بلیط هواپیما

معرفی فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

آشنایی با فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو | Guangzhou Baiyun International Airport

امروز می خواهیم یکی از فرودگاه های معروف، اصلی و پر رفت و آمد کشور پهناور چین را به شما معرفی نماییم، فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو (Guangzhou Baiyun International Airport). این فرودگاه علاوه بر تمام صفاتی که در خط بالا برایش نقل کردیم، فرودگاهی بسیار زیبا نیز هست. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر تاریخچه ی این فرودگاه، اطلاعات، ترمینال ها، راه های دسترسی و امکانات این فرودگاه را به اتفاق یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

مطالب مرتبط:
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در چین
چطور از فرودگاه گوانگجو چین به مرکز شهر برویم؟

همانطور که در مقدمه نیز اشاره کردیم این فرودگاه به عنوان یکی از اصلی ترین و حتی زیبا ترین فرودگاه های چین از منظر معماری محسوب می گردد.

فرودگاه بین المللی گوانگجو در تاریخ ۵ آگوست سال ۲۰۰۴ میلادی در ۲۸ کیلومتری شهر گوانگجو و در ناحیه ی هوادو و بایون ساخته و افتتاح شد.

زمانی که فرودگاه جدید گوانگجو در این شهر افتتاح گشت، کاملا فرودگاه قدیمی چین در این منطقه تعطیل شد.

برای این که فرودگاه جدید بتواند رشد و توسعه ی بیشتری نیز پیدا کند، بیشتر پروازهای اصلی به این فرودگاه منتقل شد و سعی بر غلبه بر محدودیت های این فرودگاه شد.

فرودگاه بایون گوانگجو مساحتی تقریبا ۵ برابر فرودگاه قدیمی این منطقه دارد.

این افزایش مساحت در برابر مشکل فرودگاه قدیمی که مشکل فضا برای مسافران را داشت، حل نمود و به این صورت یکی از مشکلات فرودگاه قدیمی را مرتفع ساخت.

فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو شامل ۳ باند فرودگاهی است که ۲ باند آن به طول ۳۸۰۰ متر و یک باند آن ۳۶۰۰ متر طول دارد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

و اما باند سوم این فرودگاه، طولی برابر با ۳۸۰۰ متر طول و ۶۰ متر عرض دارد که ۱۱ سال پس از افتتاح رسمی فرودگاه یعنی در تاریخ ۵ فوریه ی سال ۲۰۱۵ به بهره برداری و استفاده رسمی برسد که البته قرار بود شروع پروژه ی ساخت این فرودگاه در سال ۲۰۱۲ باشد که البته بنا به دلایلی به سال ۲۰۱۵ موکول شد.

طبق پیش بینی های آماری و مهندسی در همین سالو جاری یعنی در سال ۲۰۱۸ به بهره برداری می رسد. باند شماره ی ۳ فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو این امکان را برای مجموعه ی فرودگاهی به وجود می آورد که ۸۰ میلیون مسافر و ۲٫۵ میلیون تن محموله در این فرودگاه سالانه به طور متوسط جا به جا نماید.

فرودگاه بایون گوانگجو، یکی از شلوغ ترین و اصلی ترین فرودگاه های کشور چین به حساب می آید، که در حال حاضر به عنوان قطب اصلی بسیاری از شرکت های هواپیمایی همچون: هواپمایی شِنزِن، شرکت هواپیمایی چین جنوبی، ۹ Air، هاینان و اکسپرس فدکس محسوب می گردد.

فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

ظرفیت فعلی فرودگاه برابر با ۴۵ میلیون مسافر در سال می باشد که بر اساس طبق برنامه ریزی های انجام شده و با افتتاح باند ۳ و چندین ظرفیت دیگر، تا سال ۲۰۲۰ ظرفیت آن به ۲٫۵ برابر ظرفیت فعلی برای پذیرش پرواز، مسافر و قبول بار می رسد.

