در فرودگاه وارنا چه کار کنیم؟

راهنمای فرودگاه وارنا | Airport Varna Guide

از آن جایی که بلغارستان یکی از مسیرهای مورد علاقه ی ایرانیان است، پس باید تا به حال کمابیش با فرودگاه وارنا آشنا شده باشید. این فرودگاه بین المللی در زمره ی فرودگاه های بسیار مهم کشور بلغارستان است و به عنوان شاهراه ورود به بلغارستان محسوب می گردد. این فرودگاه بسیار بزرگ دارای طراحی داخلی و البته بیرونی بسیار زیبا و چشم نوازی است به صورتی که فرودگاه بین المللی وارنا این روزها در زمره ی یکی از جاذبه های این شهر نیز قرار می گیرد. شما می توانید با خرید تور وارنا الی گشت به بلغارستان سفر کنید و ضمن داشتن سفری فوق العاده، این فرودگاه را هم از زاویه ای دیگر ببینید. در ادامه با ما تا پایان این مطلب در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم راهنمای فرودگاه وارنا را مورد بررسی قرار دهیم.

وارنا

در فرودگاه وارنا چه کارهایی را می توان انجام داد؟

مطالب مرتبط:
معرفی بهترین مسیرهای طبیعت گردی در بلغارستان
چطور از فرودگاه وارنا بلغارستان به مرکز شهر برویم؟
بهترین موزه های شهر وارنا، بلغارستان

در ابتدای راهنمای فرودگاه وارنا باید بگوییم که از آن جا که این فرودگاه بین المللی، روزانه بیش از هزاران نفر مسافر را از سرتاسر جهان در خود پذیرا است، به همین خاطر برای رفاه حال مسافرین و مراجعین خود از همه نظر، امکانات متنوع و مختلف رفاهی را در نظر گرفته است و در میان فرودگاه های پیشرفته و مدرن و به اصطلاح دوستدار مسافر قرار می گیرد.

این فرودگاه در حدود ۷۰ مقصد خارجی در ۲۵ کشور مختلف را با همکاری شرکت های هواپیمایی مختلف چه بلغاری و چه خارجی در خود پذیرا می باشد. این فرودگاه که سالیانه میلیون ها مسافر را در خود پذیرا می باشد، دارای امکانات مختلفی است که بی شک همه ی آن ها دست در دست هم داده اند تا مسافرین در این فرودگاه بیکار نمانند. این فرودگاه بار آخری که مورد بازسازی قرار گرفت برابر با سال ۲۰۱۶ میلادی بود و به همین خاطر می توان گفت که تجهیزات به روز و در خور توجهی در خود دارد.

اگر با الی گشت به وارنا در بلغارستان سفر کنید، هم بی شک تجربه ی سفری فوق العاده را به این کشور خواهید داشت و هم از این رو پیشنهاد می کنیم که مخصوصا اگر دفعه ی اولتان است که تصمیم گرفته اید که به وارنا سفر کنید، برای این که سفری خوب و دلچسب داشته باشید، حتما با تور وارنا الی گشت همسفر شوید.

ترمینال فرودگاه

با توجه به راهنمای فرودگاه وارنا شما می توانید کارهای بانکی خود را با استفاده از درگاه های بانکی و دستگاه های ATM بانک های بین المللی انجام دهید. همچنین در این فرودگاه شعبات صرافی برای کارهای ارزی شما موجود است.

باید این مطلب را به اطلاع شما برسانیم که به این علت که پروازهای خارجی به این فرودگاه بسیار زیاد است، ترمینال پروازهای خارجی کما بیش شلوغ است اما وسعت سالن مربوطه، باعث می شود تا این شلوغی زیاد هم به چشم شما نیاید. همانند تمامی فرودگاه های بزرگ جهان در راهنمای فرودگاه وارنا خوهید دید که این فرودگاه هم امکانات رفاهی مناسبی برای مسافران خود دارد. اگر به فرودگاه وارنا سفر می کنید، اگر وقت دارید حتما به فروشگاه ها و استندهای فروش سوغاتی و لوازم بهداشتی و آرایشی این فرودگاه سر بزنید و از آن ها خرید کنید.

