بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه مینسک بلاروس به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه مینسک | Minsk Airport Transportation

فرودگاه بین المللی مینسک اصلی ترین و مهم ترین فرودگاه کشور بلاروس است و در فاصله ۴۲ کیلومتری شرق مینسک قرار گرفته است. میسنک به عنوان پایتخت کشور بلاروس از اهمیت سیاسی، تجاری و گردشگری خاصی برخوردار است و مسافران زیادی برای تفریح یا سفر کاری به این شهر سفر می کنند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه مینسک و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این اطلاعات به راحتی می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

شهر مینسک بلاروس

دسترسی از فرودگاه مینسک به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به مینسک
۶ جاذبه ی مینسک در بلاروس

فرودگاه مینسک فرودگاه اصلی کشور بلاروس است و ایرلاین های مشهوری مثل ائروفلوت؛ ایرچاینا، لوفت هانزا، ترکیش ایرلاینز و هواپیمایی اتحاد پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۴ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کرده اند. اگر قصد سفر به بلاروس را دارید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه مینسک است لازم است اطلاعات در مورد حمل و نقل فرودگاه مینسک داشته باشید. تاکسی مثل تمام فرودگاه های دنیا بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه مینسک است و بسیاری از توریست ها این گزینه را ترجیح می دهند. با این حال اتوبوس هم یکی دیگر از گزینه های شماست و با تنوع مسیرها ممکن است برایتان مفید باشد. ضمن اینکه هزینه سفر با اتوبوس در مقایسه با تاکسی بسیار ارزان تر است. بنابراین اگر دنبال راهی ارزان برای رسیدن به مرکز شهر هستید می توانید از اتوبوس ها و مینی بوس های فرودگاه استفاده کنید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه مینسک

اتوبوس

در فرودگاه مینسک اتوبوس و مینی بوس های مختلفی فعالیت می کنند و مسافران را به نقاط مختلف شهر می برند. ایستگاه اتوبوس ها در بیرون خروجی گیت های ۵ و ۶ قرار دارد و به محض خارج شدن آن ها را خواهید دید. کرایه تاکسی در مقایسه با سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه مینسک بسیار ارزان تر است و در مدت زمان ۱ ساعت مسافران را به مرکز شهر می رساند. سه نوع مسیر اتوبوسرانی مسافران را از فرودگاه به ایستگاه اتوبوس مرکزی مینسک (Tsentralnyi) می رساند. با چند قدم پیاده روی می توانید از این ایستگاه به ایستگاه راه آهن Minsk-Passazhirsky و ایستگاه مترو میدان لنین برسید. مسیر ۳۰۰ اتوبوس های بزرگی در اختیار مسافران قرار می دهد. در حالیکه مسیرهای ۱۴۰۰-TK و مسیر ۱۴۳۰-TK مسافران را از طریق مینی بوس جابجا می کند.

علاوه بر این، می توانید سوار مینی بوس هایی به نام ائرواکسپرس (AeroExpress) شوید و خود را به مرکز شهر برسانید. این مینی بوس ها بسیار راحت و مدرن هستند و در طول سفر اینترنت وای فای رایگان در اختیار مسافران قرار می دهند.. با استفاده از این مینی بوس ها در مدت زمان ۴۵ دقیقه می توانید به ایستگاه راه آهن مرکزی مینسک برسید.

اتوبوس مینسک

تاکسی

سریع ترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه مینسک استفاده از تاکسی است. تاکسی ها بیرون ساختمان ترمینال قرار دارند و به محض خروج از فرودگاه آن ها را خواهید دید. تاکسی ها به صورت ۲۴ و هفت روز هفته فعال هستند و به راحتی شما را به مقصد می رسانند. شما می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین تاکسی خود را رزرو کنید. در این صورت وقتی به فرودگاه برسید راننده در داخل فرودگاه منتظر شما خواهد بود. فاصله فرودگاه از مرکز شهر حدود ۴۲ کیلومتر است و با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۴۵ دقیقه می توانید به مرکز شهر و هتل برسید. توجه داشته باشید که برای سفارش تاکسی لازم است کارت پرواز خود را ارائه دهید. برای حفظ امنیت و آسایش خودتان از سوار شدن به تاکسی های غیرمجاز خودداری کنید. کرایه تاکسی را می توانید به ۴ طریق پرداخت کنید: دلار آمریکا، یورو، روبل روسیه و روبل بلاروس. اگر برای اولین بار به بلاروس سفر می کنید و با شهر مینسک آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید و اگر همراه با کودکان خردسال سفر می کنید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید.

تاکسی مینسک

مترو

مترو دسترسی مستقیم به فرودگاه ندارد اما با استفاده از اتوبوس و تاکسی می توانید خود را بعد از ۳۰ دقیقه به ایستگاه مترو Uručča  برسانید. از این ایستگاه می توانید خط عوض کنید و با خط Maskouskaja  به ایستگاه های مترو Kastryčnickaja  و Plošča Lieninaبروید. این ایستگاه ها دقیقا در مرکز مینسک قرار دارد و به بسیاری از هتل های بزرگ و مشهور شهر نزدیک است. با استفاده از مترو در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید خود را به مرکز شهر برسانید. بلیط اتوبوس را می توانید از شخص راننده خریداری کنید و برای تهیه بلیط مترو هم به دستگاه های فروش خودکار در ایستگاه های مترو مراجعه کنید.

مترو مینسک

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید در مدت اقامت در مینسک از آزادی عمل و استقلال بیشتری برخوردار باشید و خودتان در شهر رانندگی کنید می توانید اتومبیل کرایه کنید. کرایه اتومبیل اگرچه در مقایسه با سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه مینسک هزینه بیشتری دارد اما اگر ۳-۴ نفر باشید و هزینه های سفر را با هم تقسیم کنید برایتان به صرفه تر هم تمام خواهد شد. شرکت های مختلف و معتبر بین المللی مثل اویس، باجت، یوروپکار و سیکست در فرودگاه مینسک حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که برای رانندگی در مینسک باید گواهینامه بین المللی معتبر داشته باشید و با رانندگی در بلاروس هم نسبتا آشنا باشید.

منبع: minskairporttransfer.com

بهترین دانشگاه های بلاروس برای تحصیل
بهترین دانشگاه های بلاروس برای تحصیل
باغ گیاهشناسی مینسک، موزه گل های رنگارنگ در بلاروس
باغ گیاهشناسی مینسک، موزه گل های رنگارنگ در بلاروس
۵ موزه عجیب و غیرمعمول در بلاروس
۵ موزه عجیب و غیرمعمول در بلاروس
۶ جاذبه ی مینسک در بلاروس
۶ جاذبه ی مینسک در بلاروس