بلیط هواپیما

معرفی فرودگاه بین المللی پودنگ شانگهای

فرودگاه بین المللی پودنگ شانگهای | Shanghai Pudong International Airport

شانگهای بزرگ ترین و مدرن ترین شهر چین است و حدود ۲۳ میلیون جمعیت دارد، شهری که با آسمان خراش ها و ساختمان های مدرنش بدون شک یکی از جذاب ترین مقاصد ست. شانگهای از شهرهای گران چین است و دو فرودگاه دارد: فرودگاه هونگچیائو و البته فرودگاه پودنگ، فرودگاه اولی قدمت بیشتری دارد و بیشتر برای پروازهای داخلی به کار می رود اما فرودگاه پودنگ مخصوص سفرهای بین المللی ست. می خواهیم امروز درباره فرودگاه پودنگ حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

امکانات فرودگاه

درباره فرودگاه بین المللی پودنگ شانگهای

مطالب مرتبط:
پرواز هواپیمای داستان اسباب بازی به مقصد دیزنی لند شانگهای!
معرفی موزه های معروف شهر شانگهای
بازدیدی از هنر چینی ها در منطقه دی باند شانگهای

فرودگاه بین المللی پودنگ شانگهای  (Shanghai Pudong International Airport) یکی از دو فرودگاه بین المللی شانگهای و قطب مهم هواپیمایی چین است. این فرودگاه بیشتر پروازهای بین المللی لنجام می دهد در حالی که فرودگاه دیگر شهر یعنی فرودگاه هونگچیائو بر روی پروازهای داخلی و منطقه ای تمرکز دارد. فرودگاه پودنگ شهر با ۴۰ کیلومتر مربع مساحت در ۳۰ کیلومتری شرق مرکز و در مجاورت خط ساحلی پودونگ شرقی قرار گرفته است.

فرودگاه های شانگهای

فرودگاه بین المللی پودنگ قطب اصلی شرکت های هواپیمایی «چاینا استرن ایرلاینز» و «شانگهای ایرلاینز» و قطب مهم بین المللی «ایر چاینا» و قطب ثانویه ی «چاینا ساترن ایرلاینز» است. این فرودگاه در حال حاضر دو ترمینال دارد اما ترمینال سوم هم در دسست ساخت است و با تکمیل شدن آن و باندهای دیگر، ظرفیت مسافران فرودگاه ۲۰ میلیون نفر بیشتر می شود. این فرودگاه از نظر تعداد مسافران و از نظر جابجایی بار پیشرفت های زیادی کرده و در حال حاضر سومین فرودگاه شلوغ دنیا از حیث جابجایی بار است. در ضمن برای رزرو هتل شانگهای می توایند به وب سایت الی گشت مراجعه بفرمایید.

فرودگاه بین المللی پودنگ شانگهای

فرودگاه پودنگ با جابجایی حدود ۶۶ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۶ تبدیل به دومین فرودگاه شلوغ چین، پنجمین فرودگاه شلوغ آسیا و همینطور نهمین فرودگاه شلوغ دنیا شده است. این فرودگاه که شلوغ ترین قطب بین المللی چین است حدود نیمی از مسافرانش بین المللی اند و تا انتهای سال ۲۰۱۶ میزبان ۱۰۴ ایرلاین بوده که به ۲۱۰ مقصد، پرواز داشته اند.

اطلاعات کلی فرودگاه

نام فرودگاه: Shanghai Pudong International Airport

کد یاتا: PVG

کد ایکائو: ZSPD

ارتفاع از سطح دریا: ۴ متر

نوع فرودگاه: همگانی

ترمینال ها: ۲ ترمینال

وب سایت رسمی فرودگاه: http://www.shairport.com/index_enpdjc.html

فاصله هوایی تا تهران: ۶۵۱۳ کیلومتر معادل

اطلاعات کلی فرودگاه

تاریخچه فرودگاه

قبل از تاسیس این فرودگاه، فرودگاه بین المللی هونگچیائو فرودگاه اصلی شانگهای به حساب می آمد اما در دهه ۱۹۹۰ با افزایش جمعیت قرار بر این شد که این فرودگاه توسعه پیدا کند ولی با توجه به ساخت و سازهای شهری اطراف دیگر افزایش مساحت این فرودگاه ممکن نبود و نیاز به ساخت فرودگاهی دیگر برای پروازهای بین المللی احساس شد.

