این راه ها زیباترین مسیرهای پرواز در دور دنیا هستند!

زیباترین مسیرهای پروازی در دنیا

پرواز کردن به همان قدر که خود زیباست، می تواند زیبایی دو چندان بیشتری نیز داشته باشد. تا به حال در طی سفرهای هوایی خود به این نکته توجه کرده اید که از بالا منظره ی پایین چقدر می تواند متفاوت و جذاب باشد؟ این مورد مخصوصا برای کسانی که ترس از پرواز دارند و یا می خواهند که اوقات سفر خود را بگذارنند، پیشنهادی خوبی است که برای سفرهای هوایی خود، زیباترین مسیرهای پروازی در دنیا و یا مقصد معلوم و مشخص خود را انتخاب نمایند. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، زیباترین مسیرهای پروازی در دنیا را بشناسیم و مورد بررسی قرار دهیم.

جزیره ی کائوای

دیواره ی بزرگ مرجانی استرالیا | The Great Barrier Reef

مطالب مرتبط:
جبران تاخیر در پروازها چگونه صورت می گیرد؟
امکانات و تفاوت کلاس های پروازی در پروازهای هند
آیا پرواز با حیوانات خانگی امن است؟

اولین مسیری که می خواهیم از بین زیباترین مسیرهای پروازی در دنیا به شما معرفی کنیم، دیواره ی مرجانی بزرگ در کشور استرالیا است. جدا از این که این دیوار طبیعی یکی از بزرگ ‌ترین پدیده های طبیعی جهان است اما، این تنها نمایش از زیبایی این پدیده نیست بلکه منظره ای که این پدیده از منظر بالادستی ایجاد می نماید، این منطقه را در زمره ی زیباترین مسیرهای پروازی در دنیا قرار داده است.

این دیوار طبیعی در واقع از ۳ هزار سد مرجانی جدا از هم و ۸۸۰ جزیره و هزاران نوع گیاه، پرنده و حیات مرجانی مختلف نیز تشکیل شده است. منظره ی این دیوار از داخل هواپیما چنان دیدنی و زیباست که کسانی که به این منطقه سفر می کنند، بتوانند تا سازوکاری را به کار ببرند تا این که سفرهای هوایی خود از این منطقه گذر نمایند.

دیواره ی بزرگ مرجانی استرالیا

قله ی اورست | Mount Everest

در برابر زیبایی رشته کوه های اورست چه کسی می تواند مقاومت و مخالفت کند؟ در فیلم های اکشن و ماجراجویی هالیوودی دیده اید که چه صحنه هایی را مخصوصا در بالای این کوه ها فیلمبرداری کرده اند؟

من که خود به شخصه بارها خواسته ام تا به جای شخصیت اصلی فیلم باشم و منظره ی هیمالیا را از بالا ببینم زیرا ویژگی های طبیعی بسیار زیادی وجود دارد که قله ی اورست را به یکی از زیباترین مسیرهای پروازی در دنیا تبدیل نموده است.

اورست آن قدر معروف است که مردم از سراسر جهان و در هر شرایطی تا به حال بارها تلاش کرده اند تا با وضعیت های مختلف و شرایط گوناگون به این منطقه سفر کنند تا زیبایی های این منطقه را از جهات مختلف ببینند و این قله را فتح نمایند.

هر چند امروزه دیگر لازم نیست حتماً ورزشکار باشید تا بتوانید آن را از نزدیک ببینید. در دنیا هستند شرکت های مختلفی که با برگزاری تورهای ۱ ساعته ی هوایی، مشتاقان بازدید از این منطقه را به این منطقه ببرند تا از آن بازدید نمایند. بهترین فصل برای بازدید از اورست از اکتبر تا آوریل یعنی از ۹ مهر تا ۱۰ اردیبهشت است.

قله ی اورست

آبشار آنجل | Angel Falls

برای بیشتر کسانی که علاقه مند هستند به زیبایی های طبیعی، آبشار آنجل در کشور ونزوئلا نامی آشنا است که به تازگی کشف شده است که نه تنها از روبرو بلکه از منظره ی بالا نیز بسیار جذاب و دیدنی است و به همین خاطر در زمره ی زیباترین مسیرهای پروازی در دنیا قرار گرفته است.

