بلیط هواپیما

معرفی فرودگاه بین المللی مکزیکوسیتی

آشنایی با فرودگاه بین المللی مکزیکوسیتی | Mexico City International Airport

با یکی از اصلی ترین فرودگاه های کشور مکزیک آشنا شوید، فرودگاه بین المللی مکزیکوسیتی (Mexico City International Airport). این فرودگاه که مستقیما از طرف یکی از شرکت های دولتی مکزیک هدایت می شود و به نام فرودگله بنیتو خوآرز نیز شناخته می شود، به عنوان شاید اصلی ترین و مهم ترین فرودگاه این کشور نیز به حساب می آید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر تاریخچه، اطلاعات، ترمینال های فرودگاه مکزیک، راه های دسترسی و در نهایت امکانات این فرودگاه برای مسافرانش را به اتفاق یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به مکزیکو سیتی
نکاتی که برای سفر به مکزیک باید بدانید

قبل از این که فرودگاه مکزیکو سیتی در این منطقه افتتاح گردد، سایت هوایی در این منطقه قرار داشت که برای اولین بار در سال ۱۹۱۰ میلادی ساخته شد و برای فعالیت های هوایی این منطقه مورد استفاده قرار گرفت. با ساخت این فرودگاه در آن سال ها، آلبرت برنیف اولین کسی بود که از مکزیک و آمریکای لاتین پرواز کرد!

در سال ۱۹۱۵ میلادی بود که این فرودگاه برای مقاصد بزرگ تر هوایی به عنوان فرودگاه بالبوئن با ۵ پنج باند فرودگاهی، مجددا افتتاح شد. با وجود این فرودگاه در سال ۱۹۲۸ ساخت یک فرودگاه شهری در این منطقه آغاز شد. با این که این فرودگاه در سال ۱۹۲۹ آماده ی استفاده و بهره برداری بود اما برای استفاده از خدمات منظم آن و همچنین استفاده ی مکرر از آن به تاریخ ۱۵ مه سال ۱۹۳۱ محول شد.

در ۸ ژانویه ی سال ۱۹۴۳ بود که بر طبق اعلام روزنامه های رسمی کشور مکزیک، فرودگاه مکزیکو سیتی به عنوان یک فرودگاه بین المللی تصویب و در نهایت تصدیق شد. با این اعلام، فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی از ان زمان به بعد قادر به اداره ی ورود و خروج مسافران از مقاصد هم داخلی و بین المللی بود.

اطلاعات فرودگاه بین المللی مکزیکوسیتی

اولین مسیر خارجی که به این فرودگاه هدایت شد، بین فرودگاه بین الملی لس آنجلس به این فرودگاه بود. این فرودگاه در ۶ سال بعد پروژه ی ساخت باند جدید را آغاز نمود البته در کنار آن ساخت امکانات جدید همچون پلت فرم های هوایی، ساخت ترمینال جدید، برج کنترل و دفاتر اداری در این فرودگاه نیز آغاز شد.

باند جدید فرودگاه در سال ۱۹۵۱ بود که کار خود را آغاز کرد و در همین راستا، ترمنیال جدید این فرودگاه در تاریخ ۱۹ نوامبر سال ۱۹۵۲ توسط رئیس جمهور وقت مکزیک افتتاح گشت. فرودگاه بین المللی مکزیک در طول سالیان سال بسیار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و طرح های بهسازی بسیاری را در خود تجربه کرد.

فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی همانطور که بالاتر نیز گفتیم، در حل حاضر به همراه ۲۲ فرودگاه دیگری که در سراسر مکزیک فعالیت می کنند، توسط شرکتی دولتی به نام Aeropuertos y Servicios Auxiliares اداره می شود. این فرودگاه را در زبان بومی لاتینAeropuerto Internacional de la Ciudad de México Benito Juárez می گویند. در این فرودگاه ۳۵ هزار نفر به صورت مستقیم و ۱۵ هزار نفر به صورت غیر مستقیم کار می کنند.

در این فرودگاه در حال حاض بیش از ۳۰ شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی معتبر برای مسیرهای داخلی و خارجی به همراه ۱۷ شرکت کارگو و حمل و نقل بار، فعالیت می نماید. طبق آمار رسمی که از این فرودگاه وجود دارد، روزانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر مسافر از طریق این فردگاه به بیش از ۱۰۰ مقصد مختلف در داخل و یا ۳ قاره ی جهان به صورت عمده جا به جا می شوند.