برای ساخت این فرودگاه مدرن و زیبا هزینه ای بالغ بر ۱۹٫۸ میلیارد یوان چین اختصاص و صرف شد. علت این که این فرودگاه را به نام بایون نام گذاری کرده اند ای است که در نزدیکی فرودگاه، یکی از کوه های بسیار معروف و البته زیبای کشور چین، به نام بایون (Baiyun) قرار گرفته است که در زبان چینی به معنای ابر سفید است و از این رو برای نام گذاری این فرودگاه از نام این کوه الهام گرفته شده است.

از جمله افتخارات و القابی که این فرودگاه در طول این سال های فعالیتش نصیبش شده است این است که در سال ۲۰۰۷ به عنوان پر رفت و آمدترین فرودگاه چین از نظر حمل بار شناخته شده است، در سال ۲۰۱۵ با جا به جایی بیش از ۵۵ میلیون نفر مسافر، سومین فرودگاه پر رفت و آمد شد، در سال ۲۰۱۵ به عنوان هفدهمین فرودگاه پر رفت و آمد دنیا از نظر ترافیک مسافری شناخته شد، از نظر حمل بار نیز به عنوان سومین فرودگاه پر رفت و آمد چین شناخته شد و در آخر نیز در همان سال ۲۰۱۵ از نظر ترافیک مسافربری به عنوان نوزدهمین فرودگاه پر رفت و آمد جهان شناخته شد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

نام فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو: Guangzhou Baiyun International Airport

کد یاتا: CAN

کد ایکائو: ZGGG

نوع فرودگاه: همگانی

ارتفاع از سطح دریا: ۱۵ متر

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو: www.baiyunairport.com

راه های ددسترسی به فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

ترمینال های فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو دارای ۳ ترمینال اصلی AوBوC می باشد. از نظر تمرکز خدمات در ۲ ترمینیال اول خدمات بیشتری علی الخصوص در زمینه ی چک این های امنیتی صورت می پذیرد.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

برای این که از این فرودگاه به مرکرز شهر بروید راه های زیادی در پیش روی شماست که بسیار راحت نیز هست.

برای این که با مترو مسافرت کنید، می توانید به طبقه ی پایین ترمینال اصلی فرودگاه بروید و با خط ۳ مترو که به بیشتر مسیرهای بسیاری نیز دسترسی دارد، به مقصد مورد نظر خود برسید.

علاوه بر مترو، شما می توانید از ایستگاه های اتوبوس و تاکسی که در مقابل درب های ترمینال قرار دارند برای رسیدن به مقصد خود استفاده نمایید.

امکانات فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

امکانات فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

در این فرودگاه و در ترمینال های آن می توایند به امکنات زیادی دسترسی داشته باشید که در ادامه ما برای شما این امکانات را نام می بریم:

  • مراکز تجاری مختلفی که بیشتر آن ها شامل برندهای پرطرفدار نیز هستند. از جمله ی این مراکز تجاری می توان به مرکز تجاری گلدن سنتر اشاره کرد.
  • در این فرودگاه خدمات اینترنت برای همگان به صورت رایگان دردسترس است.
  • دستگاه های خودپرداز و صرافی های مختلف
  • خدمات پزشکی و اورژانس شبانه روزی در این فرودگاه حضور دارد.
  • ایستگاه های شارژ تلفن همراه با امکانات مناسب و مختلف
  • در نزدیکی این فرودگاه مسافرینی که قصد دارند اقامتگاهی نزدیک به آن داشته باشند، این امکان فراهم شده است که هتل های مختلفی همچون هتل پلمن لایون که تنها ۶ دقیقه با این فرودگاه فاصله دارد و همچنین همه ی امکانات مورد نظر و مناسب برای اقامت مسافران را دارد، فراهم گردد.
آشنایی با فرودگاه بین المللی ژنو سوییس
آشنایی با فرودگاه بین المللی ژنو سوییس
معرفی فرودگاه شارل دوگل پاریس
معرفی فرودگاه شارل دوگل پاریس
آشنایی با فرودگاه هوشی مین ویتنام
آشنایی با فرودگاه هوشی مین ویتنام
معرفی فرودگاه بین المللی بریزبن
معرفی فرودگاه بین المللی بریزبن