چطور از فرودگاه گوانگجو چین به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه گوانگجو | Guangzhou Airport Transportation

فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو در ۲۸ کیلومتری مرکز شهر گوانجو قرار گرفته و یکی از سه فرودگاه پررفت و آمد در چین به شمار می رود. گوانجو در گذشته یکی از مقاصد مهم در مسیر جاده ابریشم بوده و امروز نیز یکی از قطب های اقتصادی و تجاری کشور چین محسوب می شود. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه گوانگجو و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما  معرفی کنیم. اگر قصد سفر به گوانجو چین را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی به هتل و مرکز شهر برسید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

سفر به گوانجو چین

دسترسی از فرودگاه گوانگجو به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به گوانجو
گوانجو، دروازه جنوبی چین

فرودگاه گوانگجو قطب اصلی فعالیت های چاینا ساوترن ایرلاینز (China Southern Airlines) و یکی از قطب های شنزن ایرلاینز (Shenzhen Airlines) به شمار می رود. فرودگاه گوانگجو یک ترمینال مسافربری دارد و ترمینال دوم نیز قرار است در سال جاری (۲۰۱۸) افتتاح شود. فرودگاه گوانگجو به صورت ۲۴ ساعته باز است و به ارائه خدمات به مسافران می پردازد. ایرلاین هایی مثل اوا ایر، کاتای پسیفیک، ترکیش ایرلاینز، ایر فرانس، قطر ایرویز، امارات و آنا پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند. همان طور که گفتیم فرودگاه گوانگجو در فاصله ۲۸ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و تا چند سال گذشته اتوبوس تنها گزینه حمل و نقل عمومی فرودگاه بود. اما خوشبختانه امروزه شبکه مترو، فرودگاه را نیز پوشش می دهد و با استفاده از مترو می توانید به سرعت به مرکز شهر برسید. سیستم حمل و نقل فرودگاه گوانگجو شامل تاکسی، ۶ خط اتوبوس اکسپرس و قطار است.

خیابان گوانجو

مترو

راحت ترین راه برای رسیدن به مرکز شهر استفاده از خط ۳ مترو گوانجو است. با انتخاب مترو دیگر نگران گیر کردن در ترافیک نیستید و به راحتی و در زمانی کوتاه می توانید به مرکز شهر برسید. با استفاده از مترو در مدت زمان ۳۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید. قطارها از ۶ صبح تا ۱۱ شب فعال هستند و هر ۷ دقیقه یکبار حرکت می کنند. خط ۳ مترو در ایستگاه Jiahewanggang با خط ۲، در ایستگاه راه آهنگ شرق گوانجو و ایستگاه Tiyu Xilu با خط ۱ و در ایستگاه Kecun با خط ۸ تلاقی پیدا می کند. بنابراین اگر هتل و مقصدتان در این مسیرها قرار دارد می توانید با خط عوض کردن در نزدیک ترین ایستگاه به مقصد پیاده شوید.  ایستگاه مترو فرودگاه دقیقا زیر ساختمان ترمینال بایون گوانگجو قرار دارد.

مترو گوانجو

تاکسی

تاکسی راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه گوانگجو است و کرایه نسبتا منصفانه ای دارد. علاوه بر این، ترافیک شهری به بدی پکن یا هنگ کنگ نیست. بنابراین با استفاده از تاکسی می توانید به راحتی و بدون دردسر به هتل برسید. اگر برای اولین بار به شهر گوانجو سفر می کنید و با شهر آشنایی ندارید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید. همین طور اگر چمدان های زیادی همراهتان است یا با کودکانتان سفر می کنید نیز تاکسی انتخاب راحت تری خواهد بود. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۴۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر گوانجو برسید. تاکسی ها در فرودگاه گوانگجو با استفاده از تاکسیمتر کرایه را محاسبه می کنند.

