معرفی فرودگاه بین المللی دیووپو، اورومچی چین

فرودگاه اورومچی چین | Ürümqi Diwopu International Airport

اورومچی پایتخت منطقه مستقل شینجیانگ (Xinjiang) در شمال غربی جمهوری خلق چین می باشد. اورومچی به عنوان یک مرکز بزرگ در سلسله تانگ (Tang) در مسیر جاده ابریشم قرار داشته و شهرت فرهنگی و تجاری خود را از آنجا به دست آورده است. این شهر در طول سلسله چینگ در قرن نوزدهم مجددا توسعه یافت. در سال ۲۰۱۵ شهر اورومچی به عنوان دومین شهر بزرگ در شمال غربی چین با جمعیت ۳٫۵ میلیون نفر و همچنین بزرگترین در آسیای مرکزی بوده است. بر اساس کتاب رکوردهای گینس، شهر اورومچی به عنوان دورترین شهر از تمامی دریاهای جهان شناخته می شود. از دهه ۱۹۹۰ این شهر شاهد یک پیشرفت اقتصادی بزرگ بوده و در حال حاضر به نقطه عطفی برای حمل و نقل منطقه و همچنین یک مرکز تجاری، سیاسی، فرهنگی تبدیل شده است. در ادامه معرفی فرودگاه های جهان قصد داریم تا فرودگاه اورومچی چین و خدمات این فرودگاه بین المللی را به شما معرفی نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

فرودگاه اورومچی چین و خدمات این فرودگاه بین المللی

فرودگاه بین المللی دیووپو، اورومچی چین+

مطالب مرتبط:
معرفی کامل استان های کشور چین
معرفی پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی چین جنوبی
معرفی شرکت هواپیمایی چین جنوبی

فرودگاه اورومچی چین که به فرودگاه بین المللی ایووپو نیز مشهور می باشد با کد یاتا URC و کد ایکائو ZWWW در شهر اورومچی چین، پایتخت منطقه مستقل شینجیانگ اویگور در شمال غربی کشور چین واقع شده است. این فرودگاه بین المللی در شهرستان دیووپو در منطقه ژینشی (Xinshi) در ۱۶ کیلومتری شمال غربی مرکز شهر اورومچی قرار گرفته است. فرودگاه اورومچی چین به عنوان مرکز خطوط هوایی چاینا ساترن (China Southern Airlines) و همچنین هاینان ایرلاین (Hainan Airlines) شناخته شده و در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۳ میلیون مسافر از طریق این فرودگاه جا به جا شده اند. فرودگاه بین المللی اورومچی به عنوان نوزدهمین فرودگاه شلوغ از نظر تعداد مسافر در سراسر چین می باشد. لازم به ذکر است که شرکت هواپیمایی چاینا ساترن در زمان نوشتار این مطلب از فرودگاه بین المللی امام خمینی به مقصد فرودگاه اورومچی پرواز مستقیم انجام می دهد.

فرودگاه بین المللی دیووپو، اورومچی چین

ترمینال ها و باند فرود فرودگاه بین المللی اورومچی

فرودگاه بین المللی اورومچی در حال حاضر دارای یک باند با طول ۳۶۰۰ متر و عرض ۴۵ متر می باشد و استحکام باند یا PCN آن نیز ۷۴ است. ۲ باند فرود دیگر نیز در حال ساخت بوده که یکی با ۳۶۰۰ و دیگری با ۳۲۰۰ متر طول و عرض ۶۰ متر می باشد. ترمینال شماره یک این فرودگاه در سال ۱۹۷۴ افتتاح شده و از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ برای بازسازی بسته شد تا اینکه در ۱ آوریل ۲۰۱۴ عملیات در این ترمینال از سر گرفته شد. ترمینال شماره یک اغلب به پروازهای منطقه ای اختصاص یافته است. ترمینال شماره ۲ فرودگاه اورومچی در سال ۱۹۹۴ شروع به ساخت کرده و در ۱۲ می ۲۰۰۲ به بهره برداری رسید. از ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۰ این ترمینال برای نوسازی بست شده و در ۱۶ آوریل ۲۰۱۱ عملیات آن از سر گرفته شد. این ترمینال برای پروازهای داخلی خارج از منطقه شینجیانگ استفاده می شود. ساخت ترمینال شماره ۳ این فرودگاه بین المللی ذر سال ۲۰۰۷ با هزینه ای بالغ بر ۳۵۰ میلیون دلار آغاز شده و در سال ۲۰۰۹ افتتاح گردید. ترمینال شماره ۳ توانست ظرفیت مسافران این فرودگاه را تا ۳ برابر افزایش دهد. فرایند ساخت ترمینال شماره ۴ نیز از سال ۲۰۱۷ آغاز شده و در آینده نزدیک همراه با دو باند جدید به خدمت رسانی به فرودگاه اورومچی اضافه خواهد شد.

