معرفی فرودگاه بین المللی لوتون

آشنایی با فرودگاه بین المللی لوتون | Luton Airport

امروز می خواهیم تا یکی از فرودگاه های شهر لندن در انگلیس را به شما معرفی نماییم، فرودگاه بین المللی لوتون (Luton Airport). این فرودگاه را به عنوان پنجمین فرودگاه پر رفت و آمد در سراسر انگلستان می توان معرفی نمود. اگر شما قصد پرواز به لندن را دارید، در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، تاریخچه، اطلاعات، راه های دسترسی و دیگر اطلاعات موجود از فرودگاه لوتون را برای شما مورد بررسی و تفسیر قرار دهیم.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی لوتون

اطلاعات فرودگاه بین المللی لوتون

مطالب مرتبط:
در لندن به کدام رستوران ها برویم؟
معروف ترین جاذبه های لندن را در کاخ وست مینستر ببینید
چطور از فرودگاه لوتون لندن به مرکز شهر برویم؟

فرودگاه لوتون در سال ۱۹۳۸ و در ماه جولای به وسیله ی شهردار کینگزلی وود و با حضور وزیر امورخارجه ی وقت انگلیس این فرودگاه افتتاح شد. در طول جنگ جهانی دوم این فرودگاه پایگاهی برای جنگجویان نیروی هوایی انگلیس بود.

پس از جنگ جهانی دوم زمینی که این فرودگاه در آن قرار گرفته بود مجددا به شورای محلی بازگردانده شد. تصمیم شورا بر این بود که این فرودگاه همچنان کارش را به عنوان یک فرودگاه از نوع تجاری و مسافربری انجام دهد. در اواسط دهه ی ۶۰ میلادی بود که در این فرودگاه چندین اپراتور مختلف هوایی در حال فعالیت بودند و همین باعث می شد که این فرودگاه بتواند به هدفی که تا قبل از جنگ جهانی یعنی موفقیت بود، برسد.

در سال ۱۹۷۲ میلادی بود که فرودگاه لوتون لندن را به عنوان سودآورترین فرودگاه انگلیس معرفی نمودند. این فرودگاه با این که رقبای مشهور و سر سختی در زمینه ی صنعت فرودگاهی دارد اما با این حال تا به الان بسیار خوب رو به جلو حرکت نموده است.

این فرودگاه در سال ۲۰۴ درخواست ایجاد تغییر و بازاری نمود که به خاطر ایجاد آلودگی های صوتی برای مردم این منطقه مورد قبول واقع نشد. البته بعدها این فودگاه باند دومش را ساخت و تجهیزات دیگری را اضافه نمود که شرایط فرودگاه را در وضعیت بهتری قرار می داد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی لوتون

لوتون را به نام فرودگاه لوتون لندن هم معمولا می شناسند. این فرودگاه همانطور که در مقدمه به آن اشاره نمودیم، پنجمین فرودگاه پررفت و آمد بریتانیاست. این فرودگاه در منطقه ی صنعتی لوتون و در فاصله ی ۴۷ کیلومتری شمال شرقی لندن قرار گرفته است. فرودگاه بین المللی لوتون یکی از چند فرودگاه کلان شهر لندن محسوب می شود و پذیرای مسافرانی است که قصد سفر به لندن را دارند.

همانطور که می دانید، لندن چندین فرودگاه بین المللی دارد و فرودگاه لوتون، در کنار فرودگاه های معروف و بسیار بزرگی همچون فرودگاه بین المللی گاتویک، هیترو و استانستد پذیرای مسافرانی که به لندن می آیند، می باشد. اگر به دنبال بلیط هواپیمای ارزان به لندن هستید به احتمال زیاد می توانید بلیطی با قیمتی مناسب به مقصد فرودگاه لوتون تهیه کنید. در واقع بسیاری از مسافران لندن با رزرو بلیط به مقصد این فرودگاه در هزینه های سفرشان صرفه جویی می کنند. این فرودگاه در فاصله ی ۲٫۸ کیلومتری در شرق به سمت مرکز شهر لندن قرار گرفته است.

