چطور از فرودگاه هیترو لندن به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه هیترو لندن

فرودگاه هیترو لندن (London Heathrow) اصلی ترین فرودگاه شهر لندن و پررفت و آمدترین فرودگاه در بریتانیا محسوب می شود. در سال ۲۰۱۶ بیش از ۷۵ میلیون نفر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کرده اند. فرودگاه هیترو با شهر لندن حدود ۳۲ کیلومتر فاصله دارد و با استفاده از وسایل نقلیه مختلف می توان به مرکز شهر دسترسی پیدا کرد. در این مطلب قصد داریم در مورد حمل و نقل فرودگاه هیترو لندن صحبت کنیم و گزینه های حمل و نقل این فرودگاه را به شما معرفی کنیم. با الی گشت همراه باشید.

گزینه های حمل و نقل فرودگاه لندن

اویستر کارت

مطالب مرتبط:
آشنایی با فرودگاه هیترو لندن
راهنمای سفر به لندن

کارت الکترونیکی اویستر کارت (oyster card) کارت مخصوص حمل و نقل عمومی در انگلیس است. برای استفاده از گزینه های حمل و نقل فرودگاه هیترو لندن بهتر است قبل از هرچیز یک اویستر کارت خریداری کنید.  با خرید این کارت می توانید با هزینه ای به مراتب کمتر از اتوبوس، مترو، قطار و … استفاده کنید. هنگامی که به فرودگاه هیترو رسیدید می توانید از ایستگاه مترو فرودگاه این کارت را تهیه کنید.

استفاده از حمل و نقل فرودگاه هیترو با اویستر کارت
  • اتوبوس نشنال اکسپرس

شرکت نشنال اکسپرس (National Express) سرویس هایی را از فرودگاه هیترو لندن به ویکتوریا و سایر مقاصد در بریتانیا انجام می دهد. این اتوبوس ها از ایستگاه اتوبوس مرکزی در فرودگاه، بین ترمینال های ۱،۲ و ۳ حرکت می کنند. با خرید آنلاین بلیط می توانید از تخفیف های شگفت انگیز استفاده کنید. به طور میانگین، در هر ساعت ۳ اتوبوس از این ایستگاه حرکت می کنند و به سمت ایستگاه ویکتوریا لندن می روند. مسیر فرودگاه هیترو تا لندن حدود ۳۵ الی ۶۰ دقیقه طول می کشد.

  • هیترو هوپا

شرکت نشنال اکسپرس سرویس ویژه ای را به نام هیترو هوپا (Heathrow Hoppa) برای مسافران فرودگاه فراهم کرده و آن ها را از فرودگاه هیترو به هتل های مشهور لندن می رساند. این اتوبوس ها با صندلی های راحت و مدرنی که دارند یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه هیترو لندن به شمار می روند. در این اتوبوس ها لازم نیست بابت چمدان و بارتان هزینه ای بپردازید و هر مسافر می تواند تا دو چمدان و مقداری ساک و کیف دستی همراه داشته باشد. باجه اتوبوس های هیترو هوپا در سالن پروازهای ورودی در ترمینال های شماره ۱، ۳،۴ و ۵ قرار دارد. این سرویس ها به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته فعال هستند.

اتوبوس در حمل و نقل فرودگاه هیترو لندن
  • اتوبوس شب

اتوبوس شب شماره  N9 تقریبا بین ساعت ۱۱:۳۰ شب تا ۵ صبح (بسته به روز هفته) از فرودگاه هیترو لندن به سمت مرکز شهر حرکت می کند. این اتوبوس هر ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کند و مسیر فرودگاه تا مرکز شهر را در مدت زمان تقریبی ۷۵ دقیقه طی می کند.

 

  • قطار

قطار هیترو اکسپرس(Heathrow Express) سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه هیترو لندن به سمت مرکز شهر است. با استفاده از این قطارها در عرض ۱۵-۲۰ دقیقه می توانید به ایستگاه پدینگتون لندن برسید. قطار اکسپرس از ساعت ۵ صبح تا ۱۱:۵۵ نیمه شب به جابجایی مسافران فرودگاه می پردازد.