در این فرودگاه می توانید به فروشگاه های آن که برندهای مطرح و مختلفی از سراسر جهان در آن حضور دارند و هر کدام اجناس و لوازم های بهداشتی وآرایشی خود را با قیمت های مختلفی ارائه می نمایند مراجعه نمایید و خرید کنید. البته دانستن این نکته برای شما در راهنمای فرودگاه وارنا ضروری است که بدانید در بین آنها فروشگاه هایی هستند که دیوتی فری (Duty Free) یا همان به اصطلاح فروشگاه های بدون مالیات باشند.

ترمینال

اگر هم که خسته و یا گرسنه هستید، به رستوان ها و یا کافه های این فرودگاه مراجعه کنید و از منوهای بلغاری و بین المللی آن استفاده نمایید. در این فرودگاه برای رفاه حال مسافران هم فست فود و هم رستوران با منوهای مختلف برای سلیقه های مختلف و متنوع مسافران وجود دارد.

البته باید این نکته را در نظر بگیرید که برای صرف به طور مثال کیک و نوشیدنی داغ حتما به کافه های خوب این مجموعه ی فرودگاهی سر بزنید زیرا در کنار آن ها می توانید از اینترنت پر سرعت و رایگان آن نیز استفاده نمایید و در حالی که کمی خستگی در می کنید می توانید به کارهای آنلاین خود نیز رسیدگی نمایید البته در تمامی محوطه ی فرودگاه شما به اینترت دسترسی دارید.

در ادامه ی مطلب راهنمای فرودگاه وارنا، برای این که ازاین فرودگاه به مرکز شهر بروید نیز راه های متنوع و مختلفی در پیش روی شماست. وارنا شهر خیلی بزرگی نیست و فرودگاه نیز در فاصله نسبتا کمی از شهر قرار دارد. بنابراین گزینه های حمل و نقل فرودگاه وارنا به اندازه کلان شهرهای بزرگ نیست. با این حال به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توانید خودتان را به هتل برسانید.

جایگاه فرودگاه

بیرون از ترمینال شماره ۲ خط اتوبوسرانی شماره ۴۰۹ مسافران را از فرودگاه به سمت مرکز شهر جا به جا می کند. اتوبوس ها هر ۱۵ دقیقه یک بار حرکت می کنند و مسافران را از فرودگاه به نقاط مختلف وارنا می رسانند.

تاکسی راحت ترین و بی دردسرترین گزینه حمل و نقل فرودگاه وارنا محسوب می شود و شما را درب هتل پیاده می کند. اگر برای اولین بار به وارنا سفر می کنید و چمدان های زیادی همراهتان دارید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. ایستگاه تاکسی های وارنا در مقابل ساختمان ترمینال قرار دارد. اگر در مدت اقامت در وارنا دوست دارید زیاد در شهر تردد کنید و می خواهید آزادی عمل و استقلال بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید.

هزینه ی کرایه شاید کمی گران باشد اما اگر چند نفر باشید و هزینه ها را با هم تقسیم کنید برایتان به صرفه تمام خواهد شد. ترانسفر خصوصی نیز یکی دیگر از سرویس های حمل و نقل فرودگاه وارنا است. اگر می خواهید رفاه و راحتی به مراتب بیشتری داشته باشید و به محض رسیدن به فرودگاه سوار ماشین شوید از این سرویس استفاده کنید.

فرودگاه

مختصری از تاریخچه ی فرودگاه وارنا

در آخر و در مطلب راهنمای فرودگاه وارنا باید بدانید که در سال ۱۹۴۶ مسئولین شهر وارنا تصمیم گرفتند تا در این محل و در نزدیکی روستای آکاساکو که در حال حاضر به شهر تبدیل شده است، فرودگاهی را تاسیس نمایند. این فرودگاه جدید که در چند کیلومتری غربی شهر قرار می گرفت، مردم محلی را بسیار مشتاق به این کرد که آن ها هم دستی بر کمک برای ساخت فرودگاهی برای شهرشان برسانند.

با این که سالیان سال است که از ساخت فرودگاه بین المللی وارنا می گذرد ولی این فرودگاه با ترافیک سنگین در زمینه ی مسافران و صنعت گردشگری رو به رشد بلغارستان مواجه شده است. فرودگاه بین المللی وارنا، سومین فرودگاه بزرگ بلغارستان محسوب می شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد