چطور از فرودگاه چِنای هند به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه چنای | Chennai Airport Transportation

فرودگاه بین المللی چنای در فاصله ۲۱ کیلومتری شهر چنای هند قرار دارد. این فرودگاه بعد از فرودگاه های دهلی، بمبئی و بنگلور، چهارمین فرودگاه پررفت و آمد هندوستان به شمار می رود. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۰ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کرده اند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه چنای و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به هند و شهر چنای را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

حمل و نقل فرودگاه چنای

دسترسی از فرودگاه چنای به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
چنای، شهر موسیقی و صنعت + ویدیو
راهنمای سفر به هند
نکات کلیدی سفر به هندوستان

شهر چنای در جنوب شبه قاره هندوستان قرار گرفته و یکی از بزرگ ترین و مهم ترین شهرهای این کشور به شمار می رود. چنای یکی از قطب های اصلی فرهنگی؛ اقتصادی و آموزشی در جنوب هند است و مسافران زیادی با اهداف مختلف تفریحی، تحصیلی و کاری بلیط خود را به مقصد فرودگاه چنای رزرو می کنند. فرودگاه چنای با مرکز شهر چنای ۲۱ کیلومتر فاصله دارد و گزینه های متنوع حمل و نقل فرودگاه چنای دسترسی آسان و خوبی به مرکز شهر فراهم می کند. ایرلاین های مشهوری مثل ایرایندیا، بریتیش ایرویز، امارات، الاتحاد، فلای دبی، لوفت هانزا، قطر ایرویز، سنگاپور ایرلاینز و تای ایرویز پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند. گزینه های حمل و نقل فرودگاه چنای شامل تاکسی، اتوبوس، ریکشا و کرایه اتومبیل است و دسترسی راحت و مناسبی را در اختیار مسافران قرار می دهد. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

شهر چنای در هند

قطار

متاسفانه فرودگاه چنای دسترسی مستقیمی به خط ریلی و راه آهن ندارد. نزدیک ترین ایستگاه قطار در فاصله ۲ کیلومتری از فرودگاه قرار دارد و ایستگاه راه آهن مرکزی هم ۲۵ کیلومتر با فرودگاه فاصله دارد. با استفاده از تاکسی، اتوبوس و ریکشا می توانید خودتان را به ایستگاه قطار برسانید و از آنجا به تمام نقاط شهر و همین طور شهرهای هند متصل شوید.

تاکسی

ایستگاه تاکسی ها در بیرون فرودگاه چنای قرار دارد و به محض خارج شدن از ساختمان آن ها را خواهید دید. با استفاده از تاکسی در مدت زمان حدودا ۵۰ دقیقه می توانید به هتل و مرکز شهر برسید. تاکسی در هندوستان زیاد گران نیست و بسیاری از مسافران به دلیل رفاه و راحتی تاکسی آن را ترجیح می دهند. اگر برای اولین بار به شهر چنای سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید و اگر با کودکان خردسالتان سفر می کنید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه چنای است و امنیت بالایی نیز دارد.

سرویس سفارش آنلاین تاکسی اوبر (Uber) هم در فرودگاه فعالیت دارد و انواع اتومبیل را با قیمتی بسیار ارزان تر به مسافران ارائه می کند. البته برای استفاده از این سرویس می بایست اپلیکشن اوبر را در تلفن همراهتان نصب کرده باشید.

تاکسی چنای

ریکشا

ریکشا نوعی موتور سه چرخه است که در بسیاری از کشورهای جنوب و شرق آسیا مثل هند، مالزی و … استفاده می شود. این وسیله نقلیه جالب به یکی از جاذبه های گردشگری هم تبدیل شده و تجربه سفر با آن مطمئنا برای توریست ها بسیار جذاب است. در شهر چنای هم ریکشا یکی از ارزان ترین در دسترس ترین وسایل حمل و نقل است و در هرکجای شهر می توانید آن ها را پیدا کنید. ریکشا یکی از گزینه های حمل و نقل فرودگاه چنای هم به شمار می رود و بیرون ساختمان ترمینال می توانید ردیف ریکشاها را ببینید که منتظر مسافر هستند. ریکشا بسیار سریع و ارزان است اما خیلی راحت نیست و اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید. ریکشاها کرایه را بر اساس تاکسیمتر محاسبه می کنند، اما حواستان باشد که وقتی سوار می شوید راننده تاکسیمتر را روشن کرده باشد و صفر شده باشد.

ریکشا چنای

اتوبوس

اتوبوس جزء متنوع ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه چنای است و اتوبوس های مختلفی مسافران را به نقاط مختلف شهرچنای جابجا می کنند.

اتوبوس شماره ۱۸A مسافران را از فرودگاه چنای سوار می کند و مستقیما به مرکز شهر چنای می رساند. مدت زمان سفر با این اتوبوس ها حدود ۴۵ دقیقه خواهد بود و اتوبوس ها به طور میانگین هر یکساعت یک بار حرکت می کنند. البته برای اطلاع دقیق تر از زمانبندی حرکت اتوبوس ها می توانید هنگام رسیدن به فرودگاه از کارکنان فرودگاه راهنمایی بخواهید.

علاوه بر این مینی بوس هایی هم در فرودگاه فعالیت می کنند و مسافران را به سمت  Koyambedu می رسانند. این مینی بوس ها هر نیم ساعت یکبار به جابجایی مسافران می پردازند و در مدت زمان کمتر از یک ساعت شما را به مقصد می رسانند.

همچنین اتوبوس های دیگری هم وجود دارد که در مسیرهای مختلف حرکت می کنند و در نهایت مسافران را به مرکز شهر چنای می رسانند. البته این اتوبوس ها در طول مسیر هم توقف می کنند که معمولا برای توقف باید زودتر به راننده اطلاع بدهید.

اتوبوس شهر چنای

کرایه اتومبیل

یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه چنای کرایه کردن اتومبیل است. اگر دوست دارید در مدت اقامت در شهر از آزادی عمل و استقلال بیشتری برخوردار باشید و خودتان در شهر رانندگی کنید می توانید اتومبیل کرایه کنید. کرایه اتومبیل به ویژه برای کسانی که در گروه های کوچک سفر می کنند و هزینه ها را با هم تقسیم می کنند به صرفه هم تمام خواهد شد. شرکت های مختلف هندی و بین المللی در فرودگاه حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت های  معتبر بین المللی مثل اویس، هرتز و یوروپکار در فرودگاه دفتر دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که برای رانندگی در چنای باید گواهینامه بین المللی معتبر داشته باشید و با رانندگی در شهر چنای و هند هم آشنایی داشته باشید. جهت رانندگی در هند همانطور که ممکن است بدانید خلاف جهت سایر کشورها از جمله ایران است.

منبع: chennaiairport.com

راهنمای دقیق سیستم حمل و نقل در استانبول
راهنمای دقیق سیستم حمل و نقل در استانبول
چطور از فرودگاه لیورپول به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه لیورپول به مرکز شهر برویم؟
گشت و گذار در سوچی با قطار و اتوبوس
گشت و گذار در سوچی با قطار و اتوبوس
آیا سفر زمینی به ترکیه امن است؟
آیا سفر زمینی به ترکیه امن است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code