معرفی فرودگاه بین المللی ونوکووا

آشنایی با فرودگاه بین المللی ونوکووا | Vnukovo International Airport

امروز می خواهیم تا یکی از فرودگاه های شلوغ و بین المللی در کشور روسیه که تا چندی دیگر مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ را نیز میزبانی می کنید را به شما معرفی نماییم، فرودگاه بین المللی ونوکووا (Vnukovo International Airport). این فرودگاه بین المللی در نزدیکی شهر مسکو قرار گرفته است و سالانه مسافران زیادی را جا به جا می نماید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر تاریخچه، اطلاعات، ترمینال ها و راه های دسترسی به آن را به اتفاق یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با فرودگاه بین المللی ونوکووا

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی ونوکووا

مطالب مرتبط:
مسکو را طور دیگر ببینید!
راهنمای سفر به مسکو

فرودگاه بین المللی ونوکووا را می توان به عنوان یکی از قدیمی ‌ترین فرودگاه های نه تنها مسکو بلکه کشور روسیه به حساب آورد که هنوز هم از آن استفاده بسیار می‌ کنند و البته این فرودگاه هم با توجه به استحکامات خوبی که دارد، پاسخگوی تمامی نیازهای مراجعان و مسافرانش است.

البته باید در ابتدا این گونه بگوییم که فرودگاه بین المللی ونوکووا در اصل فرودگاه قدیمی خودینکا (Khodynka Aerodrome) بوده است و زمانی که به این فرودگاه تغییر کاربری می دهد، داستان های جالبی را پشت سر گذاشته بوده است.

این فرودگاه در طول جنگ جهانی دوم به قدری شلوغ و پر ترافیک شده بود که فرودگاه جدید ونوکووا را که به قصد استفاده‌ های نظامی در سال ۱۹۴۱ تأسیس کرده بودند، بعد از پایان جنگ و عدم استفاده ی مطلوب از آن در دوران جنگ، کاربری هوایی نظامی آن به پروازهای شهری تغییر پیدا کرد و تبدیل به یک فرودگاه مسافربری شد.

زمانی به این فرودگاه نگاهی جدی تر شد که آن را برای بازی‌ های المپیک تابستانی ۱۹۸۰ میلادی در که قرار بود در مسکو پایتخت روسیه برگزار شود، گسترش دادند. با توجه به این که این فرودگاه قدیمی ست، با این که هنوز هم همانطور که در مقدمه گفتیم از استحکامات مناسب و خوبی بهره می برد اما در حال حاضر فقط از ترمینال A این فرودگاه استفاده می ‌شود که البته این ترمینال فعالیت خود را در سال ۲۰۱۰ میلادی شروع کرد.

معرفی فرودگاه بین المللی ونوکووا

در واقع این ترمینال به تنهایی هم پروازهای داخلی و هم بین ‌المللی را برعهده گرفته است. ترمینال B و ترمینال D این فرودگاه نیز که در سال ۲۰۰۴ افتتاح شده بودند، از سال ۲۰۱۷ با توجه به نظر مسئولین این فرودگاه بسته شده و از چرخه ی استفاده خارج شدند.

البته باید این نکته را اضافه نماییم که مسئولین شهر مسکو و فرودگاه ونوکووا برای گسترش این فرودگاه برنامه ‌های بسیاری دارند که با به پایان رسیدن آن‌ها، ترمینال‌ های قدیمی و همچنین برخی از سالن های قدیمی و اولیه‌ ی فرودگاه ونوکووا را تخریب می ‌کنند تا فرودگاه علاوه بر این که متحدالشکل شود، برای حضور و پارکینگ هواپیمایی ها و ایرلاین های مختلف جا داشته باشد. فرودگاه بین‌المللی ونوکووا (Vnukovo International Airport) از لحاظ موقعیت قرار گیری در ۲۸ کیلومتری جنوب غربی شهر مسکو قرار گرفته است.

این فرودگاه بین المللی که در نزدیکی مسکو قرار گرفته و با این حساب در زمره ی فرودگاه های این شهر قرار می گیرد، به عنوان سومین فرودگاه پر رفت و آمد در کشور روسیه نیز به حساب می آید. این فرودگاه در کنار فرودگاه بین المللی داماددوا، فرودگاه بین المللی شرمتیوو و فرودگاه بین المللی رامنسکویه در زمره ی  ۴ فرودگاه برتر و از آن مهم تر، فرودگاه اصلی شهر مسکو به حساب می‎ آید. در این فرودگاه شرکت های هواپیمایی داخلی و بین المللی متفاوتی فعالیت دارند که از جمله ی آن ها می توان به شرکت های هواپیمایی می ‌توان به شرکت هواپیمایی ایرفلوت، شرکت هواپیمایی پابیدا (Pobeda)، شرکت هواپیمایی یوتی_ ‌ایر (Utair) و شرکت هواپیمایی روسیه ایرلاینز (Rossia Airlines) اشاره کرد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی ونوکووا

نام فرودگاه بین المللی ونوکووا: Vnukovo International Airport

کد یاتا: VKO

کد ایکائو: UUWW

نوع فرودگاه: عمومی

ارتفاع از سطح دریا: ۲۰۹ متر

ترمینال های فرودگاه: ۱ ترمینال

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی ونوکووا: www.vnukovo.ru

اطلاعا فرودگاه بین المللی ونوکووا

ترمینال های فرودگاه بین المللی ونوکووا

همانطور که در معرفی تاریخچه ی این فرودگاه برای شما توضیح دادیم، این فرودگاه در گذشته دارای ۳ ترمینال بوده است اما با تعطیلی ۲ ترمینال قدیمی این فرودگاه در سال ۲۰۱۷، این فرودگاه در حال حاضر تنها دارای ۱ ترمنیال است که تمامی پروازهای ورودی و خروجی این فرودگاه به مسیرهای داخلی و بین المللی را پذیرا است.

ترمینال های فرودگاه بین المللی ونوکووا

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی ونوکووا

برای رفتن به این فرودگاه می توانید از قطار، اتوبوس، تاکسی و مترو استفاده نمایید. اگر در سفرتان به مسکو قرار شد که به این فرودگاه بروید و قصد استفاده از قطار را داشتید، دانستن این نکته مفید است که ایستگاه قطار این فرودگاه از سال ۲۰۰۵ شروع به کار کرده و آن را به یکی از فردگاه های اصلی این شهر یعنی، ایستگاه ترمینال کیفسکایا (Moscow Kiyevskaya railway station) در مسکو متصل می ‌کند.

برای رسیدن به این ایستگاه با قطار ۳۵ دقیقه در راه خواهید بود و برای تهیه‌ ی بلیت یک ‌طرفه ‌ی آن می توانید از طریق راه های آنلاین در قبل از سفر خود اقدام نمایید. همچنین شما این امکان را دارید که به صورت آنلاین قیمت ها را چک کنید و از آن ها با خبر باشید. اگر قصد استفاده از اتوبوس را دارید، اتوبوس‌های خط ۶۱۱ فرودگاه ونوکووا می توانند مسافرانی که از این فرودگاه می آیند را  در عرض ۲۰ تا ۳۵ دقیقه به مرکز شهر مسکو می ‌رسانند.

علاوه بر خط ۶۱۱ اتوبوس فرودگاه، اتوبوس ‌های خط ۴۵ مسکو نیز در این مسیر فعالیت دارند. تنها فرقی که ایبن خطوط با دیگر خطوط دارد این است که ممکن است با خط ۴۵ در ترافیک گیر کنید. اگر هم می خواهید آسان ترین راه ممکن را انتخاب نمایید و با تاکسی به مرکز شهر و یا مسیر خود بروید، شرکت های تاکسیرانی مختلفی در محوطه ی این فرودگاه فعال هستند که شما برای رفتن به مسکو یا حومه‌ و اطراف شهر مسکو می ‌توانید از آن‌ ها کمک استفاده نمایید.

اگر هم که در فکر استفاده از مترو هستید باید این نکته را بدانید که قرار است خط ۸ مترو مسکو در این فرودگاه راه‌ اندازی شود و این فرودگاه را به شهر به صورت مستقیم متصل نماید. جالب است بدانید که درصورتی که این طرح عملی شود، فرودگاه ونوکووا عنوان اولین فرودگاه روسیه می شود که به خط مترو متصل است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code