آبشار آنجل که در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته است، یکی از زیباترین آبشارهای جهان است و به دره ی شیطان نیز می‌ ریزد. جالب است بدانید که مردم بومی این منطقه در ونزوئلا به این آبشار، کره ‌پا کوپای مر (Kerepakupai-mer) می‌ گویند و علت این نام گذاری به احترامی که مردم برای این کوه قائل هستند باز می گردد.

اما می رسیم به نام آنجل که بر روی این آبشار گذاشته شده است و از آن جایی نشات گرفته است که نام یک خلبان برداشته شده است که در جریان جستجوی طلا در سال ۱۹۳۷ میلادی کشف شد. ارتفاع این آبشار به قدری زیاد است که آب قبل از رسیدن به نزدیکی زمین به خاطر باد شدید به حالت اَتمایزه شده در می آید و در نهایت به ابری مرطوب تبدیل می ‌گردد. حال با این شرایط تصور نمایید که این همه زیبایی بر فراز این مسیر طبیعی زیبا پرواز کنید… .

آبشار آنجل

دلتای اوکاوانگو | Okavango Delta

یکی دیگر از زیباترین مسیرهای پروازی در دنیا را می توان دلتای اوکاوانگو (Okavango Delta) در بوتسوانا یکی از دیدنی ‌ترین نواحی حیات‌ وحش در جهان است که هنگام رد شدن از این قسمت، زیبایی های بسیاری را نصیب مسافران می کنند.

اوکاوانگو در واقع بزرگ‌ ترین دلتای داخلی دنیا است و دسترسی به طبیعت وحشی آفریقا را با هیجان بی ‌نهایت به شما هدیه می‌ دهد. در این پرواز، آرامش و زیبایی یک دلتای دست نخورده و مناظری حیرت ‌انگیز از زیبایی طبیعی منطقه را تماشا خواهید نمود.

این سفر هوایی به شما زاویه ی دیدی بزرگ و جهان شمول و ۱۸۰ درجه ای از مناظر را داده و شما در نتیجه می ‌توانید دشت ‌های سیلابی با طبیعت طلایی و جزیره‌ هایی از درختان نخل سر سبز را در این منطقه ببینید.

از آن بالا اسب ‌های آبی، فیل‌ ها و بوفالو‌ها در زیر سایه ی درختان قابل رویت می باشد. این پروازها بر فراز دلتای اوکاوانگو، معمولاً با هواپیماهای سبک تک موتوره انجام می ‌شوند ولی سرویس هلیکوپتر هم برای مسافران و مشتاقان موجود می باشد.

زیباترین مسیرهای پروازی در دنیا

گرند کنیون | Grand Canyon

زیباترین مسیرهای پروازی در دنیا را می توان به گرند کنیون نیز بسط داد. گرند کنیون در واقع منظره ‌ای الهام بخش و جذاب است که در زمره ی بهترین مقاصد گردشگری در سراسر جهان به شمار می ‌رود. در این دره ی زیبا، ترکیب بی ‌همتای رنگ‌ های زمینی و فرم‌ منحنی صخره‌ ها توسط رودخانه ی کلورادو شکل گرفته است. گرند کنیون با صخره‌ ها و دره‌ های مرتفعش بخش زیبای طبیعت را برای مشافران به نمایش می ‌گذارد. اندازه ی باور نکردنی‌ آن بسیاری از بازدیدکنندگان را به زانو در می ‌آورد و پاک شیفته ی خود می سازد. یکی از بهترین راه ‌های تماشای این شگفتی طبیعی، پرواز با هلیکوپتری است که از مبدائی نزدیک از زمین بلند می ‌شود.