تاکسی فرودگاه گوانگجو

اتوبوس اکسپرس فرودگاه

پنج خط اتوبوس اکسپرس و ۶ خط مستقیم فرودگاه مسافران را از فرودگاه گوانگجو به مرکز شهر منتقل می کند. این اتوبوس ها هر ۲۰ الی ۳۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و در مقابل هتل های مشهور، ایستگاه های راه آهن و اتوبوس توقف می کنند. بلیت اتوبوس را می توانید از باجه های مخصوص در ساختمان فرودگاه تهیه کنید. اتوبوس یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه گوانگجو است و با تنوع مسیرها اکثر نقاط شهر را پوشش می دهد. در فرودگاه گوانگجو مسیرهای اتوبوسرانی مختلفی وجود دارد، بنابراین قبل از سوار شدن باید مطمئن شوید کدام اتوبوس برایتان مناسب تر است. برای این منظور می توانید از کارکنان فرودگاه راهنمایی بخواهید. به طور کلی با اتوبوس ۱ ساعت طول می کشد تا به مرکز شهر گوانجو برسید.

راننده های اتوبوس معمولا انگلیسی صحبت نمی کنند. بنابراین بهتر است همراهتان (یا داخل گوشی موبایل) نقشه داشته باشید و مقصد را روی نقشه به راننده نشان دهید. یکی دیگر از کارهایی که می توانید بکنید این است که آدرس هتل و مقصدتان را ترجیحا به زبان چینی روی کاغذی همراهتان داشته باشید.

حمل و نقل فرودگاه گوانگجو
  • اتوبوس شاتل شماره ۱

از فرودگاه به مرکز شهر گوانجو و ایستگاه قطار

ساعات کاری: ۵ صبح تا ۱۱ شب

فواصل زمانی حرکت اتوبوس ها: ۵ الی ۱۵ دقیقه یکبار

 

  • اتوبوس شاتل شماره ۲

از فرودگاه به هتل های GITIC Plaza ، Holiday Inn، President Hotel و Garden Hotel

ساعات حرکت اتوبوس ها: ۵:۳۰ صبح تا ۱۰ شب

فواصل زمانی: ۱۵-۳۰ دقیقه یکبار

 

  • اتوبوس شاتل شماره ۳

از فرودگاه به Haizhu Baohua Plaza، Fangcun Bus Station و Rosedale Hotel

ساعات کاری: ۵:۳۰ دقیقه صبح تا ۱۰ شب

فواصل زمانی: هر ۳۰ دقیقه یکبار

 

  • اتوبوس شاتل شماره ۴

از فرودگاه به سمت هتل Zhonglv، دانشگاه فنی Hunan، ایستگاه اتوبوس Dongpu ، میدان Lejieti، هتل Mingzu، Tigang Huayun، ایستگاه اتوبوس Dongpu  و ایستگاه اتوبوس Guangyuan

ساعات حرکت اتوبوس ها: ۶ صبح تا ۹ شب

فواصل زمانی: هر یک ساعت یکبار

اتوبوس فرودگاه گوانگجو

سرویس شاتل هتل

اکثر هتل ها سرویس شاتل را به مسافران خود ارائه می کنند. این سرویس ها معمولا رایگان هستند اما برای استفاده از آن ها باید از قبل رزرو کرده باشید. برای اطلاعات بیشتر با پذیرش هتلتان تماس بگیرید. با استفاده از شاتل می توانید از فرودگاه به هتل بروید و در مسیر برگشت نیز از هتل به فرودگاه بروید. اگر هتل محل اقامتتان چنینی سرویسی ارائه می دهد دیگر لازم نیست نگران گزینه های حمل و نقل فرودگاه گوانگجو باشید.

کرایه اتومبیل

اگر بیش از ۴ نفر هستید یا چمدان و بار زیادی همراهتان است پیشنهاد می کنیم اتومبیل کرایه کنید. شما می توانید از طریق آژانس مسافرتی محلی سرویس اتومبیل همراه راننده انگلیسی زبان را کرایه کنید. راننده در فرودگاه منتظر شما می ماند و شما را به درب هتل یا مقصدتان در مرکز شهر گوانجو می رساند.

منبع: tripsavvy.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد