چطور از فرودگاه هانوفر آلمان به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه هانوفر | Hannover Airport Transportation

فرودگاه بین المللی هانوفر در فاصله ۱۱ کیلومتری شهر هانوفر آلمان قرار دارد. این فرودگاه به جابجایی مسافران در منطقه ساکسونی و هانوفر و حومه می پردازد و در سال قریب به ۶ میلیون نفر از این فرودگاه استفاده می کنند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه هانوفر و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به این شهر زیبای آلمانی را دارید با استفاده از این اطلاعات به راحتی می توانید به هتل و مرکز شهر برسید. با الی گشت همراه باشید.

شهر هانوفر

دسترسی از فرودگاه هانوفر به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
آشنایی با هانوفر، شهر سبز ، شهر نمایشگاه ها
آشنایی با شرکت هواپیمایی سان اکسپرس
در این ویدیو شهر هانوفر را متفاوت ببینید!

هانوفر مقصدی تفریحی برای آلمانی ها به شمار می رود و فرودگاه هانوفر سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر است. علاوه بر این، باشگاه فوتبال هانوفر هم از شهرتی جهانی برخوردار است و باعث محبوبیت بیشتر این شهر شده است. فرودگاه هانوفر دارای سه ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی است که در فاصله نزدیکی از یکدیگر قرار گرفته اند. ایرلاین های ارزان قیمت اروپایی مثل جرمن وینگز (Germanwings) و سان اکسپرس (Sunexpress) پروازهای زیادی را در این فرودگاه انجام می دهند. علاوه بر این، ایرلاین هایی مثل ائروفلوت، ایرآستانا، بریتیش ایرویز، کوندور، لوفت هانزا، KLM و ترکیش ایرلاینز پروازهای منظم و فصلی را در این فرودگاه انجام می دهند. گزینه های حمل و نقل فرودگاه هانوفر بسیار مناسب و کارآمد هستند و دسترسی آسانی را به مرکز شهر فراهم می کنند. شما با استفاده از تاکسی، قطار، اتوبوس، ترانسفر خصوصی و کرایه اتومبیل می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه هانوفر

قطار

سابق بر این، فرودگاه هانوفر از طریق اتوبوس شاتل به مرکز شهر متصل می شد. اما چند سالی است که این گزینه با قطار S5 S-Bahn جایگزین شده است. قطار یکی از سریع ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه هانوفر است و دسترسی بسیار راحتی را به مرکز شهر فراهم می کند. ایستگاه قطار فرودگاه در ترمینال C قرار دارد و با استفاده از آسانسور و پله برقی به راحتی می توانید به ایستگاه برسید. قطارها هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند و تقریبا به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند. فاصله فرودگاه از مرکز شهر زیاد نیست و با استفاده از قطار در مدت زمان تقریبا ۱۷ دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید. بلیط تک سفره قطار را می توانید از ایستگاه قطار تهیه کنید. البته اگر بلیط روزانه بخرید می توانید به میزان نامحدود در طول همان روز از قطار استفاده کنید. به همین دلیل اگر قطار است زیاد در شهر تردد کنید خرید این بلیط برایتان به صرفه خواهد بود.

قطار هانوفر

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید در مدت اقامت در هانوفر از آزادی عمل و استقلال بیشتری برخوردار باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. با کرایه اتومبیل می توانید خودتان در شهر رانندگی کنید و در هزینه های حمل و نقل صرفه جویی کنید. به ویژه اگر ۳-۴ نفر باشید و هزینه های سفر را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل می تواند برایتان اقتصادی و مقرون به صرفه تر هم تمام شود. در فرودگاه هانوفر شرکت های مختلفی حضور دارند و به ارائه خدمات می پردازند. شرکت های معتبر و بین المللی مثل اویس، هرتز و اینترپرایز در فرودگاه دفتر دارند و انواع خدمات را به مسافران عرضه می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید مناسب ترین و بهترین گزینه را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که برای رانندگی در هانوفر لازم است گواهینامه بین المللی معتبر داشته باشید و به رانندگی در هانوفر نسبتا آشنا باشید.

اتوبوس شهری

علاوه بر قطار، اتوبوس شهری هم جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه هانوفر محسوب می شود. اتوبوس شماره ۴۷۰ مسافران را از فرودگاه هانوفر سوار می کند و به سمت ایستگاه Langenhagen Zentrum در مرکز شهر می رساند. اتوبوس ها هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند و در طول مسیر هم در چند ایستگاه توقف دارند.

اتوبوس هانوفر

تاکسی

تاکسی های رسمی فرودگاه در مقابل خروجی های ترمینال قرار دارند و به محض خارج شدن از ترمینال آن ها را خواهید دید. تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه هانوفر است و بسیاری از مسافران ترجیح می دهند با تاکسی به هتل بروند. اگر برای اولین بار به هانوفر سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی دارید و اگر همراه با کودکانتان سفر می کنید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید به هتل و مرکز شهر برسید. کرایه تاکسی حدود ۲۵-۳۰ یورو است (به تاریخ ۷ تیر ۹۷) و البته در طول شب مبلغی به کرایه اضافه می شود.

ترانسفر خصوصی

اگر دوست دارید با رفاه و راحتی به مراتب بیشتری به هتل بروید از سرویس ترانسفر خصوصی هم می توانید استفاده کنید. این سرویس را می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین رزرو کنید و دیگر در صف تاکسی معطل نشوید. در این صورت هنگامی که به فرودگاه برسید مطمئن خواهید بود که راننده در سالن پروازهای ورودی منتظر شماست. حتی اگر پروازتان با تاخیر مواجه شود هم لازم نیست نگران باشید. چون شرکت سرویس دهنده در جریان تاخیر پرواز شما خواهد بود. هزینه این سرویس تقریبا معادل کرایه تاکسی است اما امنیت، رفاه و راحتی بیشتری دارد.

تاکسی هانوفر

کرایه اتوبوس

برای گروه های بزرگ و بیشتر از ده نفر کرایه اتوبوس انتخاب بسیار به صرفه و مناسب تری است. شرکت های مختلفی این سرویس را به مسافران ارائه می کنند و انواع اتوبوس با ظرفیت های مختلف را به مسافران ارائه می کنند. گروه های بزرگ و تورهای مسافرتی با کرایه اتوبوس می توانند در هزینه های سفر و حمل و نقل به میزان قابل توجهی صرفه جویی کنند. البته اگر قصد کرایه اتوبوس را دارید بهتر است این سرویس را قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین رزرو کنید تا فرصت کافی برای هماهنگی های لازم وجود داشته باشد.

منبع: getbybus.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد