چطور از فرودگاه کفلاویک ایسلند به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه کفلاویک | Keflavik Airport Transportation

فرودگاه بین المللی کفلاویک اصلی ترین و بزرگ ترین فرودگاه کشور ایسلند است و به نام فرودگاه بین المللی ریکیاویک-کفلاویک هم شناخته می شود. این فرودگاه در فاصله ۳ کیلومتری شهر کفلاویک قرار دارد و با پایتخت ایسلند یعنی ریکیاویک ۵۰ کیلومتر فاصله دارد. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه کفلاویک و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به ایسلند را دارید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه کفلاویک است با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

شهر کفلاویک ایسلند

دسترسی از فرودگاه به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به ریکیاویک
تاریخ ایسلند، سرزمینی سرد و یخی
راهنمای سفر به ایسلند

فرودگاه کفلاویک مهم ترین فرودگاه کشور ایسلند است و اکثر پروازهای بین المللی در این فرودگاه انجام می شود. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۸ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کردند و ایرلاین هایی مثل ایرکانادا، بریتیش ایرویز، ایزی جت، لوفت هانزا، ایسلندر و آسترین ایرلاینز پروازهای منظم و فصلی را در این فرودگاه انجام می دهند. گزینه های حمل و نقل فرودگاه کفلاویک بسیار متنوع است و با هر بودجه و زمانی که داشته باشید می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس، ترانسفر خصوصی و کرایه اتومبیل می توانید خود را به هتل و مرکز شهر ریکیاویک برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید انتخاب بهتری داشته باشید.

پایتخت ایسلند

اتوبوس

ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه کفلاویک استفاده از اتوبوس است. شرکت های مختلف اتوبوسرانی در فرودگاه فعالیت دارند و مسافران را به مرکز شهر ریکیاویک جابجا می کنند.

  • اتوبوس اکسپرس فرودگاه: شرکت گری لاین ایسلند سرویس های منظمی را بین فرودگاه کفلاویک و شهرهای کفلاویک و ریکیاویک انجام می دهد. اتوبوس ها به طور میانگین هر ۳۰ الی ۴۵ دقیقه یکبار حرکت می کنند و مسافران را به مرکز شهر جابجا می کنند. اگر چمدان های زیادی ندارید می توانید با استفاده از اتوبوس خود را به مقصد برسانید و در هزینه های سفر به میزان قابل توجهی صرفه جویی کنید.
  • فلای باس: سرویس فلای باس نیز یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه کفلاویک است و از بیرون محوطه فرودگاه مسافران را سوار می کند. این اتوبوس ها ۳۵ الی ۴۰ دقیقه پس از هر پرواز از فرودگاه حرکت می کنند و مسافران را به مرکز شهر می رساند. اتوبوس این مسیرها را در مدت زمان ۴۵ دقیقه طی می کند و بنا به درخواست مسافر در مقابل هتل وایکینگ در Hafnarfjörður و آکتو تاکتو (Aktu Taktu) در Garðabær می رساند. ترانسفر به تمام هتل های بزرگ شهر، هاستل های جوانان و مناطق کمپینگ در فرودگاه وجود دارد.
  • اتوبوس شهری: علاوه بر اتوبوس هایی که ذکر شد، اتوبوس های شهری هم به جابجایی مسافران می پردازند. اتوبوس شماره ۵۵ در Strætó مسافران را بین فرودگاه کفلاویک و مرکز شهر ریکیاویک (ترمینال اتوبوس ها) جابجا می کند. این اتوبوس ها ۹ بار در روز حرکت می کنند و به جابجایی مسافران می پردازند. از آنجا که اتوبوس ۵۵ در طول مسیر توقف های متعددی دارد به نسبت سایر اتوبوس ها دیرتر به مقصد نهایی می رسد.
اتوبوس ایسلند

ترانسفر خصوصی

اگر دوست ندارید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید و حوصله منتظر شدن برای تاکسی را هم ندارید گزینه بهتری پیش روی شماست: ترانسفر خصوصی! این سرویس را می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین رزرو کنید. در این صورت می توانید مطمئن شوید که هنگام رسیدن به فرودگاه راننده در سالن پروازهای ورودی منتظر شما خواهد بود. شرکت های ارائه دهنده این سرویس راننده هایی مجرب دارند که به زبان انگلیسی هم مسلط هستند. اگر همراه با کودک خردسالتان سفر می کنید می توانید درخواست صندلی ویژه کودک را نیز ارائه کنید. ترانسفر خصوصی کرایه بیشتری از تاکسی دارد اما اگر چمدان های بسیار زیاد و سنگینی دارید و می خواهید با حداکثر راحتی به مقصد برسید گزینه ایده آلی محسوب می شود.

حمل و نقل فرودگاه کفلاویک

تاکسی

اگر دوست دارید با رفاه و راحتی بیشتری به هتل برسید و حوصله استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را ندارید از تاکسی استفاده کنید. تاکسی راحت ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه کفلاویک است و بسیاری از مسافران آن را ترجیح می دهند. ایستگاه اتوبوس ها بیرون ساختمان ترمینال قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. اگر برای اولین بار به ایسلند سفر می کنید و با شهر یکیاویک آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان است و اگر با کودکان خردسال سفر می کنید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی ها شما را از مقابل ترمینال سوار می کنند و درب هتل پیاده می کنند. تاکسی ها با استفاده از تاکسیمتر کرایه را محاسبه می کنند. البته گاهی قیمت ثابتی هم به مسافران پیشنهاد می کنند که در این صورت هم کرایه مشابه تاکسیمتر خواهد بود. خوشبختانه تاکسی در ایسلند بسیار امن است و مسافران از این بابت لازم نیست نگران باشند.

تاکسی ایسلند

کرایه اتومبیل

یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه کفلاویک کرایه اتومبیل است. ممکن است برخی مسافران دوست داشته باشند آزادی عمل و استقلال بیشتری در سفر داشته باشند و خودشان در شهر رانندگی کنند. این افراد می توانند اتومبیل کرایه کنند و اگر هزینه ها را با هم تقسیم کنند با این کار در هزینه های سفر هم صرفه جویی می کنند. شرکت های مختلف بین المللی در فرودگاه کفلاویک حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت هایی مثل هرتز، اویس، یوروپکار و باجت در فرودگاه دفتر دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که برای رانندگی در ایسلند لازم است گواهینامه بین المللی معتبر داشته باشید و به رانندگی در خیابان های ایسلند هم نسبتا آشنا باشید.

منبع: getbybus.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد