چطور از فرودگاه منچستر به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه منچستر | Manchester Airport Transportation

فرودگاه منچستر در فاصله ۱۴ کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر منچستر قرار گرفته است. فرودگاه منچستر از نظر تعداد جابجایی مسافر به عنوان سومین فرودگاه پررفت و آمد انگلستان شناخته می شود و بیش از ۲۷ میلیون مسافر سالانه از این فرودگاه استفاده می کنند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه منچستر و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به مرکز شهر و هتل برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

سفر به منچستر

دسترسی از فرودگاه منچستر به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به منچستر
۹ جاذبه‌ی دیدنی در منچستر

همان طور که گفتیم فرودگاه منچستر حدود ۱۴ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد و از راه های مختلفی می توانید خود را به مرکز شهر برسانید. فرودگاه منچستر سه ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی دارد. ترمینال های ۱ و ۲ از طریق پلی به نام اسکای لینک به یکدیگر مرتبط می شوند. با استفاده از این گذرگاه مدت زمان رسیدن بین ترمینال ها به ۱۰-۱۵ دقیقه کاهش پیدا می کند. راه های دسترسی به مرکز شهر بسیار متنوع است و با هر بودجه ای که باشید می توانید خودتان را به هتل ومرکز شهر منچستر برسانید. شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس، قطار و مترو می توانید خود را به مرکز شهر برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین و مناسبت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه منچستر را انتاب کنید.

گزینه های حمل و نقل فرودگاه منچستر

اتوبوس شاتل فرودگاه

اتوبوس شاتل یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه منچستر است و فرودگاه را به مرکز شهر منچستر متصل می کند. اتوبوس ها به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند و مسافران را به مناطق مختلف در شهر منچستر می رسانند. با استفاده از اتوبوس شاتل می توانید در مدت زمان ۲۵ دقیقه به هتل و مرکز شهر برسید.

اتوبوس شهری

مسیر اتوبوسرانی اسکای لاین به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته مسافران را به مرکز شهر می رساند. اتوبوس شماره ۴۳ مسافران را از فرودگاه منچستر سوار می کند و به سمت ایستگاه اتوبوس پیکادیلی می رساند. این اتوبوس ها در طول شبانه روز فعال هستند، اما در طول روز هر ۱۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و در طول شب فواصل زمانی حرکت اتوبوس ها به نیم ساعت می رسد. این سرویس به دلیل ۲۴ ساعته بودن یکی از دسترس ترین و بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه منچستر است و به ویژه اگر دیروقت به فرودگاه برسید می توانید با اتوبوس خود را به مرکز شهر برسانید. با استفاده از اتوبوس  می توانید در مدت زمان یک ساعت (بسته به شدت ترافیک) به مرکز شهر برسید.

خیابان های منچستر

قطار

خوشبختانه شبکه ریلی فرودگاه منچستر را نیز پوشش می دهد و با استفاده از قطار هم می توانید به مقصد برسید. ایستگاه قطار فرودگاه منچستر بین ترمینال های شماره ۱ و ۲ قرار دارد و این دو ترمینال نیز از طریق مسیر ویژه به یکدیگر متصل هستند. قطارها هر ۱۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و در مدت زمان ۲۰ دقیقه شما را به مرکز شهر منچستر می رسانند. علاوه بر این، اگر مقصدتان  شهرهای اطراف هست نیز می توانید با قطار به خطوط ریلی مختلف متصل شوید و می توانید به مقصد برسید.

تراموا

تراموا نیز یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه منچستر است و مسافران را از فرودگاه به ایستگاه کورنبروک در جنوب منچستر منتقل می کند. قطارها هر ۱۲ دقیقه یکبار حرکت می کنند و در مدت زمان ۳۵ دقیقه شما را به ایستگاه کورنبروک می رسانند. اگر مقصدتان مرکز شهر منچستر است می توانید در این ایستگاه پیاده شوید و با استفاده از خط تراموا دیگر خودتان را در مدت ۵ دقیقه به مرکز شهر برسانید.

تراموا منچستر

تاکسی

تاکسی اما راحت ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه منچستر است و بسیاری از مسافران ترجیح می دهند با این وسیله به هتل برسند. اگر دوست ندارید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید و چمدان های زیادی همراهتان هست می توانید با استفاده از تاکسی به راحتی خود را به هتل برسانید. تاکسی های فرودگاه به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته فعال هستند و مسافران را به مقاصد مختلف می رسانند. اگر برای اولین بار به منچستر سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید و اگر همراه با کودکانتان سفر می کنید تاکسی گزینه ای ایده آل است. اگرچه تاکسی گران ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه منچستر است اما به دلیل راحتی و سهولت رفت و آمد طرفداران زیادی دارد.

ترانسفر خصوصی

اگر دوست دارید راحتی و رفاه به مراتب بیشتری از تاکسی داشته باشید می توانید از سرویس ترانسفر خصوصی فرودگاه استفاده کنید. این سرویس را می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین رزرو کنید و مطمئن باشید که راننده در فرودگاه منتظر شما خواهد بود. در صورتی که پروازتان تاخیر داشت نیز نگران نباشید، شرکت های مربوطه در جریان تاخیر پروازها هستند و در ساعت مقرر منتظرتان خواهند بود.

تاکسی فرودگاه منچستر

کرایه اتومبیل

بخشی به نام دهکده کرایه اتومبیل در فرودگاه وجود دارد که سرویس کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کند. اگر دوست دارید در مدت اقامتتان در منچستر استقلال و آزادی عمل بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید و خودتان در شهر رانندگی کنید. به ویژه اگر ۳-۴ نفر هستید و هزینه ها را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل برایتان به صرفه تمام خواهد شد. شرکت های معروف و بین المللی مثل آلامو، باجت، هرتز و بسیاری شرکت های معتبر دیگر در فرودگاه منچستر حضور دارند و خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران عرضه می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید مناسب ترین و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

کرایه اتوبوس

امکان کرایه اتوبوس نیز در فرودگاه وجود دارد و گروه های بسیار بزرگ می توانند از این سرویس نیز استفاده کنند. البته به یاد داشته باشید که اگر قصد رزرو اتوبوس را دارید حتما از قبل و به صورت آنلاین این کار را انجام دهید تا فرصت کافی برای هماهنگی لازم وجود داشته باشد.

منبع: getbybus.com

در دیدنی ترین مکان های لندن ، این کارها را انجام دهید.
در دیدنی ترین مکان های لندن ، این کارها را انجام دهید.
راهنمای قدم به قدم بازدید از کاخ باکینگهام لندن
راهنمای قدم به قدم بازدید از کاخ باکینگهام لندن
راهنمای سفر به بریستول در انگلستان
راهنمای سفر به بریستول در انگلستان
شکم گردی در لندن!
شکم گردی در لندن!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code