مصادف با سال ۲۰۱۶ میلادی بود که با اعلام آمار رسمی از این فرودگاه، در حدود ۱۵ میلیون نفر مسافر به مقاصد مختلف جا به جا شده اند. این فرودگاه به عنوان یکی از فرودگاه های مرکزی برای شرکت های هواپیمایی همچون ایزی جت، TUI Airways، رایان ایر و ویز ایر است. البته خطوط هوایی مونتانا هم جز این شرکت ها بود ولی از سال ۲۰۱۷ به بعد پروازهایش را به این فرودگاه متوقف کرد.

بیشتر پروازهای ای فرودگاه از سمت مال آفریقا و آسیا انجام می پذیرد. گزینه های حمل و نقل فرودگاه لوتون بسیار متنوع هستند و بسته به بودجه ی سفر و زمانی که در اختیار دارید می توانید یک گزینه را انتخاب کنید. چندین سرویس اتوبوس در فرودگاه فعال هستند و با هزینه ای نسبتا ارزان مسافران را به مرکز شهر لندن می رسانند. علاوه بر اتوبوس، تاکسی و قطار هم جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه لوتون به شمار می روند

اطلاعات فرودگاه بین المللی لوتون

نام فرودگاه بین المللی لوتون: Luton Airport

کد یاتا: LTN

کد ایکائو: EGGW

نوع فرودگاه: عمومی

ارتفاع از سطح دریا: ۱۶۰ متر

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی لوتون: www.london-luton.co.uk

آشنایی با فروداه بین المللی لوتون

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی لوتون

اتوبوس ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لوتون است. اتوبوس ها به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می کنند و مسافران را به مرکز شهر لندن جا به جا می کنند. بنابراین اگر دیروقت به فرودگاه رسیدید لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه لوتون باشید. شرکت های مختلف اتوبوسرانی در فرودگاه فعالیت می کنند و با هزینه ای بسیار ارزان مسافران را از فرودگاه به مرکز شهر لندن می برند. با استفاده از اتوبوس در مدت زمان تقریبی یک ساعت و نیم می توانید خود را به هتل و مرکز شهر لندن برسانید.

ایستگاه اتوبوس ها درست بیرون سالن پروازهای ورودی فرودگاه قرار دارد. همان طور که گفتیم اتوبوس اقتصادی ترین شیوه دسترسی به مرکز شهر است. این نکته را هم بخاطر داشته باشید که اگر بلیط اتوبوس را به صورت آنلاین و از قبل و از سایت نشنال اکسپرس، رزرو کنید می توانید مبلغی بسیار کمتر بپردازید. اگر برای رسیدن به لندن عجله دارید و به دنبال سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لوتون هستید باید قطار را به شما پیشنهاد بدهیم. ایستگاه قطار کمی با فرودگاه فاصله دارد و با استفاده از اتوبوس شاتل می توانید خود را به ایستگاه قطار پارک وی فرودگاه لوتون برسانید. تابلوی راهنمای اتوبوس شاتل در خروجی سالن پروازهای ورودی کاملا مشخص است و به راحتی می توانید این اتوبوس ها را پیدا کنید.

اگر می خواهید با رفاه و راحتی بیشتری به هتل و مرکز شهر برسید بنابراین بهتر است سوار تاکسی شوید. تاکسی های فرودگاه دقیقا بیرون ساختمان ترمینال قرار دارند و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. تاکسی های کلاسیک انگلیسی با رنگ مشکی که دارند کاملا مشخص هستند و برای گردشگران جذابیت خاصی دارند. با این حال باید بدانید که تاکسی در لندن بسیار گران است و فقط در صورتی که چمدان های بسیار زیادی دارید و یا ۳ الی ۴ نفر هستید برایتان به صرفه خواهد بود.

این ۱۱ جاذبه طبیعی انگلیس نفس تان را حبس خواهند کرد!
این ۱۱ جاذبه طبیعی انگلیس نفس تان را حبس خواهند کرد!
معرفی فرودگاه بین المللی لندن سیتی
معرفی فرودگاه بین المللی لندن سیتی
اسرار ماورایی کاخ تاریخی همپتون کورت انگلستان
اسرار ماورایی کاخ تاریخی همپتون کورت انگلستان
چرا چای انگلیسی محبوب شد؟
چرا چای انگلیسی محبوب شد؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code