آشنایی با فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی

این فرودگاه را می توان به عنوان یکی از مراکز اصلی و قطب پروازی برای بزرگ ترین شرکت هواپیمایی مکزیک یعنی ایرومکزیکو (Aeroméxic) به حساب آورد. بر طبق آمار رسمی در این فرودگاه در سال ۲۰۱۷، بیش از ۴۴ میلیون نفر مسافر را در خود جا به جا کرده است و این تعداد مسافر در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی، بیش از ۷ درصد افزایش داشته است.

این فرودگاه در ۵ کیلومتری و در شرق مرکز شهر مکزیکو سیتی قرار گرفته است. باندهای فرودگاه مکزیکو سیتی از جنوب شرقی و شمال شرقی این فرودگاه کشیده شده اند. با توجه به این که این فرودگاه به عنوان یکی از مهم ترین فرودگاه های کشور مکزیک است و در واقع از اصلی ترین دروازه های ورودی به این کشور از طریق حریم های هوایی است و از طرفی دیگر هم این فرودگاه در نزدیکی مرکز شهر مکزیکو سیتی قرار گرفته است، یکی از عمده ترین و مهم ترین مشکلات این فرودگاه و شهر مکزیکو سیتی، موضوع آلودگی صوتی و آلودگی زیست محیطی است که این شهر بیشتر به وسیله ی این فرودگاه در گیر آن می شود.

فرودگاه بین المللی مکزیک در سال ۲۰۱۴ با اعلام مستقیم و رسمی رئیس جمهور این کشور اعلام کرد که فرودگاهی در جایگزینی این فرودگاه به عنوان نماد ملی ساخته خواهد شد که ظرفیت آن بسیار بالاتر از فرودگاه فعلی است و معماران بسیار معروف و توانای مکزیکی آن را طراحی خواهند کرد. طبق برآورد ها ساخت ترمینال جدید ۸ سال از مرحله ی اجرا و ساخت طول خواهد کشید.

اطلاعات فرودگاه بین المللی مکزیکوسیتی

نام فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی: Mexico City International

Airport

کد یاتا: MEX

کد ایکائو: MMMX

نوع فرودگاه: همگانی

ارتفاع از سطح دریا: ۲۲۳۰ متر

ترمینال ها: ۲ ترمینال مجزا از یکدیگر

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی: www.aicm.com.mx

راه ها دسترسی به فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی

ترمینال های فرودگاه بین المللی مکزیکوسیتی

فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی دارای ۲ ترمینال مجزا از یکدیگر است. ترمینال شماره ی ۱ در سال ۱۹۵۸ افتتاح شد. مساحت این ترمینال ۵۴۲ هزار متر مربع است. ۳۳

گیت چک این دارد و امکانات مختلفی در آن برای رفاه حال مسافران تعبیه شده است. ترمینال شماره ی ۲ نیز در سال ۲۰۰۷ میلادی ساخته و افتتاح شد. این ترمینال نیز ۲۸۸ هزار متر مربع مساحت دارد.

راه ها دسترسی به فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی

با توجه به این که این فرودگاه در نزدیکی شرق مرکز شهر مکزیکو سیتی قرار گرفته است، همه ی راه های دسترسی به ابن فرودگاه را مسافران این فرودگاه برای رسیدن به مرکز شهر و یا بالعکس در اختیار دارند.

تاکسی ها هم در محوطه ی فرودگاه و هم به صورت گذری در خارج از شهر قرار دارند. برای استفاده از اتوبوس نیز این نکته را باید بدانید که ایستگاه اتوبوسی در داخل فرودگاه برای رسیدن به مرکز شهر وجود دارد.

امکانات فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی

در هر ۲ ترمینال این فرودگاه مسافران می توانند از امکاناتی همچون اینترنت پرسرعت، فروشگاه های مختلف برایی خرید ملزمات و سوغاتی، رستوران های محلی و بین المللی، پارکینگ اختصاصی،… و بسیاری از امکانت دیگر قرار دارد.

چطور از فرودگاه وارنا بلغارستان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه وارنا بلغارستان به مرکز شهر برویم؟
فرودگاه های پاریس
فرودگاه های پاریس
چه بلایی سر چمدان های گمشده در پرواز می آید؟
چه بلایی سر چمدان های گمشده در پرواز می آید؟
چطور از فرودگاه کپنهاگ به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه کپنهاگ به مرکز شهر برویم؟