بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه هراکلیون یونان به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه هراکلیون | Heraklion Airport Transportation

فرودگاه بین المللی هراکلیون دومین فرودگاه پررفت و آمد در کشور یونان است. این فرودگاه شاهراه اصلی ورود گردشگران به جزیره زیبا و توریستی کِرت محسوب می شود. فرودگاه هراکلیون تنها ۵ کیلومتر با مرکز شهر هراکلیون فاصله دارد و دسترسی بسیار آسانی به مرکز شهر فراهم می کند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه هراکلیون و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این اطلاعات به راحتی می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

جزیره کرت

دسترسی از فرودگاه هراکلیون به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به یونان
چگونه در یونان جزیره گردی کنیم؟

فرودگاه هراکلیون که به افتخار نویسنده مشهور یونانی، فرودگاه نیکوس کازانتزاکیس هم نامیده می شود پس از فرودگاه آتن، پرتردد ترین فرودگاه یونان است. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۷ میلیون مسافر برای جابجایی از این فرودگاه استفاده کرده اند. فرودگاه هراکلیون دارای یک ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی است و مسافرانی که قصد سفر به جزیره مشهور کرت را دارند بلیط خود را به مقصد فرودگاه هراکلیون رزرو می کنند. ایرلاین های مشهوری مثل ائروفلوت، آلیتالیا، بریتیش ایرویز، لوفت هانزا، ایزی جت و سوئیس ایرلاینز پروازهایی را به این فرودگاه انجام می دهند که اکثر به صورت فصلی و در تابستان انجام می شود.

بسیاری از هتل های منطقه خدمات ترانسفر فرودگاهی را هم (با دریافت هزینه یا رایگان) در اختیار مسافران قرار می دهند. بنابراین اگر در سفر به کرت در هتل اقامت خواهید داشت می توانید از پذیرش هتل در مورد این سرویس پرس و جو کنید. در غیر این صورت شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. تاکسی سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه هراکلیون است و اتوبوس از سایر گزینه ها ارزان تر. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه هراکلیون

تاکسی

تاکسی سریع ترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه هراکلیون است. البته کرایه تاکسی در مقایسه با اتوبوس بسیار گران تر است، اما به دلیل رفاه و راحتی که دارد بسیاری از مسافران آن را ترجیح می دهند. فاصله فرودگاه از شهر زیاد نیست و با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۱۰ دقیقه می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. یکی از مزایای تاکسی فرودگاه این است که نرخ ثابتی برای کرایه تعیین کرده اند (۲۰ یورو به تاریخ خرداد ۹۷) و به این ترتیب هرجای شهر که بخواهید بروید همین کرایه را پرداخت می کنید. البته اگر قصد سفر به مناطقی خارج از شهر هراکلیون داشته باشید مطمئنا کرایه متفاوت خواهد بود. اگر برای اولین بار به جزیره کرت و فرودگاه هراکلیون سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید و اگر با کودکان خردسال سفر می کنید پیشنهاد می کنیم حتما از تاکسی استفاده کنید. تاکسی ها به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته در فرودگاه حضور دارند و به جابجایی مسافران می پردازند. ایستگاه تاکسی دقیقا بیرون ساختمان ترمینال قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید.

حمل و نقل هراکلیون

اتوبوس

اگر به دنبال ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه هراکلیون می گردید از اتوبوس استفاده کنید. اتوبوس در مقایسه با تاکسی هزینه ای به مراتب ارزان تر دارد اما کندتر از تاکسی حرکت می کند. شرکت اتوبوسرانی KTEL مسئولیت جابجایی مسافران را در فرودگاه هراکلیون برعهده دارد. در طول تابستان که مسافران بیشتری برای سپری کردن تعطیلات به این منطقه سفر می کنند سرویس های بسیار منظمی وجود دارد. اتوبوس های مختلفی در فرودگاه حضور دارند و به مقاصد مختلف هراکلیون مسافران را جابجا می کنند. در فصل تابستان اتوبوس ها هر ۵ الی ۱۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و مسافران را در مدت زمان ۲۰ دقیقه به مرکز شهر هراکلیون می رسانند. اتوبوس های آبی اتوبوس های شهری هستند و اتوبوس هایی که رنگ سبز دارند سرویس اتوبوسرانی منطقه ای هستند. برای اینکه به مرکز شهر هراکلیون بروید باید سوار اتوبوس های آبی رنگ بشوید. اما اگر مقصدتان جایی خارج از شهر و نواحی اطراف است ممکن است اتوبوس های سبز هم به دردتان بخورند.

تنها با کمی پیاده روی می توانید از ترمینال فرودگاه به ایستگاه اتوبوس برسید. اتوبوس های شهری از ۶ صبح تا اواخر بعدازظهر فعالیت دارند و مسافران را به مرکز شهر جابجا می کنند. اتوبوس شماره ۷۸ مسافران را از فرودگاه به ایستگاه اتوبوس هراکلیون  منتقل می کند. بلیط اتوبوس را می توانید از شخص راننده خریداری کنید. توجه داشته باشید که هراکلیون دو ایستگاه اتوبوس دارد که در غرب شهر قدیم (ایستگاه اتوبوس A) و شرق شهر قدیم (ایستگاه اتوبوس B) قرار دارند.

اتوبوس هراکلیون

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید در سفر به هراکلیون و جزیره کرت از آزادی عمل و استقلال بیشتری برخوردار باشید می توایند اتومبیل کرایه کنید. در فرودگاه هراکلیون شرکت های مختلفی حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران عرضه می کنند. شرکت های بین المللی و مشهوری مثل اویس، باجت، یوروپکار، هرتز و سیکست از جمله شرکت های موجود هستند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که برای رانندگی در هراکلیون لازم است گواهینامه بین المللی معتبر داشته باشید و با رانندگی در این منطقه نسبتا آشنا باشید.

سفر به هراکلیون یونان

جزیره کرت | Crete Island

جزیره کرت بزرگ ترین و مشهورترین جزیره یونان و پنجمین جزیره بزرگ در مدیترانه محسوب می شود. هراکلیون بزرگ ترین شهر و مرکز این جزیره محسوب می شود و تقریبا تمام گردشگران از طریق فرودگاه هراکلیون به این جزیره سفر می کنند. جزیره کرت به دلیل موقعیتش تاریخ پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و بارها توسط رومی ها، عثمانی و … تصرف شده است. علاوه بر این، سواحل زیبا و بی نظیر کرت سالانه میلیون ها گردشگر را به سمت خود جذب می کند. سواحل کرت به ویژه در فصل تابستان بسیار شلوغ می شود و تفریحات آبی مختلفی در اختیار مسافران قرار دارد.

منبع: airmundo.com

معرفی فرودگاه بین المللی آیندهوون
معرفی فرودگاه بین المللی آیندهوون
مدارک مورد نیاز برای سوار شدن به هواپیما
مدارک مورد نیاز برای سوار شدن به هواپیما
معرفی فرودگاه شارجه امارات
معرفی فرودگاه شارجه امارات
چرا نروژ در کنار پرازدحام ترین فرودگاهش یک شهر جدید می سازد؟!
چرا نروژ در کنار پرازدحام ترین فرودگاهش یک شهر جدید می سازد؟!