مسئولان بعد از تحقیقات فراوان تصمیم گرفتند تا فرودگاه جدیدی را در کرانه های جنوبی رودخانه Yangtze درست کنند. ساخت فاز اول این فرودگاه در سال ۱۹۹۷ شروع شد و بعد از دو سال و صرف هزینه ۱٫۶۷ میلیارد دلار به بهره برداری رسید. ساخت فاز دوم در سال ۲۰۰۵ شروع و بعد از سه سال همزمان با شروع المپیک تابستانی ۲۰۰۸ افتتاح شد.

ترمینال های فرودگاه

فرودگاه پودنگ دو ترمینال اصلی مسافرتی دارد که از دو طرف با چهار باند موازی احاطه شده اند. اما این فرودگاه اقداماتی هم در دست ساخت دارد: ترمینال شماره ۳ که ساخت آن از سال ۲۰۱۵ شروع شده، ترمینال ماهواره و دو باند دیگر که ظرفیت مسافران سالیانه ی فرودگاه را از ۶۰ میلیون به ۸۰ میلیون مسافر می رسانند. همچنین با تکمیل شدن این امکانات جدید، فرودگاه توانایی جابجایی ۶ میلیون تن بار را دارد.

معرفی فرودگاه بین المللی پودنگ شانگهای

ترمینال شماره ۱: این ترمینال به همراه یک باند ۴ هزار متری در سال ۱۹۹۹ افتتاح شده و نمای بیرونی اش شبیه یک مرغ دریایی است و ۲۸ گیت دارد که ۱۳تای آن ها دو طبقه اند. ظرفیت این ترمینال ۲۰ میلیون مسافر است و ۲۰۴ جایگاه چک این دارد.

تزمینال شماره ۲ : ترمینال شماره ۲ که شباهت زیادی به ترینال شماره ۱ دارد در سال ۲۰۰۸ افتتاح شد و ظرفیت تعداد مسافران فرودگاه را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داد.

امکانات فرودگاه

فروشگاه، کافه و رستروان، امکانات بیزنس و کنفرانس، ۶ مرکز پزشکی، مرکز بیزنس (که امکاناتی مثل دستکاه فکس و اینترنت دارد)، عابر بانک، ۴ بانک، دو اداره پست و …

راه های دسترسی به فرودگاه

این فرودگاه به خط متروی شماره ۲ شانگهای و قطار مگلو شانگهای متصل است که رفت و آمد مسافران را بسیار راحت کرده اند.

  • تاکسی: فرودگاه تاکسی های زیادی دارد که هر چند کرایه آن ها کمی گران است اما رفت و آمد راحتی را برای مسافران فراهم می کنند.
  • اتوبوس های فرودگاه: فرودگاه ۸ خط اتوبوس دارد که مقاصد مختلفی را پوشش می دهند.
  • خط ۲ مترو: خط دو متروی شانگهای در فرودگاه پودنگ ایستگاه دارد و قیمت بلیط های آن از قطار مگلو ارزان تر است. با مترو می توانید در عرض حدود ۱ ساعت به مرکز شهر برسید.
  • قطار مگلو: مگلو از مدرن ‌ترین سیستم‌های ریلی آهنربایی دنیا به شمار می رود که یک خط بین شانگهای و فرودگاه دارد. این قطار که سرعت آن گاهی به ۴۳۱ کیلومتر نیز می‌رسد در ساعت‌های ۷ تا ۲۱:۳۰ فعال است اما نرخ کرایه هایش کمی گرانه.

منبع: en.wikipedia.org

راهنمای سفر به شانگهای
راهنمای سفر به شانگهای
بیمارستان ‌ها و مراکز درمانی شانگهای + آدرس
بیمارستان ‌ها و مراکز درمانی شانگهای + آدرس
بازدیدی از هنر چینی ها در منطقه دی باند شانگهای
بازدیدی از هنر چینی ها در منطقه دی باند شانگهای
پارک دیزنی لند شانگهای، با بلندترین قلعه پریان دنیا!
پارک دیزنی لند شانگهای، با بلندترین قلعه پریان دنیا!