قطار هیترو کانکت (Heathrow Connect) بین ترمینال های فرودگاه هیترو و ایستگاه پدینگتون به جابجایی مسافران می پردازد. این قطارها هر ۳۰ دقیقه یک بار حرکت می کنند و این مسیر را در حدود ۲۵ دقیقه طی می کنند.

قطار در حمل و نقل فرودگاه هیترو لندن
  • مترو

خط متروی پیکادلی تمام ترمینال های فرودگاه هیترو لندن را به مرکز شهر لندن متصل می کند. این خط مترو در فرودگاه هیترو سه ایستگاه دارد: یک ایستگاه بین ترمینال های ۱،۲ و ۳، یک ایستگاه در ترمینال شماره ۴ و ایستگاهی نیز در ترمینال شماره پنج.

مترو از ساعت ۵ صبح تا ۲۳:۴۰ دقیقه شب فعال است و مسیر فرودگاه هیترو لندن تا مرکز شهر لندن را در مدت زمان ۵۰ دقیقه طی می کند. مترو را شاید دیدنی ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه هیترو لندن دانست، چون این مترو قدیمی ترین شبکه حمل و نقل زیرزمینی در دنیا به شمار می رود. بنابراین با سوار شدن به مترو می توانید تجربه حضور در مترویی ۱۰۰ ساله را نیز تجربه کنید.  برای استفاده از مترو هم می توانید از اویستر کارت خود استفاده کنید و هم اینکه کارت متروی یک روزه یا تعداد نامحدود سفر را تهیه کنید.

مترو در حمل و نقل فرودگاه هیترو لندن
  • تاکسی

در فرودگاه لندن وقتی از سالن خارج می شویم با ردیفی از تاکسی ها مواجه می شویم که منتظر مسافر هستند. برای امنیت بیشتر توصیه می شود تنها از اتوبوس های مشکی و دارای مجوز استفاده کنید. ممکن است تاکسی های متفرقه ای نیز وجود داشته باشند و کرایه ای کمتر را به شما پیشنهاد بدهند، اما پیشنهاد می شود اگر برای اولین بار به لندن سفر می کنید حتما از تاکسی های دارای مجوز استفاده کنید. بهتر است قبل از سوار شدن کرایه مقصد را از راننده بپرسید. تاکسی راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه هیترو لندن است و در مدت زمان یک ساعت شما را به مرکز شهر لندن می رساند. تمام ترمینال های فرودگاه دارای باجه کرایه تاکسی و تاکسی های آرم دار مشکی هستند.

تاکسی در حمل و نقل فرودگاه هیترو لندن

تسهیلات ویژه حمل و نقل

افراد توانخواه که نیاز به تسهیلات ویژه حمل و نقل دارند می توانند از گزینه های مختلف حمل و نقل فرودگاه لندن به راحتی استفاده کنند. کارکنان فرودگاه هیترو به مسافران توانخواه با نیازهای ویژه کمک خواهند کرد تا بهترین وسیله نقلیه را انتخاب کنند. قطارهای هیترو اکسپرس قسمت هایی ویژه برای مسافرانی که از ویلچیر استفاده می کنند در نظر گرفته اند. خارج شدن از قطار در ایستگاه پدینگتون نیز برای این مسافران آسان و بی دردسر خواهد بود. البته مسافران توانخواه این نکته را در نظر داشته باشند که تعداد زیادی از ایستگاه های مترو بالابر ندارند. اما تمام خط اتوبوس رانی شهر لندن مجهز به خدمات ویژه برای سوار و پیاده شدن افراد با ویلچر است و این مسافران از این جهت مشکلی نخواهند داشت.

منبع: heathrow-airport-guide.co.uk

راهنمای متروی بارسلونا
راهنمای متروی بارسلونا
معرفی تاکسی های اینترنتی در کشورهای مختلف
معرفی تاکسی های اینترنتی در کشورهای مختلف
متروسواری در شانگهای
متروسواری در شانگهای
سیستم حمل و نقل در روسیه چگونه است؟
سیستم حمل و نقل در روسیه چگونه است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code