ترمینال ها و باند فرود فرودگاه بین المللی اورومچی

خدمات و امکانات فرودگاه اورومچی چین

اینترنت وای فای: در تمامی سالن ها و ترمینال های فرودگاه بین المللی اورومچی امکان دسترسی به خدمات اینترنت وای فای امکان پذیر خواهد بود.

کانتر اطلاعات: در داخل سالن های عمومی ترمینال های شماره ۲ و ۳ این فرودگاه یک کانتر اطلاعات برای پاسخگویی به سوالات و ارائه خدمات از این دست وجود دارد.

فروشگاه فری شاپ و خرید: در هر ۳ ترمینال فرودگاه اورومچی چین می توانید فروشگاه هایی را برای خرید و گذران وقت پیدا کنید. فروشگاه های فری شاپ در بخش مسافران و پروازهای خروجی واقع شده است.

خدمات و امکانات فرودگاه اورومچی چین

رستوران ها و کافه ها: گزینه هایی به عنوان رستوران و غذاخوری در بخش عمومی و مسافران هر دو ترمینال فرودگاه بین المللی اورومچی وجود داشته اما در مجموع خدمات غذایی محدود می باشند.

خدمات کودکان: در ترمینال های فرودگاه بین المللی اورومچی خدمات پرستاری از کودکان در دسترس می باشد. علاوه بر این اتاق های تعویض پوشک کودکان نیز در سرویس های بهداشتی آقایان و خانم ها به صورت جداگانه در دسترس خواهد بود. در ترمینال شماره دو اتاق های خدمات تعویض کودک بیشتری می باشد.

روش های حمل و نقل در فرودگاه بین المللی اورومچی چین

اتوبوس های فرودگاهی: خدمات اتوبوسرانی در فرودگاه اورومچی چین وجود داشته و این اتوبوس ها از فرودگاه به سمت ایستگاه راه آهن جنوب اورومچی حرکت کرده و در طول مسیر نیز در چند نقطه توقف خواهند داشت. برای رفتن در این مسیر می بایست اتوبوس هایی که در خارج از سالن پروازهای ورودی ترمینال های ۲ و ۳ قرار گرفته اند را انتخاب نمایید. در زمان انتشار این مطلب هزینه بلیط تک مسیره برای این اتوبوس ها ۱۵ یوان می باشد.

روش های حمل و نقل در فرودگاه بین المللی اورومچی چین

اتوبوس های عمومی: خدمات اتوبوس های عمومی در مسیرهای مختلف متفاوت می باشد. به عنوان مثال اتوبوس های شماره ۲۷ بین ترمینال شماره ۳ و وانگ ژیا لیانگ (Wang Jia Liang) در رفت و آمد بوده و همچنین اتوبوس های شماره ۵۱ نیز بین ترمینال شماره ۳ فرودگاه بین المللی اورومچی و شیگیهو (ShiQi Hu) خرمات ارائه می کنند. در زمان نوشتار این مطلب خدمات اتوبوس های عمومی را می توانید با ۱ تا ۱٫۵ یوان در مسیرهای یک طرفه دریافت نمایید.

تاکسی: علاوه بر سرویس های اتوبوسرانی شما می توانید خدمات تاکسی ها را در سطح همکف فرودگاه بین المللی اورومچی دریافت نمایید. تمامی تاکسی های فرودگاه دارای تاکسی متر می باشند.

قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی جهان که همچنان فعال هستند!
ایر آستانه، ایرلاین مهم قزاقستان
آشنایی با ۷ زن رکوردشکن در تاریخ صنعت هواپیمایی
با نسل جدید هواپیماهای غول پیکر ایرباس آشنا شوید، هواپیمای belluga XL

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code