فرودگاه میلان هم حضور دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند. شرکت های بین المللی مثل اویس، سیکست، یوروپکار و همچنین شرکت های محلی در سالن پروازهای ورودی ترمینال شماره ۱ دفتر دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. با کرایه اتومبیل استقلال و آزادی عمل بیشتری در سفر خواهید داشت و به ویژه اگر ۳-۴ نفر هستید و هزینه ها را با هم تقسیم می کنید برایتان به صرفه هم تمام خواهد شد. البته فراموش نکنید که برای رانندگی در میلان نیازمند گواهینامه بین المللی و معتبر هستید.

منبع: getbybus.com

با یک دلار صاحب خانه در ایتالیا شوید!
با یک دلار صاحب خانه در ایتالیا شوید!
رم، شهری جاودانه +‌ ویدیو
رم، شهری جاودانه +‌ ویدیو
این انگشتر درخشان، در دست یک جسد ۲ هزار سال پیدا شده!
این انگشتر درخشان، در دست یک جسد ۲ هزار سال پیدا شده!
جملات پرکاربرد ایتالیایی در سفر
جملات پرکاربرد ایتالیایی در سفر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code