گرند کنیون

بوتان | Bhutan

به شما حق می دهیم که تا به حال نام کشور بوتان به گوشتان نخورده باشد زیرا این سرزمین به آرامی تمام روزگار خود را می گذراند اما زیبایی این سرزمین صدای بلند و رسایی دارد و به عنوان یکی از زیباترین مسیرهای پروازی در دنیا شناخته می شود. هرگاه کسی به سرزمین بوتان سفر می کند، گزینه‌ ی دیگری ندارد و باید حتماً از فرودگاه پارو، تنها فرودگاه بین ‌المللی این کشور استفاده نماید. این فرودگاه که در ارتفاع ۲.۴ کیلومتری از سطح دریا قرار گرفته است با قله ‌هایی مرتفع احاطه شده است و یکی از خطرناک ‌ترین فرودگاه ‌های جهان است. پروازهای ورودی و خروجی این فرودگاه باید حتماً در ساعات روشن روز انجام شوند و با دقت بینایی کامل صورت بگیرند. اگر از تمام این خطرات ترسی ندارید، با مناظری خیره‌ کننده، آب‌ های آبی زلال، رودخانه پارو و سرسبزی‌ های هیمالیا روبرو خواهید شد.

دلتای اوکاوانگو

مالدیو | Maldives

کشور مالدیو که به بیشتر به جاذبه های دریایی و ساحلی اش معروف است، برای اکثر مردم تصویر معروف با آب ‌های اقیانوسی تیره، سواحل سفید و درختان نخل پیوند خورده را در پی دارد. اما اگر می خواهید تا به خوبی به عمق زیبایی این مناظر پی ببرید، تنها راهش سفر در بالای جو آسمان است. بازدید از ترکیب رنگ آبی اقیانوس، از آسمان گرفته تا دریا فقط با پرواز برای شما ممکن و میسر است که می تواند منظره ای پانورامایی نیز به شما هدیه بدهد.

مالدیو

جزیره ی کائوای | Kauai

کائوای (Kauai) اولین قسمت از جزایر هاوایی است که از اقیانوس سر در آورد و طی میلیون ‌ها سال توسط طبیعت تغییر شکل یافت. زیبایی افسانه ‌ای و طبیعی جزیره ی کائوای در ساحل ناپالی (Na Pali) به طول ۲۲ کیلومتر خلاصه می‌ شود که با آبشارها و صخره‌ های بسیار زیبایش شما را حیرت زده خواهد کرد. باید حتماً دره ی وایمئا یا گرند کنیون اقیانوس آرام را هم تماشا کنید.

به این مسئله توجه داشته باشید که مزیت این پرواز این است که بسیاری از جاذبه هایی که از بالا برای شما جذاب به نظر می رسند در واقع از بعد زمینی خود حتی قابل دیدن نیستند.

بوتان

شفق قطبی | Aurora

حتی تصورش هم آدرنالین خون را زیاد می کند که در هنگام رخ دادن پدیده ی شفق قطبی در بالای ابرها باشید و این پدیده ی پیچیده و زیبای طبیعی را از نزدیک ببینید. اما این توصیفاتی که برای شما گفتیم، اصلا دیگر آرزو و یا یک امر دست نیافتنی نیست بلکه شما به راحتی می توانید با خرید یک پرواز چارتری از زیباترین مسیرهای پروازی در دنیا در هنگام وقوع یک پدیده ی طبیعی زیبا این امر را برای خود میسر نمایید.

در واقع در آوریل سال ۲۰۱۷ میلادی برای اولین پرواز چارتری تجاری برای تماشای شفق جنوبی در جزیره جنوبی نیوزلند از زمین بلند شد و این امکان را به کسانی که دوست دارند تا صحنه ای خاص از طبیعت را ببینند را در اختیارشان قرار نهاد.

شفق

این هواپیما زمانی که از زمین بلند شد، حامل بیش از ۱۳۰ عکاس و مسافر ماجراجوی مشتاق برای بازدید از شفق قطبی بود. این پرواز که ۸ ساعت به طول انجامید، برای ۲ بار از خط زمانی بین ‌المللی عبور کرد تا مسافران هر دو طرف بتوانند نمای خوبی از این نورهای زیبا را ببینند.

هواپیمایی سنگاپور طولانی ترین پرواز جهان را راه اندازی می کند!
وحشتناک ترین چیزهایی که در گیت بازرسی فرودگاه کشف شده اند!
قدیمی ترین هواپیماهای مسافربری جهان که هنوز هم کار می کنند!
وقت شناس ترین ایرلاین های دنیا سال ۲۰۱۸

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code