بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه گلاسکو اسکاتلند به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه گلاسکو | Glasgow Airport Transportation

فرودگاه بین المللی گلاسکو در فاصله ۱۱ کیلومتری مرکز شهر گلاسکو قرار گرفته است. این فرودگاه پس از فرودگاه ادینبورگ دومین فرودگاه بزرگ کشور اسکاتلند و هشتمین فرودگاه بریتانیا به شمار می رود. سالانه بیش از ۱۰ میلیون مسافر برای جابجایی از این فرودگاه استفاده می کنند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه گلاسکو و راه های دسترسی به شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به گلاسکو و اسکاتلند را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

سفر به گلاسکو

دسترسی از فرودگاه گلاسکو به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به گلاسکو
بهترین دانشگاه های اسکاتلند برای تحصیل

فرودگاه گلاسکو یکی از دو فرودگاه اصلی کشور اسکاتلند است و ایرلاین های معتبر بین المللی به مقصد این فرودگاه پروازهای منظمی را انجام می دهند. ایرلاین هایی مثل هواپیمایی امارات، کی ال ام، لوفت هانزا، ایزی جت و … در فرودگاه فعالیت می کنند. اما بیش از هرچیز، ایرلاین های ارزان قیمت و اقتصادی پروازهای متعددی را به فرودگاه گلاسکو انجام می دهند. فرودگاه گلاسکو تنها فرودگاه در اسکاتلند است که دسترسی مستقیمی به بزرگراه دارد. علاوه بر این حمل و نقل فرودگاه گلاسکو نیز بسیار متنوع است و مسافران را به راحتی به مرکز شهر منتقل می کنند. اگر قصد سفر به اسکاتلند و شهر گلاسکو را دارید مشکلی از نظر دسترسی به مرکز شهر نخواهید داشت. گزینه های حمل و نقل فرودگاه گلاسکو بسیار متنوع و مناسب است و با هر بودجه و زمانی که داشته باشید می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. شما با استفاده از قطار، اتوبوس، سرویس شاتل، تاکسی و کرایه اتومبیل می توانید خود را به مقصد برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

فرودگاه گلاسکو

اتوبوس

اکثر اتوبوس ها فرودگاه را به ایستگاه اتوبوس خیابان بیوکانن در مرکز شهر مرتبط می کنند. ایستگاه اتوبوس درست بیرون ساختمان ترمینال فرودگاه قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه اتوبوس ها را خواهید دید.

اتوبوس ۷۷ بیمارستان به مرکز شهر گلاسکو می رود و در طول مسیر از Renfrew، مرکز خرید براهد عبور می کند و در نهایت به بیمارستان دانشگاه گلاسگو می رسد. اتوبوس ها از سکوی شماره ۶ مسافران را سوار می کنند.

اتوبوس مک گیل ۷۵۷: از سکوی ۷ مسافران را سوار می کنند و به سمت ایستگاه قطار خیابان پیزلی گیلمور حرکت می کنند.

اتوبوس شاتل فرودگاه

اتوبوس اکسپرس فرودگاه که با نام اتوبوس شماره ۵۰۰ نیز شناخته می شود سرویس اتوبوس رسمی فرودگاه گلاسکو است. این اتوبوس ها یکی از بهترین و دردسترس ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه گلاسکو هستند. اتوبوس ها به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته به جابجایی مسافران می پردازند. اتوبوس اکسپرس هر ۱۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و مسافران را در عرض ۱۵ دقیقه به مرکز شهر گلاسکو می رسانند. اتوبوس ها در طول مسیر چندین توقف دارند که با توجه به آدرس هتلتان می توانید در یکی از این ایستگاه ها پیاده شوید: خیابان هوپ نزدیک ایستگاه مرکزی، میدان جورج نزدیک ایستگاه خیابان کوئین و ایستگاه اتوبوس بیوکانن.

اتوبوس فرودگاه گلاسکو

تاکسی

فرودگاه گلاسکو در فاصله ۱۱ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و دسترسی خوبی به گلاسکو و سایر شهرهای اسکاتلند دارد. تاکسی راحت ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه گلاسکو است و بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند با تاکسی به هتل بروند. اگر برای اولین بار به گلاسکو سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید و اگر با کودکانتان سفر می کنید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید. ایستگاه تاکسی های فرودگاه درست بیرون سالن پروازهای ورودی قرار دارد و مسافران را به مرکز شهر یا نقاط دیگر شهر می رسانند.

تاکسی گلاسکو

قطار

ایستگاه قطار خیابان گیلمور نزدیک ترین ایستگاه قطار به فرودگاه محسوب می شود و تنها ۱٫۵ کیلومتر با فرودگاه فاصله دارد. اگر می خواهید با استفاده از قطار به مقصدتان برسید با تاکسی یا اتوبوس های شهری به راحتی می توانید خود را به ایستگاه قطار برسانید.  اتوبوس مک گیل ۷۵۷ مسافران را به ایستگاه قطار گیلمور می رساند. بلیط قطار را می توانید به صورت آنلاین یا از ایستگاه های قطار خریداری کنید.

قطار گلاسکو

ترانسفر خصوصی

اگر دوست دارید با رفاه و راحتی به مراتب بیشتری به هتل و مقصدتان برسید می توانید از سرویس ترانسفر خصوصی استفاده کنید. این سرویس را می توانید به صورت آنلاین و قبل از رسیدن به فرودگاه رزرو کنید. به این ترتیب وقتی به فرودگاه برسید راننده در فرودگاه منتظر شما خواهد بود و لازم نیست معطل تاکسی و سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه گلاسکو شوید. اگر همراه با کودک خردسالتان سفر می کنید از قبل هماهنگی های لازم را انجام دهید تا صندلی ویژه کودک در اتومبیل قرار دهند.

کرایه اتومبیل

اگر ۳-۴ نفره به گلاسکو سفر می کنید و دوست دارید خودتان در شهر گشت و گذار کنید می توانید اتومبیل کرایه کنید. کرایه اتومبیل استقلال و آزادی عمل بیشتری به شما می دهد و اگر هزینه ها را با هم تقسیم می کنید برایتان به صرفه هم تمام خواهد شد. شرکت های مختلفی در فرودگاه گلاسگو حضور دارند و خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت های معتبر و بین المللی مثل اویس، یوروپکار، اینترپرایز، آلامو، هرتز، باجت و دالر در فرودگاه گلاسکو حضور دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند. دفتر شرکت ها در سالن پروازهای ورودی قرار دارد و با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

ترانسفر خصوصی

کرایه اتوبوس

برای گروه های بزرگ که به گلاسکو سفر می کنند کرایه اتوبوس به صرفه ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه گلاسکو است. تورهای مسافرتی  و گروه های بیشتر از ۱۰ نفر می توانند با کرایه اتوبوس در هزینه های سفر صرفه جویی کنید. اگر قصد دارید اتوبوس کرایه کنید حتما این کار را قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین انجام دهید تا فرصت کافی برای هماهنگی های لازم وجود داشته باشد.

منبع: getbybus.com

۸ جاذبه دیدنی در اسکاتلند
۸ جاذبه دیدنی در اسکاتلند
راهنمای سفر به گلاسکو
راهنمای سفر به گلاسکو
میراث شومی که می توانست نسل انسان را منقرض کند
میراث شومی که می توانست نسل انسان را منقرض کند
چرا بن بست های ادینبورگ معروف هستند؟
چرا بن بست های ادینبورگ معروف هستند؟