بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه ژنو به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه ژنو | Geneva Airport Transportation

ژنو دومین شهر بزرگ کشور سوئیس و یکی از مشهورترین و مهم ترین شهرهای این کشور است. فرودگاه ژنو تنها ۴ کیلومتر با شهر فاصله دارد بنابراین هیچ گونه مشکلی از نظر دسترسی به مرکز شهر نخواهید داشت. از آنجا که فرودگاه ژنو در بین مرز فرانسه و سوئیس قرار گرفته از هردو کشور به راحتی می توان به این فرودگاه رسید. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه ژنو را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به ژنو را دارید با استفاده از این اطلاعات به راحتی می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

سفر به ژنو

اطلاعات توریست در فرودگاه ژنو

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به ژنو در سوییس
زیباترین شهرهای سوئیس + تصویر

در صورتی که هرگونه سوال یا مشکلی در رابطه با حمل و نقل فرودگاه ژنو دارید می توانید به بخش اطلاعات توریست مراجعه کنید و از آن ها کمک بخواهید. به محض اینکه از سالن دریافت چمدان خارج شوید می توانید تابلوی زردرنگ اطلاعات توریست را مشاهده کنید که در مقابلتان قرار دارد. کارکنان این بخش به زبان انگلیسی مسلط هستند و در مورد مسیر، نقشه شهر، زمانبندی حرکت وسایل حمل و نقل و هرگونه مورد دیگری به مسافران کمک می کنند. اگر نمی دانید کدام گزینه مناسب شماست می توانید آدرس هتل و مقصدتان را به کارکنان اطلاعات بگویید تا شما را در مورد انتخاب بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه ژنو راهنمایی کنند.

حمل و نقل ژنو

بلیط رایگان

یکی از امکانات فوق العاده حمل و نقل فرودگاه ژنو، بلیط رایگان است! بله، برای سهولت رفت و آمد مسافران بلیط های رایگانی به مسافران داده می شود که تا ۸۰ دقیقه اعتبار دارد. به این معنی که در مدت ۸۰ دقیقه پس از ورود به فرودگاه ژنو می توانید از وسایل حمل و نقل در محدوده ۱۰ به صورت رایگان استفاده کنید. پس حواستان باشد که وقتی به فرودگاه رسیدید از این گزینه عالی غافل نشوید. برای این کار باید بلیط هواپیمایتان را داشته باشید و به دستگاه های ویژه در سالن دریافت چمدان مراجعه کنید.

قطار

قطار یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه ژنو است و بسیاری از گردشگران از این طریق خود را به مرکز شهر می رسانند. با استفاده از قطار تنها در عرض ۶ دقیقه می توانید به مرکز شهر ژنو برسید و به این ترتیب، سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه ژنو نیز محسوب می شود. قطارها هر ۱۲ الی ۲۰ دقیقه از فرودگاه ژنو حرکت می کنند و مسافران را به ایستگاه راه آهن مرکزی گار کورناوین (Gare Cornavin) می رساند. از ایستگاه راه آهن می توانید با استفاده از اتوبوس و تراموا به نقاط دیگر ژنو بروید. قطارها از ساعت ۵ صبح تا نیمه شب فعال هستند و به جابجایی مسافران می پردازند. ایستگاه قطار فرودگاه در مرکز خرید فرودگاه قرار دارد و از ترمینال فرودگاه تا ایستگاه لازم است حدود ۵ دقیقه پیاده روی کنید. با استفاده از بلیط رایگان می توانید سوار قطار فرودگاه بشوید و  خود را به مقصد برسانید.

قطار فرودگاه ژنو

اتوبوس

اگرچه قطار بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه ژنو است اما اگر به هر دلیلی نمی توانید از قطار استفاده کنید اتوبوس نیز گزینه بسیار مناسبی است. اتوبوس های شهری فرودگاه را به مرکز شهر مرتبط می کنند و هر ۵ الی ۹ دقیقه یکبار در مقابل فرودگاه توقف می کنند. اتوبوس ها اغلب بسیار راحت و جادار هستند و مسافران را به راحتی به مرکز شهر می رسانند. محدودیت خاصی برای تعداد و ابعاد چمدان های مسافران وجود ندارد، اما به هرحال توجه داشته باشید که اتوبس ها گنجایش محدودی دارند و اگر چمدان های بسیار زیادی همراهتان است شاید چمدان گزینه مناسبی نباشند. اتوبوس های شماره ۵ و ۱۰ شما را در عرض ۱۲ الی ۱۸ دقیقه از فرودگاه به ایستگاه قطار گار روتیه (Gare Routiere) یا بل ار (Bel-Air) می رسانند. مسیرهای حرکت اتوبوس ها به شرح زیر است:

  • اتوبوس شماره ۵: فرودگاه ژنو- گار کورناوین (Gare Cornavin)- بل ار- موزه- تونکس والارد (Thônex-Vallard)
  • اتوبوس شماره ۱۰: فرودگاه- گار کوناویان- بل ار- پاله دزو ویو (Place des Eaux-Vives)- رودخانه
  • اتوبوس شماره ۲۳: فرودگاه- لینیون (Lignon)- گراند لانسی (Grand-Lancy)- زیپلو (ZIPLO )
  • اتوبوس شماره ۲۸: پارفومیر (Parfumerie)- وارنیه (Vernier)- فرودگاه- گراند ساکونکس (Grand-Saconnex)- ناسیون (Nations)- باغ گیاهشناسی
اتوبوس ژنو

تاکسی

شرکت های مختلف تاکسیرانی در فرودگاه ژنو فعالیت می کنند و انواع اتومبیل ها را به مسافران ارائه می کنند. ایستگاه تاکسی های فرودگاه بیرون سالن پروازهای ورودی قرار دارد و می توانید به محض خارج شدن تاکسی ها را مشاهده کنید. کرایه تاکسی به شدت ترافیک، تعداد مسافران و مقدار بار و چمدانتان بستگی دارد. همان طور که می توان حدس زد تاکسی گران ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه ژنو است و بلیط رایگانتان در این مورد کاربردی ندارد. اما به هرحال اگر می خواهید با رفاه و راحتی بیشتری به هتل و مرکز شهر برسید انتخاب مناسبی است. تاکسی برای مسافرانی که برای اولین بار به ژنو سفر می کنند و نگران گم شدن در شهر هستند بهترین انتخاب است. همچنین اگر چمدان های زیادی همراهتان است یا با کودکانتان سفر می کنید می توانید به راحتی با تاکسی به هتل برسید. از آنجا که بسیاری از مسافران در فصول سرد برای استفاده از پیست های اسکی به این منطقه می آیند تاکسی ها شما را به پیست های اسکی و سایر مناطق گردشگری می رسانند.

تاکسی فرودگاه ژنو

گزینه های دیگر

در ژنو بسیاری از هتل ها سرویس شاتل را به میهمانان خود ارائه می کنند. بنابراین بهتر است از قبل با اطلاعات هتل محل اقامتتان تماس بگیرید و در مورد چنین گزینه ای پرس و جو کنید. اگر هتلتان سرویس شاتل ارائه می کند بهترین گزینه برای شما خواهد بود و به راحت ترین شکل ممکن می توانید به هتل بروید.

از آنجایی که فرودگاه ژنو تنها ۴ کیلومتر با شهر فاصله دارد پای پیاده یا با دوچرخه هم می توانید به ژنو برسید! بنابراین پیاده روی و دوچرخه سواری را هم باید جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه ژنو محسوب کرد. البته این گزینه ها برای افراد ماجراجویی که بار زیادی همراهشان نیست مناسب هستند و اگر چمدان های زیادی همراهتان است بهتر با استفاده از قطار یا تاکسی به هتل بروید.

منبع: geneva.info

چطور از فرودگاه کی یف به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه کی یف به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بخارست به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بخارست به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بورگاس بلغارستان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بورگاس بلغارستان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه تولوز فرانسه به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه تولوز فرانسه به مرکز شهر برویم؟